Teknobaz Rotating Header Image

çocuk

Çocuklar İçin Resimli Boyama Sayfaları Yazdır [İndir]

Çocukların boyama yapması için resimli boş boyama sayfaları arıyorsanız Coloring Book Pages sitesini öneririm.

Coloring Book Pages sitesi kategorilere ayrılmış bir çok boş resimli boyama sayfası var. Bu sayfaları seçtiğimizde açılan pdf belgeyi yazıcıdan yazdırabilirsiniz. Bu sayfaları renkli renkli boyamak küçük sanatçılarımıza kalıyor.

Çocukların boyama yapmaları onların hayal güçlerini geliştiriyor, el becerilerini arttırıyor, odaklanma becerilerini arttırıyor. bknz. Boyama ve faydaları

(daha&helliip;)

Small Basic-Çocuklar İçin Bilgisayar Programlama Dili [İndir]


Small Basic, Microsoft tarafından yapılmış bir bilgisayar programlama dili.

Özellikle yeni başlayanlar ve çocuklara bilgisayar programlama kodu öğretmek amacıyla yapılmış bir programlama dili. Ücretsiz.

14 adet komut içeriyor. Kulanım arayüzü basit. Çocuklar için can sıkıcı komut ve menü yapılar yok. Basit bir tarzı var.

(daha&helliip;)

Play Timer – Çocukların İnternet Kullanım Süresini Kısıtlama Uygulaması

İnternet faydaları kadar zararları olan bir kolaylık.

Kontrolsüz internet kullanımı çocuğun ve gencin fiziksel, psikolojik, sosyal ve bilişsel gelişimini olumsuz yönde etkilemektedir. Bknz.Çocuklarda internet kullanımı

Çocukların internet kullanım süresine kısıtlama getirmek için sözlü uyarılar bir derece etkili olur. Çocukların internet kullanım süresini kısıtlamak isterseniz çeşitli uygulamalar kullanabilirsiniz.

İnternet kullanım süresini belli bir zaman süresi olara ayarlamak için Duckie Deck sitesinin yaptığı Play Timer uygulamasını kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Çocuklara Bilgisayar Programı Kodu Yazmayı Oyunlarla Öğret

[Teknobaz] Bilgisayar program koduBilgisayar ve internet hayatımızın bir parçası…Onu sadece kullanan değil, programlayan ve üreten olmamız gerekiyor. Bu işe ne kadar erken başlarsak o kadar iyi…

Çocuklara bilgisayar programı kodu yazmayı öğretmek ister misiniz?

(daha&helliip;)

Çocuklar İçin Kapı Çarpma Önleyici Yap

[Teknobaz] Kapı çarpma önleyici

Evimizin neşesi çocuklarımız meraklı halleri ile evdeki eşyaların tehlikelerine daha çok maruz kalırlar. Özellikle emekleme ve yürüme dönemlerinde ev içindeki eşyaların tehlikelerini azaltmak gerekiyor.

Evdeki kapı ve çekmecelerin ani kapanma ve çocuklara zarar vermesini önlemek için basit bir kapı çarpmasını, kapanmasını önleyici bir araç yapabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Geleneksel Çocuk Oyunları Öğren

[Teknobaz] Geleneksel çocuk oyunlarıKimilerimizin oynadığı oyunları günümüzün çocukları artık ne oynuyor, ne de biliyor. Halbuki o oyunlarla büyüdü bir nesil, arkadaşlığı öğrendi, paylaşmayı öğrendi, kavga etti…

Işık Okulları geleneksel çocuk oyunlarının öğrenilebilmesi için 125oyun adlı bir site yapmış…

(daha&helliip;)

YouTube-Çocuklar İçin Uygun Olmayan Videoları Engelle

[Teknobaz] YouTubeKapalı, açık, yasak derken YouTube kavuştuk. Milyonlarca videoyu barındıran YouTube sitesinde çocukların seyretmesinin uygun olmayacağı videolarda mevcut.

Çocukların seyretmesini istemediğimiz videoları YouTube’da engellemek için Safety Mode seçeneğini kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Çocuk Oto Koltuğu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli [Trafik]

[Teknobaz] Çocuk Oto Koltuğu - 1 Haziran 2010 tarihinde çıkan Trafik Yönetmeliği gereği, içinde 12 yaşın altında çocuk bulunan araçlarda çocuk oto koltuğu bulundurmak zorunlu hale geldi.

Çocuk oto koltuğu bulundurmamanın cezası 55 TL’den başlıyor. Tabi işin aslı önce güvenlik…

Çocuk oto koltuğu almak isteyenler için Kraft sitesinde şu önerilerde bulunmuş.

(daha&helliip;)

Araba Bebek Koltuğu Al, Çocuğunu Koru [Trafik]

Bebek Koltuğu - Teknobaz1 Haziran 2010 tarihinde yeni bir Trafik Yönetmeliği yürürlüğe girecek. Çocuklar için bebek/çocuk koltuğu kullanmak zorunlu hâle gelecek. Bebeğiniz varsa kullanmanız şart, aksi takdirde trafik polisleri ceza kesecekler.

(daha&helliip;)

[indir] Gözcü: Çocuklarınız İçin İnterneti Güvenli Yapın

İnternet kullanımı her gün artmakta. Faydası göz ardı edilemeyen internet kullanımı beraberinde ise riskler taşıyor. Bu tehlikelere karşı çocuklarımızı korumamız gerekir. Öncelikle çocuklarımızı internet konusunda eğiteceğiz.

RTÜK (Radyo ve Televizyon Üst Kurulu) çocuklar ve ebeveynler için bilinçli ve güvenli internet kullanımı ile ilgili bilgiler sunmuş. Ayrıca önerilerle birlikte Gözcü adlı yazılımı indirip bilgisayarınız kurarak güvenli bir internete kavuşabilirsiniz.

(daha&helliip;)