Teknobaz Rotating Header Image

almak

archive.is – İnternet (Web) Sitesini Saklama (Arşivleme) Sitesi

İnternet hergün değişiyor, gelişiyor. Beğendiğiniz bir sitenin içeriğini, görüntüsünü veya kendi sitenizi saklamak (arşivlemek) isterseniz archive.is sitesini kullanabilirsiniz.

archive.is sitesi linkini girdiğiniz internet sitesini saklıyor.

(daha&helliip;)

E-Devlet – Adli Sicil Kaydı (Sabıka Kaydı) Belgesi Nasıl Alınır? (Yabancı Dil)

Adalet Bakanlığı E-devlet üzerinden sabıka kaydını alınabiliyor. Ayrıca sabıka kaydı 4 ayrı yabancı dilde alınabilecek. Bu diller İngilizce, Fransızca, Almanca ve İtalyanca.

Adalet Bakanlığı’nın duyurusu şu şekilde;

Almanca, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca dillerine tercüme edilmiş adli sicil belgenizi artık adliyeye gitmeden e-Devlet kapısına giriş yaparak kendiniz alabilir, e-posta ekinde göndererek ilgili kişi veya kurumlarla da paylaşabilirsiniz.

E-devlet üzerinden sabıka kaydı nasıl alınır?

(daha&helliip;)

Windows-Klasör İçindeki Dosyaların İsim Listesi Nasıl Alınır, Yazdırılır?

Windows‘ta bir klasör içindeki yüzlerce müzik, resim ve dosyanın isim listesini tek tek almak isterseniz işiniz zor… Ama bu işin de bir kolay yolu var…

Windows’ta bir klasör içinde yer alan bütün dosyaların isim listesini almak isterseniz şu işlemleri yapmanız yeterli olacaktır. Ayrıca listenizi bu yöntemle kolaylıkla yazıcıdan (print) yazdırabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Cep Telefonu Saati Neden Geri Kaldı, Nasıl Ayarlanır?

[Teknobaz] Cep telefonu saatCep Telefonu saati neden bir saat geri kaldı?

Bugün 24 Ekim 2015…Normal bir yıl olsaydı saatler bir saat geri alınacaktı. Fakat 1 Kasım’da yapılacak seçimler nedeniyle saatlerin geri alınması iptal edildi.

Sorun da burda başlıyor. Bizim akıllı cep telefonları bu durumu bilmedikleri için otomatik olarak saatleri bir saat geri ayarladı.

(daha&helliip;)

2015 Yılı Oy Kullandığın Sandık Seçim Sonuçlarını Öğren

[Teknobaz] Seçim sandık sonuç7 Haziran 2015 tarihinde genel milletvekili seçimleri sonuçlandı. Oylar kullanıldı, sandıklar açıldı, oylar sayıldı. Geçerli, geçersiz oylar tespit edildi. Millet vekillerini meclise gönderdi.

Oy kullandığınız sandıktan siyasi partilerin kaç adet oy kullandığını, hangi partinin daha çok oy aldığını vb. bilgileri öğrenmek isterseniz; Sandık Takip Sistemini kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Hovernote-Cep Telefonunda Diğer Uygulamaları Kapatmadan Not Al

[Teknobaz] Cep telefonu not alCep telefonları için çeşitli not alma uygulamaları var. Google Keep. Bu uygulamaların kullanımı zor olan yanı, not alırken diğer uygulamaları kapatmanız gerekmesi.

Hovernote bu zorluğu ortadan kaldırmış. Herhangi bir uygulama açıkken kolaylıkla not alabiliyorsunuz.

(daha&helliip;)

Google Keep-Not Al, Hatırla, Paylaş

[Teknobaz] Google KeepCep telefonu, bilgisayar ve tablet üzerinden internete bağlı iken, not almak, sonra bu notlara ulaşmak, bu notları sonra otomatik bir hatırlatıcı ile hatırlamak isterseniz, Google Keep uygulamasını kullanabilirsiniz.

Google Keep nedir?

(daha&helliip;)

Yüksek Hızlı Tren Koltuk Yönü Ters mi Düz mü? Öğren

[Teknobaz] Hızlı TrenTCDD, Yüksek Hızlı Tren koltuk yönü ters mi, düz mü? Hızlı bir yolculuk yapacaksınız onda da koltuğunuz ters gelmesin diyenlerdenseniz…

Otobüslerde olduğu gibi hızlı tren vagonları koltuk yönleri sabit değil. Hızlı trenlerin dizaynı bir garip, bazı vagonlarda karşılıklı oturuyorsunuz, orta yere kadar koltuklar ters olabiliyor vb…

(daha&helliip;)

Gridzzly-Çizgili, Gridli, Desenli Sayfa Oluştur, Çıktısını Al

[Teknobaz] Gridzzly desen oluştur
Gridzzly sitesi, grid desenli, çift çizgili vb. desenli bir sayfa oluşturabilmenizi ve çıktısını alabilmenizi sağlıyor. İşiniz acele ise bir iki tuşla orjinal desenli bir sayfa oluşturup, çıktısını alabilirsiniz.

(daha&helliip;)

E-Devlet Şifresi Nereden, Nasıl Alınır?

[Teknobaz] edevlet şifresi nasıl alınırE-Devlet sitesi (turkiye.gov.tr), tüm kamu hizmetlerine tek bir noktadan erişim imkanı sağlayan büyük bir internet sitesidir. Çeşitli devlet kurumlarına ait, başvuru, sorgulama, kayıt vb. gibi işlemleri bu site üzerinden yapabilirsiniz. Fakat bu siteye girmek ve gerekli işlemleri yapmak için E-devlet giriş şifreniz olmalı.

E-devlet şifresi nereden, nasıl alınır?

(daha&helliip;)