Teknobaz Rotating Header Image

eklemek

Prisma-Fotoğraflarını Sanat Eserine Çevir

[Teknobaz] Fotoğrafları cevirÇektiğiniz fotoğrafları sanat eserine çevirmek ister misiniz? Siz fotoğrafı çekin, Prisma uygulaması fotoğraflarınızı bir ressamın çizdiği, boyadığı sanat eseri resimlerine çevirsin.

(daha&helliip;)

MirrorText- Yazılarına Ayna Efekti Ekle

[Teknobaz] Mirrortext ayna

Yazılarınıza çeşitli efektler ekleyebileceğiniz çeşitli site ve programlar mevcut. Eğer yazınızın aynadan yansıyormuş gibi görünmesini isterseniz; MirorText sitesini kullanabilirsiniz.

MirrorText sitesinin amacı sadece yazınıza ayna efekti eklemek ve resim olarak sizin kullanımıza sunmak.

(daha&helliip;)

Arka Plana Resim Nasıl Yerleştirilir? [Microsoft Word]

MS WordWindows Microsoft Word 2007 kullanıyorsanız, word belgenizin arka sayfasına ihtiyacınıza göre resim ekleyebilirsiniz. Bu sayede çeşitli reklam, kart ve baskılarınızda fazla uğraşmanıza gerek kalmaz ve eklediğiniz resim üzerinize istediklerinizi yazabilirsiniz.

(daha&helliip;)

PhoXo-Fotoğraflara Efekt Ekleme Programı [İndir]

[Teknobaz] phoxo efekt ekleBasit, kullanışlı bir Photoshop alternatifi fotoğraflarınıza efektler ekleyebileceğiniz bir program;PhoXo.

PhoXo özelliklerinden bazıları; katmanlı çalışma imkanı, 50 adet özel efekt, kesme, geri alma, boyama, özel yazı ekleme, gölgeli yazı, yazıları ters çevirme vb.

(daha&helliip;)

befunky- Fotoğraflara Efekt Ekle

[Teknobaz] befunkyFotoğraflarınız canlansın. Photoshop ile emek gerektiren çeşitli fotoğraf efektlerini befunky sitesi ile çok kısa sürede yapabilirsiniz.

befunky sitesinde Photo Effects bölümünde fotoğraflarınıza çeşitli özellikler ekleyebilir, Text Editor kısmında fotoğraflarınıza yazı ekleyebilirsiniz.

(daha&helliip;)

Üstbilgi ve Altbilgi Kısmına Nasıl Resim Eklenir? [Microsoft Word 2007]

bc_üst alt bilgi resimWord dosyalarını daha görsel ve etkileyici kılabilmek için eğer Microsoft Word 2007 kullanıyorsanız, belgenizin her üstbilgi ve altbilgi kısmına sadece yazı değil, resim de ekleyebilirsiniz.

(daha&helliip;)

Blogger: “Yazının Devamını Oku” Özelliği Eklendi

bc_blogger-yazinin-devamini-oku.jpgBlogger kullanıcılarının en büyük dertlerinden biri yazdıkları yazının tamamının ana ekranda görülmesiydi. Uzun bir yazı yazdığınızda bu olay sebebiyle blogun kullanışlılığı azalıyordu. Blogcular değişik eklentilerle ve kodlarla Yazının devamını oku özelliğini bloglarına  eklemek için uğraşıyordu.

Bir çok blogda gördüğümüz “Yazının devamını oku“, “Devamını oku“, (Read more) linki özelliği artık Blogger’da da var.

(daha&helliip;)

Fotoğraf Albümü Nasıl Oluşturulur, Resim Nasıl Eklenir? – Türkçe [Facebook]

flickr_castortroy520_facebook.jpg Bildiniz gibi daha önce Facebook’un Türkçe dil desteği yoktu. Kullanıcılara yardımcı olmak için İngilizce dilinde Fotoğraf Albümü Nasıl Oluşturulur, Resim Nasıl Eklenir? adlı bir yazı yayımlamıştık. Bu konuda Türkçe yardıma ihtiyacı olan kullanıcılar için bu yazıyı hazırladık.

(daha&helliip;)

Renge Göre Resim Arama Seçeneği Eklendi [Google]

Renge Göre Arama

Bir önceki Renk Sınırlamasına Göre Resim Arama [Google] yazımızda aramalarımıza “&imgcolor=İngilizce Renk Adı” kodunu ekleyerek istediğimiz renkte resimleri Google ile arayabileceğimizi belirtmiştik. Google resim aramalarında istediğimiz renge göre arama yapabilmemiz için renk paleti seçeneği ekledi. Herhangi bir kod girmeden renk paletinden istediğimiz rengi seçerek arama yapabileceğiz.

(daha&helliip;)