Teknobaz Rotating Header Image

indirmek

Instagram Videolarını Bilgisayarına İndir [Firefox Eklenti]


InstaSave, Instagram videolarını bilgisayarınıza indirmek için kullanabileceğiniz bir Firefox Eklentisi.

Instagram’da video indirmek için bir kısa yol yok, ama InstaSave kendisi otomatik olarak bir tuş eklemesi bizim işimizi kolaylaştırıyor.

(daha&helliip;)

Facebook’tan Video İndirme Nasıl Yapılır?

teknobaz-facebook-video-indirme

Facebook sayfalarında izlediğiniz videoları bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Herhangi bir program kullanmadan Facebook’tan video indirmek (Download) için şu işlemleri yapabilirsiniz.

Videoları Facebook’tan indirebilir. Bu sayede Facebook’taki videoları internet bağlantısı olmadan ve ekstra mobil veri harcamadan izleyebilirsiniz.

(daha&helliip;)

WhatsApp Profil Resmi Nasıl İndirilir?

[Teknobaz] WhatsApp profil resmiBir kişinin WhatsApp profil resmini biraz dolaylı olarak da olsa indirebilirsiniz.

WhatsApp‘ta profil resmini gördüğünüz bir kişini profil fotoğrafını cep telefonunuza büyük bir halde saklayabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Resimleri Bir Tıkla Kaydet [Chrome Eklenti]

[Teknobaz] Resimleri kaydet

Bir internet sitesindeki resimi (fotoğrafı) kaydetmenin (indirmek) standart yolu, farenin sağ tuşuna basıp, “Resmi farklı kaydet” seçeneğini seçmektir.  Kaydetmek istediğimiz resim çok olursa iş zorlaşır.

Chrome eklentisi I’m a Gentleman resimleri kaydetmeyi kolay hale getiriyor.

(daha&helliip;)

Facebook Fotoğraf Albümleri Nasıl İndirilir? [Firefox Eklentisi]

[Teknobaz] facebook albümFacebook kullanırken beğendiğiniz kişilerin veya grupların fotoğraf albümlerini bilgisayarınıza indirmek için Firefox eklentisi FacePAD‘i kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Facetofind- Facebook Videolarını Ara, Seyret, İndir

[Teknobaz] facebook videolarıFacebook 500 milyonu bulan kullanıcısı sayısı ile sosyal bir site olmanın yanında bir çok videonun paylaşıldığı bir ortam.

Facebook’ta paylaşılan videoları bulmak, seyretmek ve bilgisayarınıza indirmek için facetofind sitesini kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Bittorrent Nedir? Nasıl Torrent İndirilir?

torrent Bittorrent; internet üzerinden dosya paylaşım yazılımına ve aynı tekniği kullanan dosya takas sistemine verilen isimdir. Torrent; paylaşılan içeriğin bağlantı linkini barındıran dosyanın türüdür. Torrent içeriği indirmek ve paylaşmak için istemci denilen programları kullanmalısınız. Bilinen en iyi torrent istemci programlar; Flashget, Vuze, μTorrent, LimeWire vb. Bu programlar arasında en bilineni ve tercih edileni μTorrent dir. Program sade ve küçük boyutu ile kullanıcılar tarafından daha çok tercih edilmektedir. μTorrent içerisinde sadece torrent paylaşım ve rrs okuyucu barındırmaktadır. Diğer programlar gibi başka uygulama türlerini barındırmamaktadır. Sadece torrent işine odaklandığı içinde sade ve basit yapısı ile kullanıcıları kendine çekmektedir. μTorrent indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Facebook Videoları Nasıl İndirilir? [Firefox Eklentisi]

facebook-video-indir-firefox-eklenti.jpg

Popüler sosyal paylaşım sitesi Facebook, paylaşılan videoları indirmenize imkan vermez. “Users will not be able to export or download videos from Facebook.” uyarısı verir. Fakat Firefox kullanıyorsanız Facebook Video eklentisi ile videoları kolaylıkla bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

(daha&helliip;)

DocuFarm: Doküman Arayın, İndirmeden Önizleme ile Görün

Google‘a girdiniz, “sigaranın zararları” yazdınız, sadece “pdf” tipi dosyaları bulsun diye daha önce bahsettiğimiz şekilde –Google Aramalarınızı Dosya Tipine Göre Sınırlandırın– sınırlayarak arattınız, sonuçlar ekrana geldi, tıkladınız seçtiğiniz linke, Google indireyim mi dedi bilmem kaç megabaytlık dosyayı, indir dediniz, bu arada beklediniz, sonra indirdiği klasöre gittiniz ve açtınız dosyayı, baktınız içeriği size uymuyor, bir daha arama sonuçlarına giderek bir linke daha tıkladınız… Ve bu böylece devam eder gider…

Bu işin daha kolay bir yolu ise; çevrimiçi doküman gösterici (ppt, doc, pdf, ps, rtf) DocuFarm.

DocuFarmBu site kendisini şu şekilde ifade etmiş:

çünkü dökümanları görmek daha kolay olmalı (because viewing documents should be easy)

(daha&helliip;)