Teknobaz Rotating Header Image

windows

SnailDriver – Windows Sürücülerini (Driver) Otomatik Olarak Güncelleme Programı [İndir]

teknobaz-surucu-guncelle

Bilgisayarımızın düzgün çalışması ve problemlerle karşılaşmamak için bilgisayarımızın donanım sürücülerin in (driver) güncel olması gerekiyor. Eski tarihli sürücüler çeşitli problemlerle karşılaşmamıza sebep olabilir.

SnailDriver programı sizin yerinize otomatik olarak Windows sürücülerinin güncel olup olmadığını tarıyor tarıyor ve güncelleştiriyor. (Yazıcı sürücüleri, ekran kartı sürücüleri, ses kartı sürücüleri, klavye vb. sürücüler…)

SnailDriver; Windows Vista, 7, 8,  10 için kullanabileceğiniz ücretsiz bir sürücü güncelleme programı

(daha&helliip;)

GeekUninstaller-Program Kaldır (Uninstall) Programı Kullan [İndir]

[Teknobaz] GeekUninstaller

Windows kullanırken programları kaldırmak (uninstall) yapmak için Denetim Masası içindeki Program Kaldır veya Değiştir (Uninstaller) programcığını kullanırız.

Windows program kaldır seçeneği kullanımı biraz zor ve yorucu. Daha etkin ve kolay bir Uninstaller program kullanabilirsiniz; GeekUninstaller

(daha&helliip;)

Microsoft Word-Sayfada İstediğin Yerden Yazmaya Başla

[Teknobaz] Microsoft Word YazıMicrosoft Word boş bir sayfa karşınıza gelir. Satır satır yukarıdan aşağıya yazacaksınız diye bir kural yok. İstediğiniz yerden yazmaya başlayabilirsiniz. İhtiyacınıza göre sayfada değişik yazı formatı oluşturabilirsiniz.
(daha&helliip;)

Windows Klasör Renklerini Değiştir [İndir]

[Teknobaz] Dosya Renk DeğiştirWindows klasör -dosya- renklerini değiştirmek isterseniz, Rainbow Folders programı ile renk renk klasörlere sahip olabilirsiniz. Renk gruplaması ile klasörlerinizi kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Turkcell Geleceği Yazanlar İle Mobil Uygulama Geliştir

[Teknobaz] Turkcell Geleceği YazanlarTurkcell “Geleceği Yazanlar” adında bir proje başlatmış. Bu projeyle Turkcell mobil yazılımcılar yetiştirmeyi amaçlıyor.

Turkcell‘in platformu sayesinde Android, iOS, Windows Phone ortamlarında uygulama yazabilmeyi öğrenebilecek ve  markete koyabileceksiniz.

(daha&helliip;)

İki Tarih Arasında Kaç Gün Var? Hesapla

[Teknonaz] Kaç gün kaldı

“İki tarih arasında kaç gün var. hesaplamak isterseniz Windows hesap makinesini kullanabilirsiniz. “Sınava kaç gün kaldı, kaç yıldır hayattayım, şafak kaç gün kaldı?”

Hesap makinası sizin için saysın…

(daha&helliip;)

Windows Explorer Adres Satırında Komutları Çalıştır

[Teknobaz] Windows komutWindows Explorer adres satırında komutları çalıştırabileceğinizi biliyor musunuz?

Çalıştır kutucuğunda çalıştırdığınız komutları Windows Explorer adres satırında da çalıştırabilirsiniz.

(daha&helliip;)

oCam: Ücretsiz Ekran Görüntüsü Yakalama Programı [İndir]

[Teknobaz] oCam Ekran görüntüsü yakalaÜcretsiz ekran görüntüsü yakalama programı kullanmak isterseniz, Windows kullanıcıları için bilgisayarınızı fazla yormayan, oCam ekran görüntüsü yakalama programını kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Masaüstü Simgeleri Kolaylıkla Nasıl Küçültülür? [Windows]

[Teknobaz] Masaüstü simgeler Windows işletim sisteminde (Vista, Windows 7, Windows 8)  masaüstü simgelerini kolaylıkla küçültüp, büyütmek için şu kısa tuş hareketini kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Windows Görev Yöneticisini Açmanın Kısayolları

[Teknobaz] Görev Yöneticisi Açma

Bilgisayarınız kilitlendi, Windows Görev Yöneticisi’ni (Task Manager) açmak isterseniz şu kısa yolları deneyebilirsiniz.

(daha&helliip;)