Teknobaz Rotating Header Image

telefon

BTK – Yurt Dışından Getirilen Cep Telefonları IMEI Kaydı Nasıl Yapılır? [Video]

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) “Yurt Dışından Getirilen Cep Telefonları IMEI Kaydı Nasıl Yapılır?” konulu bir açıklayıcı video yayınladı.

BTK bu videoda imei kaydı ile ilgili bir kaç bilgiyi paylaşmış.

(daha&helliip;)

Penguen Dergisi Cep Telefonu Uygulaması [İndir]

Penguen Dergisi kapanıyor, kapandı. Penguen Dergisi artık dergi formatında basılmayacak.

Penguen Dergisi‘nin düşündüren, güldüren karikatürlerini cep telefonu uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Android Telefon APN Ayarı Elle Nasıl Yapılır?

mobil_internet_APN_ayarları_TeknobazAndroid telefonunuzun 4.5G mobil internet ayarları bozulduğunda internete giremezsiniz. Bazı durumlarda güncelleme sonrası APN ayarları silinebiliyor. Operatör ayarlarının gönderildiği kısa mesajda bazı durumlarda işe yaramıyor. APN ayarlarını kendiniz girerek telefonunuzun mobil internete girmesiniz sağlayabilisiniz. 3 operatör; Türk Telekom, Turkcell, Vodafone için mobil internet 4.5G APN ayarlarını aşağıdaki gibi ayarlayın.

(daha&helliip;)

Cep Telefonu Görüşmelerini Nasıl Kayıt Edebilirim?[Uygulama]

[Teknobaz] Cep telefon görüşmeleri kaydet

Cep telefonunuz ile yaptığınız görüşmeleri nasıl kayıt edebilirim?

Bu işlem için Android  cep telefonları için Automatic Call Recorder uygulamasını kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Ankara EGO Cepte Uygulaması İndir

[Teknobaz] Ego CepteAnkara EGO Genel Müdürlüğü’nün başlattığı EGO cep telefonu uygulaması ile Ankara’da “Otobüs şu an nerede?” gibi bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

(Ego Anlamı:Elektrik, Gaz ve Otobüs kelimelerinin başharflerinin kısatmasıdır. bknz:EGO tarihçe)

(daha&helliip;)

ALO 147 Şikayet Telefon Hattı Kullan [MEB]

Alo 147 [Teknobaz]Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğrencilerden ve vatandaşlardan gelecek öneri, şikayet, ihbar ve sorulara çabuk bir şekilde cevap vermek için ALO 147 MEB İletişim Merkezi telefon hattı kurdu.

(daha&helliip;)

En Hızlı ve Kullanışlı Mobil Web Tarayıcısı [indir]

[Teknobaz] Opera Mini 5Cep telefonları, PDA ve MID cihazlar için en hızlı ve en kullanışlı web tarayıcı Opera Mini‘yi sizde kullanabilirsiniz. Opera Mini desteklediği cihazlara her geçen gün bir yenisini eklemeye devam ediyor. En son uzun uğraşlar sonunda Iphone içinde desteğini sundu. Opera Mini internet sitelerini kendi sunucularında cihazınıza uygun görünümü getirdikten sonra sizin kullanımınıza sunuyor. Böylece internet için ödediğiniz ücretinde az olmasını ve de sitelerin yüklenme süresini kısaltmış oluyor. Aşağıdaki bağlantı ile Opera Mini indirme sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

(daha&helliip;)

Cep Telefonundan Yayılan Radyosyonu Azaltan Aparat Kullan [Telefon]

Cep Aparat - TeknobazKüçük metal bir aparat yapmışlar, bu aparatı cep telefonu ile kullanırsanız telefondan yayılan radyasyon %97 oranında azalıyormuş. Ee o zaman sormazlar mı “Cep telefonları radyasyon mu yayıyor?” Cevap “Evet! :(” Öyleyse bu aparatı tanıtmadan önce şunu tavsiye edelim: Büyükler hadi siz kullanıyorsunuz da lütfen çocukları cep telefonundan uzak tutun!

(daha&helliip;)

Bilinmeyen Numaralar, Beni Bilmesin! [Telefon]

Bilinmeyen Numaralar - TeknobazBilinmeyen Numaralar telefon servislerini arayıp numarasını bilmediğiniz bir kişinin telefonunu öğrenebilirsiniz. Muhtemelen bu servislere sizin isminizde kayıtlıdır. Birisi sizi bulmak istediğinde kolayca bu servislerden bulabilir ama peki ya bulunmak, bilinmek istemiyorsanız!

(daha&helliip;)

3G ile İnternet Kota Aşımına Dikkat Et! [Cep Telefonu]

Cep telefonundan internete bağlanayım derken cebinizi yakmayın! Hangi GSM operatörünün abonesi olursanız olun 3G İnternet Kota - Teknobazkotayı aşarsanız 1 GB (Gigabyte) başına 50 TL ödemeniz gerekiyor. Dikkatli olun!

3G geldi büyük bir hızla abone sayısı artıyor. Kimisi telefonunun değiştirdi kimisi 3G ile internete heryerden bağlanabilmek için mobil modem alıp dizüstü bilgisayarından bağlandı internete.

(daha&helliip;)