Teknobaz Rotating Header Image

Unutulan Banka Hesapları Sorgulama

[Teknobaz] Unutulan Banka HesaplarıBankada hesabız var ve 10 yıl boyunca herhangi bir işlem yapmadınız. Kanun gereği banka hesabınız devlete aktarılıyor. Unutulan banka hesaplarını Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu‘nun Zaman Aşımı Hesapları Ön Bildirim Sorgulama sayfasından öğrenebilirsiniz.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu‘nun uyarılarına göre bankalarda unutulan banka hesaplarını almak isteyenler 15 Haziran 2013 tarihine kadar ilgili bankaya başvurmaları gerekiyor. Gerekli başvuru yapılmadığında banka hesaplarındaki paralar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilecekmiş.

  • Zamanaşımına uğrayan unutulan banka hesapları listesi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu internet sitesinde dört ay müddetle ilan edilecektir.
  • Listede isim ve hesap bilgileri yer alan kişilerin en geç 15 Haziran 2013 tarihine kadar hesaplarının bulunduğu bankanın ilgili şubesine geçerli kimlik belgeleri ile başvurmamaları halinde yasa gereği zamanaşımına uğramış olan mevduat, emanet hak ve alacakları Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilecektir.

Unutulan Banka Hesaplarını Sorgula – Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir