Teknobaz Rotating Header Image

ALO 147 Şikayet Telefon Hattı Kullan [MEB]

Alo 147 [Teknobaz]Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğrencilerden ve vatandaşlardan gelecek öneri, şikayet, ihbar ve sorulara çabuk bir şekilde cevap vermek için ALO 147 MEB İletişim Merkezi telefon hattı kurdu.

Medyada, Alo 147 telefon hattı genellikle “Alo 147 öğretmenim beni dövüyor.” veya ihbar hattı şeklinde yer alsada, iletişim çağında derdini bir yere  anlatabilecek olmak çok güzel bir uygulama. Okul, öğretmen, yönetim, dersler, sınav vb. eğitim ile her konuda keyfi uygulamalara bir çeki düzen verir umarım.

Milli Eğitim Bakanlığının resmi yazısında şu açıklama yer alıyor;

Milli Eğitim Bakanlığına vatandaşlardan gelecek her türlü talep, şikayet, görüş, öneri, ihbar ve soruların, etkin, hızlı bir çözüme kavuşturulması ve süretle cevaplanması için; yapılacak başvuruların ülke genelinde kabulünü, mürecatların Bakanlıktan izlenebilmesini, bürokrasi ve kırtasiyeciliğin azaltılmasını sağlamak amacıyla, Türkiye genelinde tek bir telefon numarası ile ulaşılabilen Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi (MEBİM) “Alo 147” 01 Mart 2012 tarihinden itibaren hizmete girecektir.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Milli Eğitim Bakanlığı İletişim Merkezi (MEBİM) “Alo 147″ resmi yazısı”

Şimdi de öğretmenler Alo 148 Öğrenci Şikayet hattı kurulmasını isteme hakkına sahip…

2 Yorum

  1. mehmet barut dedi ki:

    yahu yazdıklarımız önemli değil mi konu öğretmen hemde imam hatip lisesi dediğimiz bir yerde mehmet özyürek yıl 2007 d.bakır da görev yapıyor du şimdi balıkesir ihl de bir gün gün öğrenciyi dövdü hiç unutmam yakasında tutup fırlattı kulağını çekti bu hakmı dır siz söyleyin ben şikayetçiyim

  2. yılmaz dedi ki:

    yukarıda adı geçen kişi haklı mehmet çünkü balıkesir imam hatip lisesi öğretmeni mehmet özyürek hakkında bende şikayetçiyim öğrenciler dövüyor kızıyor not vermiyor öğrenciyi sırada çekti yok yazdı kötü davranıyor ne olacak eğitim hali yanarım katılıyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir