Teknobaz Rotating Header Image

ne

16 Nisan 2017 Referandum Oy Kullanma Saatleri [YSK]

16 Nisan 2017 Anayasa değişikliği için halk oylaması yapılacak. Referandum’da oyların kullanma saatleri YSK (Yüksek Seçim Kurulu) tarafından yayımlandı.

Oy kullanma saatleri batı ve doğu illerene göre değişiklik gösteriyor.

(daha&helliip;)

WinDirStat – Hard Disk Analiz Programı [İndir]

Hard diskinizi (Hdd) nelerin doldurduğunu merak ediyorsanız, hard disk analiz programı kullanabilirsiniz. Hard disk analiz programları bilgisayarınızın hard diskini tarayıp yer kaplayan program, dosya ve belgeleri gösteriyor. Tekrarlayan dosyaları silerek hard diskinizi rahatlatabilirsiniz.

Hard disk analiz programı olarak kullanabileceğiniz programlardan biri; WinDirStat 

(daha&helliip;)

Cyanogenmod Nedir? Ne Değildir?

cyanogenmod_nedir_ne değildir_teknobazSaf Android değimini duymuşsunuzdur. Bir çok marka ve modele saf Android deneyimi yaşatarak performans ve hızlı telefon ve tablet kullanmayı vaat eden Cyanogenmod ekibi bu yolda kendilerini kanıtlamış durumdalar.Desteklenen cihaz listesine buradan ulaşabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Cep Telefonu Saati Neden Geri Kaldı, Nasıl Ayarlanır?

[Teknobaz] Cep telefonu saatCep Telefonu saati neden bir saat geri kaldı?

Bugün 24 Ekim 2015…Normal bir yıl olsaydı saatler bir saat geri alınacaktı. Fakat 1 Kasım’da yapılacak seçimler nedeniyle saatlerin geri alınması iptal edildi.

Sorun da burda başlıyor. Bizim akıllı cep telefonları bu durumu bilmedikleri için otomatik olarak saatleri bir saat geri ayarladı.

(daha&helliip;)

“Selfie” Ne Demek, Türkçesi Nedir?

[Teknobaz] selfie özçekimBir dijital fotoğraf makinası, cep telefonu veya tablet ile kişinin kendi fotoğrafını çekmesine Selfie denir.

Peki selfie kelimesinin Türkçesi nedir?


(daha&helliip;)

Cep Telefonu Ekran Parlaklığını Azaltmak Gerçekte Batarya Ömrünü Ne Kadar Etkiler?

[Teknobaz] Ekran ParlaklıkHerkes bilir ki; akıllı cep telefonları, tablet bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarların ekran parlaklığını azaltmak batarya-pil- kullanım ömürlerini uzatır. Peki ekran parlaklığını azaltmak ile artırmak arasında ne kadar fark vardır?

Wired sitesi bu işlemi bilimsel bir şekilde araştırmış.

(daha&helliip;)

TimeRabbit:Facebook’ta Ne Kadar Zaman Harcıyorsun Öğren [İndir]

[Teknobaz] Facebook zamanFacebook’ta ne kadar zaman harcıyorsunuz? Popüler sosyal paylaşım sitesi Facebook faydalı, ama bir o kadar da insanı bağımlı yapıyor. Dakikalar ve saatlerce Facebook’ta zaman geçirmemize neden oluyor.

TimeRabbit programı Facebook’ta ne kadar zaman geçirdğinizi gösteren bir program.

(daha&helliip;)

Taksi Ücreti Ne Kadar Tutar?

[Teknobaz] Taksi ÜcretiBir yerden bir yere taksi ile gidecesiniz, fakat kaç lira tutar bilmiyorsunuz. Cebinizdeki para durumu malum. İnternetin bir kaç güzel sitesi bizler için bir yerden bir yere “Taksi ücreti ne kadar tutar?” sorusuna cevap veriyor.

(daha&helliip;)