Teknobaz Rotating Header Image

e-posta

Filemail:Yüksek Boyutlu Dosyaları Nasıl Gönderebilirim?

[Teknobaz] Filemail Dosya gönderYüksek boyutlu dosyalaları e-posta ile  bir başkasına ücretsiz göndermek isterseniz; Filemail’i kullanabilirsiniz.

Filemail sitesi, 30 Gb’ta kadar büyüklükteki dosyalarınızı ücretsiz gönderebilmenizi sağlıyor.

Ayrıca bu gönderme esnasında herhangi bir kayıt gerektirmiyor.

(daha&helliip;)

Hızlı Bir Şekilde Yeni E-posta Mesajı Oluştur

[Teknobaz] E-posta oluşturBir e-posta hesabında (Yahoo, Gmail)yeni mesaj oluşturmak için hesabınaza girmeniz, Inbox kutusunun açılması ve sonrasında Compose seçeneğine basmanız gerekir.

(daha&helliip;)

“Ektedir” Yazın Yeter, Gmail Unutmaz! [Google]

Gmail - TeknobazTeakolik Gmail‘in çok güzel bir özelliğini aktarmış.

CV’mi arkadaşıma gönderecektim. Gmail’i açtım ve mail yazmaya başladım. Maili bitirdikten sonra CV’yi eklemeyi unutmuşum. Gönder butonuna bastığımda Gmail bana bir uyarı verdi: “Dosya mı ekleyecektiniz? İletinizde “ektedir” yazdınız ancak dosya eklemediniz. Yine de göndermek istiyor musunuz?

(daha&helliip;)

Hotmail.com.tr Uzantılı E-posta Hesabı Al [e-posta]

bc_hotmail.com.tr

Microsoft, Hotmail.com.tr uzantılı e-posta (e-mail) hizmetini kullanıcılara sundu. E-posta hesaplarında kendi ismini kullanamayanlar ellerini çabuk tutarlarsa tam isimlerini kullanabileceği e-posta hesaplarını alabilirler.

(daha&helliip;)

Ücretsiz E-posta (E-mail) Al, Kullan

ucretsiz-e-posta-email.jpgÜcretsiz e-posta sahibi olmak istiyorsanız veya kullanmak istediğiniz e-posta hesabı ismi kullanımda ise, çeşitli artıları ve eksileri olsa da ihtiyacınızı karşılayacak dünyadan ve Türkiye’den bir kaç siteyi ve öne çıkan bazı özelliklerini sıraladık.

(daha&helliip;)

Bir E-posta Adresinden Gelen Mesajları Engelle [Yahoo Mail]

bc-yahoo-mail-engelle.jpgYahoo Mail kullanıyorsanız ve sizi rahatsız eden herhangi bir e-posta adresinden gelen mesajları engellemek isterseniz, e-posta adresini Yahoo Mail’e spam olarak tanıtmanız yeterli olur.

Yahoo Mail için bir e-posta adresinden gelen mesajları engellemek için şu işlemleri yapmalısınız;

(daha&helliip;)

Blogger: E-Posta ile Blogunda Yazı Yayınla

bc-blogger-eposta.JPGBlogger‘da bir blog sahibi iseniz e-posta ile blogunuzda yazılarınızı yayınlayabilirsiniz. İkinci bir yazı yayınlama yöntemi olarak çeşitli kapanma, blogger sitesine ulaşamama veya cepten e-posta ile yazı yazma durumları için yedekte bulunması gereken bir durum.

E-posta ile blogger’da yazı yayınlamak için şunları yapmalısınız.

(daha&helliip;)

Bir E-Posta İkonu Edinin

E-Posta adresinizi internette kullanırken spamlarden korumanının yollarından birisi de e-posta adresinizi resim olarak kullanmanızdır. Bu durumda bir resim editöründe e-posta resim dosyasını oluşturmak bize düşüyordu; ama ben yapamam, olursa yakışıklı bir şey olsun diyorsanız bir iki site size bu imkanı veriyor.

(daha&helliip;)

E-Posta Adresinizi İnternette Kullanırken Spamlarden Korunun

İnternet etkileşim demektir. Bu etkileşimin en birinci yolu e-posta adresleridir. Web sitesi ya da blog sahibi iseniz okuyucularınızın sizlere ulaşması için e-posta (e-mail) adresinizi yayınlamanız gerekmektedir. Genellikle de e-posta adresimizi ‘Hakkında‘ (About) ya da ‘İletişim‘ (Contact) sayfalarında yayınlarız. Bu sayede okuyucularımızla etkileşim içimde olmayı ümit ederiz.

Fakat e-posta adresimizi yayınlarken dikkatli olmalıyız çünkü bazı tarayıcı programlar ve robot yazılımlar otomatik olarak web sayfalarını tarayarak e-posta adresi arar ve buldukları e-posta adreslerine de bir çok spam mesaj gönderirler. Sizin masumca bloğunuzda ya da bir forumda verdiğiniz e-posta adresiniz yarın bir çok spam mesajla dolmuş olabilir.

(daha&helliip;)

Yahoo Mail: Sınırsız Alanlı E-Posta Kullanın

Bedava e-posta hizmeti veren şirketlerın en meşhurlarından biridir Yahoo! Tahmin ediyorum Türkiye’de internet kullanacılarının çoğunun mutlaka bir Yahoo! e-posta hesabı vardır.

Yahoo! çok yakında Yahoo! Mail‘in 10. yılı şerefine e-posta hesaplarındaki alan sınırını kaldıracak. Yanlış duymadınız S-I-N-I-R-S-I-Z. Kendi ifadeleri ile

“The storage meter is going bye-bye. (Alan ölçere çok yakında hoşçakal diyeceğiz.)”.

Yahoo Mail

Yahoo diyor ki:

(daha&helliip;)