Teknobaz Rotating Header Image

sınav

ÖSYM Mobil İle Cep Telefonundan Sınav Sonuçlarını Öğren

Hayatımız sınav… LYS, YDS, KPSS, TUS, ALES say say bitmiyor. Sınavsız günümüz geçmiyor. Bu sınavların merkezi ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi).

“Falanca sınav sonucu ne zaman açıklanacak?” hep sorduğumuz sorulardan…sınav sonucunu öğrenmek, beklmek zor iş…

(daha&helliip;)

Verimli Ders Çalışma Yöntemleri- Tekrar Okuma Yapma

Birçok öğrenci etkili ve verimli ders çalışma yöntemlerini bilmiyor. Çalıştığımızı zannediyoruz, aslında kendimizi kandırıyoruz.

Okullarda verilecek ilk ders; etkin ders çalışma yöntemlerini öğretmek olmalı…

Çoğumuz sınavlara hazırlanırken sınav kıtabımızı, notlarımızı tekrar tekrar okuruz. Tekrar tekrar okumayın…

(daha&helliip;)

ÖSYM e-YDS İngilizce Deneme Sınavı Yap

[Teknobaz] e-yds denemeÖSYM; YDS (Yabancı Dil Sınavı) ‘larını elektronik sınav olarak yapacak. Yani YDS sınavları bilgisayar üzerinden yapılacak. Bu sınavlarla ilgili olarak ilk e-YDS sınavı 20 Eylül’de İngilizce sınavı için yapılacak.

ÖSYM ilk defa yapılacak ve daha sonra yaygınlaşacak bu sınav için bir deneme sınavı yayınladı.

(daha&helliip;)

ÖSYM Sınav Ücretini Kredi Kartı İle İnternetten Öde

[Teknobaz] ÖSYM Sınav Ücreti Yatır

ÖSYM (T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) biryıl içerisinde 0nlarca sınav (YGS, LYS, TUS, ALS, KPSS, YDS vb.yapıyor.(Sınav Takvimi) Daha önceleri banka şubelerinden ve internet şubelerinden  nakit yapılan bu sınav ücretini kredi kartınız ile yapabilirsiniz.

ÖSYM‘nin internet sitesinden sınav ücretini güvenli bir şekilde kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz.

(daha&helliip;)

Değişik Bir Ders Çalışma Tekniği Öğren

bc_ders calısma yontemiKendi kendine ders çalışmak, ders çalışmaya başlamak ve sürdürebilmek öğrenciler için en büyük zorluklardan biridir.

Melih Arat ders çalışmak isteyen, ama bir türlü ders çalışmaya başlayamayan, başlasa bile dikkati çabuk dağılanlar için bir ders çalışma yöntemi sunmuş.

Melih Arat’ın anlattığı ders çalışma yöntemi şöyle;

(daha&helliip;)

MEB 2007 OKS 1. Yerleştirme Sonuçlarını Açıklayacak, Tıkla Öğren

OKSMEB 10.Haziran.2007 tarihinde yapılan OKS sınavının yerleştirme sonuçlarını bugün açıklayacaktı, şimdiye kadar açıklanmış olması lazım ve adaylar MEB internet sitesinden 10.06.2007 Tarihli OKS 1. Yerleştirme Sonuçları veya 10.06.2007 Tarihli OKS 1. Yerleştirme Sonuçları linklerinden T.C Kimlik Numaraları ile hangi okula yerleştiklerini öğrenebilirler. Ancak şu anda karşımıza şöyle bir mesaj çıkıyor:

Yerleştirme çalışmaları devam ettiğinden ilerleyen saatlerde açıklanacaktır.

Konu ile ilgili haberler…

(daha&helliip;)

ÖSYM: 2007 ÖSS Sonuçlarını Öğrenin

ÖSYM 2007 ÖSS sonuçlarını açıkladı. ÖSYM‘nin sitesinden T.C. Kimlik Numaranızı kullanarak sonuçları öğrenebilirsiniz: ÖSYM 2007 ÖSS Sonuçları.

(daha&helliip;)

MEB: 2007 OKS Sınav Sonuç Bilgileri

MEB 2007 OKS (Orta Öğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı) sonuçlarını açıkladı ve internetten T.C Kimlik Numaranız ile sorgulayabilirsiniz: T.C. Millî Eğitim Bakanlığı 2007 Orta Öğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı Sınav Sonuç Bilgileri.

MEB’in OKS için özel bir web sayfası var: 2007 MEB-Orta Öğretim Sınavları.

(daha&helliip;)

ÖSYM: 2007 KPSS/1 Soru ve Cevapları

ÖSYM 30.Haziran.2007 ve 1.Temmuz.2007 tarihlerinde yapılan KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) soru ve cevaplarını yayınlamış: 2007 KPSS/1 Soruları ve Yanıtları. Her bir bölüm pdf dosyası olarak yayınlanmış.

(daha&helliip;)

MEB: OKS Sınav Yerinizi Öğrenin

Sevgili 8. sınıf öğrencileri, bu Pazar 10.Haziran.2007 tarihinde büyük bir sınav sizi bekliyor: OKS (Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme Sınavı). Hepiniz iyi bir liseye girmek için çok çalıştınız, şimdi sınav zamanı; iyi bir liseye gitmek bundan sonraki eğitim hayatınız için çok önemli. Eğer hala sınava gireceğiniz yeri bilmiyorsanız MEB sitesinden öğrenebilirsiniz: T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı, Sınav Yeri Bilgileri. Unutmayın sınav saati: 10:00

OKS ile ilgili daha çok bilgi edinmek için EğiTek (Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü) OKS sayfasına bakabilirsiniz.

Hepinize sınavda başarılar…