Teknobaz Rotating Header Image

Taksi Ücreti Ne Kadar Tutar?

[Teknobaz] Taksi ÜcretiBir yerden bir yere taksi ile gidecesiniz, fakat kaç lira tutar bilmiyorsunuz. Cebinizdeki para durumu malum. İnternetin bir kaç güzel sitesi bizler için bir yerden bir yere “Taksi ücreti ne kadar tutar?” sorusuna cevap veriyor.

Taksi ücretini ve en kısa yolu gösteren sitelerden bir kaçı;

Taksimetrik – Site şimdilik sadece İstanbul için taksi ücretini hesaplıyor. Nereden-Nereye bilgilerini Google Maps haritası üzerinden girdiğinizde, iki noktanın mesafesini ve kaç lira tuttuğunu gösteriyor.

Taksi ÜcretiTaksi Ücreti hesaplayıcı site, İstanbul, Ankara, İzmir  şehirleri için ücret hesaplıyor. Harita üzerinden noktaları seçebileceğiniz gibi arama kutucuğuna şehir ve noktayı yazdığınızda haritada bulmanız kolaylaşıyor. Örneğin Atatürk Havalimanından, Sabiha Gökçen Havalimanı arası mesafe 71,41 Km. Taksi ücreti ise 130,24 Tl olarak hesaplandı.

Taksiyleİstanbul için taksi ücreti ve mesafe hesaplama sitesi. Harita üzerinden A ve B noktalarını -Nereden Nereye- girdiğinizde güzergah yolunu size çiziyor, mesafe ve ücret bilgilerini sunuyor. Örneğin Atatürk Havalimanından, Sabiha Gökçen Havalimanı arası mesafe 69,7 Km. Taksi ücreti ise 113,94 Tl olarak hesaplandı.

Taksi Ücreti ve Taksiyle sitelerinin aynı mesafe için biraz farklı, fakat yaklaşık bir sonuç verdi. En azından fiyat konusunda bir fikir vermesi açısından siteler Taksi Ücreti hesaplamada kullanılabilir.

Heey Taksi…

10 Yorum

 1. Adem ŞAHİN dedi ki:

  Sanırım siteler güncellenmiş artık her yeri kapsıyorlar.. Ben denem için hiç istanbul’la uğraşmayıp direk anadoluyu işaretledim fiyatı verdi. Karaman’dan dağ başındaki köyümü seçtim 195 TL fiyat çıkardı. İyiymiş. Ayrıca 2 site de aynı altyapıyı kullanıyorlar sanırım programların birbirinden arkları da yokmuş..

 2. cemil dedi ki:

  Sabiha gokcen havaalanindan sultanahmete taksi ile kac tl gidiliyor bilgisi olan varsa paylasirsa sevinirim

 3. Özge dedi ki:

  Atatürk meydanından eyübe

 4. Yılmaz dedi ki:

  Sitelerde taksi ücretinin farklı olmasının sebebi aynı yolculuğun birden fazla güzergah üzerinden yapılabilmesidir. Taksiyle.com alternatif güzergahlar varsa bunları çıkarıyor.

 5. Enes dedi ki:

  130lira + köprü falan derken 140-150 civari

 6. Neringa dedi ki:

  Kartaldan ataturk havalimana nekadar tutar acaba

 7. Neringa dedi ki:

  Anlamadim

 8. Oğuz dedi ki:

  S.a aleyküm bayrampasadan kadıköye ne kadar tutar

 9. erdem dedi ki:

  ataturk havalimanindan sabiha gokcene kac dakika suruyor arkadaslar taksiyle?

 10. Saliha akın dedi ki:

  İzmit’e Sabiha Gökçen taksi kaç TL ya gider

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir