Teknobaz Rotating Header Image

twitter

Twitter’da Otomatik Video Oynatma Nasıl Kapatılır?

Twitter otomatik video oynatma nasıl kapatılır?

Twitter’da videolar otomatik olarak oynatılır. İzlesen de izlemesen de.. Bu zaman kaybı, internet kotasını tüketme ve dikkat kaybına her ne olursa olsun… Valla beni rahatsız ediyor.

Twitter’da videoların otomatik oynatılmasını kolaylıkla kapatabilirsiniz. Bu işlemden sonra siz tıklayınca videolar oynatılır…

(daha&helliip;)

Bir Kişinin Twitter, Facebook, YouTube, Instagram Hesaplarında En Çok Paylaşılan, İzlenen, Like ve Retweet Edilen Mesajlarını Bul

Sosyal Medya durmadan konuşuyor…Bu konuşkan ortamda herkes değerli değersiz bir şeyler söylüyor.

Değerli olmak takip edilmek, mesajın beğenilmesi (like) ve mesajın başka kullanıcılarla paylaşılmasıyla ölçülüyor.

Bir sosyal medya kullanıcısının Twitter, Facebook, YouTube, Instagram, SoundCloud, Reddit gibi ortamlarda yayınladığı mesajlarından belli bir süre içerisinde en değerli olanlarını görmek isterseniz Followfly sitesini kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Twitter Name Generator – Twitter Kullanıcı Adları Öneri Sitesi Kullan

Twitter kullanıcı sayısı bu yıl için şimdilik 328 milyona ulaşmış. Bu kadar kişinin kullanıcı adlarından geriye fazla seçenek kalmamıştır herhalde…

İnternet dünyasının cıvıldayan kuşu için kullanıcı adı bulmakta zorlanıyorsanız. Yada Twitter‘a kullanıcı adı girdikten sonra “yok efendim bu kullanıcı adı kullanılıyor” mesajı görmekten bıktıysanız, Twitter Name Generator  sitesini kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Bir Konuda İlk Tweet’i Kim, Ne Zaman Atmış Öğren

[Teknobaz] Twitter ilk kim tweet atmışTwitter‘da bir konu hakkında ilk mesajı (tweet) kim, ne zaman atmış?

Twitter kullanıcılarının merak ettikleri sorulardan biridir. Topik Trend olmuş bir konuyu kim ilk başlatmış veya daha önceki yıllarda kim bu konuyu ilk tweet atmış öğrenmek isterseniz; Who Said It First sitesini kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Cur.to-Sosyal Medyada Belli Bir Konuyu (Topic) Bul, Oku

[Teknobaz] Sosyal medya aramaCur.to sitesi sosyal medyada belli bir konu hakkında ne konuşuluyor, bulmak, okumak, ulaşmak için kullanabileceğiniz etkili bir site.

(daha&helliip;)

Twitter Profil Sayfanız İçin Resim Bulabileceğiniz 3 İnternet Sitesi

[Teknobaz] Twitter Profil Resmi

Twitter profil sayfasının dizaynını değiştirdi. Başlık (Header) resmi daha büyüdü. Eğer Twitter’a kendi fotoğrafınızı koymak istemiyorsanız veya Twitter’ın size önerdiklerini beğenmediyseniz, Twitter profil sayfasına (Header)  uygun resimleri sunan siteleri kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Uzaydan Gönderilen İlk Twitter Mesajını Gör [Twitter]

uzay ilk twitter mesajİnternet her yerde. NASA astronotu Timothy J. (TJ) Creamer uzaydan internet bağlantısı kurarak, sosyal paylaşım sitesi Twitter‘e mesaj attı.   Astronotun 22 Ocak 2010 tarihinde saat 12:13’de gönderdiği mesaj, uzaydan Twitter’a gönderilen ilk mesaj özelliğini taşıyor.

(daha&helliip;)

Twitnest: Twitter Takipçilerini Görsel Olarak Gör

twitnestTürkçe; kıkırdamak, kuşlar gibi cıvıldamak anlamına gelen Twitter, 140 karakterle, “Ne yapıyorum?” sorusuna cevap verebilme imkanı verir. Twitter sosyal bir site, yazdıklarınız takipçileriniz tarafından okunabilir. Ne kadar takipçi, o kadar iyi…

Eğer Twitter hesabınızın kimler takip (follower) edildiğini merak ediyor ve bunu görsel bir şekilde görmek isterseniz Twitnest sitesini kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Twitter’da Takip Etmekten Vazgeçenleri Takip Et

QwitterTwitter yeni bir takipçiniz olduğunda bunu size e-posta yoluyla bildiriyor. Ama peki birisi sizi takip etmekten vazgeçerse nasıl haberiniz olacak?

İşte bunun için iki internet sitesi, Twitterless ve Qwitter.

(daha&helliip;)