Teknobaz Rotating Header Image

banka

Bankaya Borcunuz Kalmasın, Kullanmadığın Hesapları Kapat

Kredi Kartı - TeknobazŞikayetHaber.com sitesinin haberine göre; bankaya 1 kuruş bile borçlu kalmayın, çünkü bu borç zamanla bir şekilde katlanıyor ve bir bakmışsınız mahkemelik ve icralık olmuşsunuz.

(daha&helliip;)

Banka SMS Bilgilendirme Mesaj Ücreti Alıyor mu? Kontrol Et

[Teknobaz] Banka SMS ücretBankalar çeşitli durumlarda banka hesabınız, kredi kartınız ile ilgili SMS bilgilendirme mesajları gönderiyor. Bankalar bu bilgilendirme SMS mesajlarından belirli ücret alıyor.

Bu durumlara karşı hesap ekstrenizi kontrol etmenizde fayda var.
(daha&helliip;)

Unutulan Banka Hesapları Sorgulama

[Teknobaz] Unutulan Banka HesaplarıBankada hesabız var ve 10 yıl boyunca herhangi bir işlem yapmadınız. Kanun gereği banka hesabınız devlete aktarılıyor. Unutulan banka hesaplarını Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu‘nun Zaman Aşımı Hesapları Ön Bildirim Sorgulama sayfasından öğrenebilirsiniz.

(daha&helliip;)

Banka Kredi Kart Aidatını Geri Almak İçin Dilekçe Örneği

[Teknobaz] Kredi Kartı DilekçeYargıtay 13.Hukuk mahkemesinin aldığı örnek karar ile bankaların kredi kartı aidatı olarak aldıları ücretler geri alınabilecek. Kredi kartı aidatı grçmiş 10 yıllık bir süreyi kapsıyor.

Kredi kartı aidatınızı almak için örnek bir dilekçe yazaralk ilgili bankaya başvurmalısınız.

(daha&helliip;)

IBAN Banka Hesap Numarasını Öğren [Maliye]

bc_iban numarası öğrenIBAN (Uluslararası Banka Hesap Numarası) kullanımı 1 Ocak 2010 tarihinden  itibaren zorunlu oluyor. Bu tarihten sonra EFT, havale, virman gibi banka işlemlerinde IBAN hesap numarası kullanılacak. Türkiye’de IBAN numarası 26 karakterden oluşmaktadır. (Örnek:TR08 0006 4000 0014 2005 787X YZ) Hesabınıza ait IBAN numarasını aşağıdaki banka linklerden öğrenebilirsiniz.

(daha&helliip;)

Banka Şubelerinin ve Bankamatiklerin Yerlerini Kolayca Bulun

Gece vakti bankamatike – ATM (Automated Teller Machine) – para çekmek için gidip, arızalı olduğunu görünce, en yakın bankamatik nerede acaba diye soranlardan mısınız? Ya da sınav harcı, fatura, havale için banka şubesine gidince upuzun bir sırayla karşılaşıp saatlerce bekleyenlerden misiniz?

En yakın banka şubesi ya da bankamatik nerede, adres ve telefonlarını öğrenmek isterseniz aşağıdaki linkler size yardımcı olacaktır.

(daha&helliip;)

“chip&PIN Nedir?” Öğrenin

Alışverişte şifre gerektiren ve dünyada uygulamaları başlayan chip&PIN uygulaması 1.Temmuz.2007 tarihinden itibaren Türkiye‘de zorunlu oluyor. chip&PIN bir BKM (Bankalararası Kart Merkezi) projesidir.


chip&PIN nedir?

Kredi kartı ve kopyalanma ve kayıp / çalıntı risklerini azaltan yeni bir ödeme yöntemidir. chip&PIN kredi kartı üzerinde özel bir çip bulundurmaktadır. Bu çip sayesinde kopyalanma işlemi zorlaşmakta, alışverilerinizde kullanacağınız şifre ile çalıntı ve kayıp durumlarında kartın başkaları tarafından kullanılması engellenmektedir.

(daha&helliip;)