Teknobaz Rotating Header Image

hızlı

SmartVideo-YouTube Videolarını Daha Hızlı İzlemeye Başla [Firefox/Chrome]

[Teknobaz] YouTube videoİnternet bağlantınız yavaş ise YouTube‘da video izlemek eziyet olur. Yüklensin ki seyredelim. Ön yükleme bitmeden de hiçbir zaman video oynamaya başlamaz.

Firefox/Chrome eklentisi SmartVideo, YouTube videolarını izlerken kontrolü ele almanızı sağlıyor.

(daha&helliip;)

Reedy-İnternet Sitelerini Daha Hızlı Oku [Chrome Eklentisi]

[Teknobaz] Hızlı Oku Reedy

İnternette izlenecek ve okunacak o kadar çok bilgi var ki…Bize düşen internet sayfalarındaki yazıları daha hızlı okumak. Belli bir yazıyı daha hızlı okumamızı sağlayan bir çok uygulama ve program var.

İnternet sitelerini daha hızlı okumak için Google Chrome Eklentisi (uygulaması) Reedy‘i kullanabilirsiniz. Reedy diğer hızlı okuma program ve eklentilerinde ayıran özelliği gözün tek bir noktaya odaklanması…

(daha&helliip;)

Yüksek Hızlı Tren Koltuk Yönü Ters mi Düz mü? Öğren

[Teknobaz] Hızlı TrenTCDD, Yüksek Hızlı Tren koltuk yönü ters mi, düz mü? Hızlı bir yolculuk yapacaksınız onda da koltuğunuz ters gelmesin diyenlerdenseniz…

Otobüslerde olduğu gibi hızlı tren vagonları koltuk yönleri sabit değil. Hızlı trenlerin dizaynı bir garip, bazı vagonlarda karşılıklı oturuyorsunuz, orta yere kadar koltuklar ters olabiliyor vb…

(daha&helliip;)

Spreed-Daha Hızlı Okumayı Öğren [Chrome Eklentisi]

[Teknobaz] Spreed hızlı oku

Daha hızlı okumak, daha çok bilgi öğrenmek…Günümüz hız çağı okuyacak o kadar çok şey var ki…Okuma hızınızı artırmak için kullanabileceğiniz bir Chrome tarayıcısı eklentisi var; Spreed.

Bu eklentiyi diğer hızlı okuma alıştırması yapan programlardan ayıran özelliği; internetteki bir yazıyı sağ klikle ekrana atıp okumaya başlayabilmeniz.
(daha&helliip;)

İnternet Sitelerini Daha Hızlı Oku

[Teknobaz] BeeLine Reader

BeeLine Reader; internet sitesi üzerinden, makale, araştırma vb. uzun yazılar okumak zorunda kalanların okuma hızını artırmasına yardımcı olan bir site. Bu işlemi yazıların  ayrı yazı fontu ve renkte okuyucuya sunarak yapıyor.

Bilgisayar ve cep telefonu için kullanabiliyorsunuz.

Düz sıkıcı bir fontta olan yazı, resimdeki gibi değiştiriliyor.

(daha&helliip;)

Hızlı Bir Şekilde Yeni E-posta Mesajı Oluştur

[Teknobaz] E-posta oluşturBir e-posta hesabında (Yahoo, Gmail)yeni mesaj oluşturmak için hesabınaza girmeniz, Inbox kutusunun açılması ve sonrasında Compose seçeneğine basmanız gerekir.

(daha&helliip;)

Quick Research:Chrome’da Sekmeden Ayrılmadan Hızlı Arama Yap

[Teknobaz] Chrome Hızlı AramaGoogle Chrome internet tarayıcısı kullanıyorsanız, bulunduğunuz sekmeden (Tab) ayrılmadan hızlı arama yapmak, arama sonuçları ile ilgili siteleri ayrı bir pencerecik içinde görmek için Chrome eklentisi Quick Research kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Facebook’a Hızlı Gir [Google Chrome Eklentisi]

Facebook günümüzün sosyal paylaşım sitesi. Facebook’a girmeyeni dövüyorlar 🙂

Facebook’a aynı bilgisayardan aile üyelerinin hepsi giriyor olabilir veya size ait bir kaç Facebook hesabı olabilir. Bu ve benzeri durumlar için Facebook’a girişte zaman kaybı yaşamamak için Google Chrome Facebook eklentisi fbQuickLogin‘i kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Dosya ve Program Özelliklerine Kısayol Tuşu İle Hızlı Ulaş [Windows]

[Teknobaz] Windows kısayol

Windows kullanıyorsunuz. Normal şartlarda bir program,  dosya veya klasör özelliklerini görmek için, ikon üzerine gelip, faremizin sağ tuşuna tıkladığımızda açılan menüden “Özellikler” seçeneğini seçeriz.

(daha&helliip;)

Bilgisayarı Hızlı Kapatma, Açma Programı [İndir]

[Teknobaz] hizli_kapatBilgisayarımızı kapatmak istediğimizde bazen bir sürü uyarı mesajı verir. “Bunu saklayayım mı, bunu kapatayım mı?” gibi.

Eğer bu tür sorular sorulmasını istemiyor ve bilgisayarınızı hızlı bir şekilde kapatmak  ve açmak istiyorsanız, Emrah Üstün‘ün yaptığı Hızlı Kapat programını kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)