Teknobaz Rotating Header Image

twitter

Bir Konuda İlk Tweet’i Kim, Ne Zaman Atmış Öğren

[Teknobaz] Twitter ilk kim tweet atmışTwitter‘da bir konu hakkında ilk mesajı (tweet) kim, ne zaman atmış?

Twitter kullanıcılarının merak ettikleri sorulardan biridir. Topik Trend olmuş bir konuyu kim ilk başlatmış veya daha önceki yıllarda kim bu konuyu ilk tweet atmış öğrenmek isterseniz; Who Said It First sitesini kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Cur.to-Sosyal Medyada Belli Bir Konuyu (Topic) Bul, Oku

[Teknobaz] Sosyal medya aramaCur.to sitesi sosyal medyada belli bir konu hakkında ne konuşuluyor, bulmak, okumak, ulaşmak için kullanabileceğiniz etkili bir site.

(daha&helliip;)

Twitter Profil Sayfanız İçin Resim Bulabileceğiniz 3 İnternet Sitesi

[Teknobaz] Twitter Profil Resmi

Twitter profil sayfasının dizaynını değiştirdi. Başlık (Header) resmi daha büyüdü. Eğer Twitter’a kendi fotoğrafınızı koymak istemiyorsanız veya Twitter’ın size önerdiklerini beğenmediyseniz, Twitter profil sayfasına (Header)  uygun resimleri sunan siteleri kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Uzaydan Gönderilen İlk Twitter Mesajını Gör [Twitter]

uzay ilk twitter mesajİnternet her yerde. NASA astronotu Timothy J. (TJ) Creamer uzaydan internet bağlantısı kurarak, sosyal paylaşım sitesi Twitter‘e mesaj attı.   Astronotun 22 Ocak 2010 tarihinde saat 12:13’de gönderdiği mesaj, uzaydan Twitter’a gönderilen ilk mesaj özelliğini taşıyor.

(daha&helliip;)

Twitnest: Twitter Takipçilerini Görsel Olarak Gör

twitnestTürkçe; kıkırdamak, kuşlar gibi cıvıldamak anlamına gelen Twitter, 140 karakterle, “Ne yapıyorum?” sorusuna cevap verebilme imkanı verir. Twitter sosyal bir site, yazdıklarınız takipçileriniz tarafından okunabilir. Ne kadar takipçi, o kadar iyi…

Eğer Twitter hesabınızın kimler takip (follower) edildiğini merak ediyor ve bunu görsel bir şekilde görmek isterseniz Twitnest sitesini kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Twitter’da Takip Etmekten Vazgeçenleri Takip Et

QwitterTwitter yeni bir takipçiniz olduğunda bunu size e-posta yoluyla bildiriyor. Ama peki birisi sizi takip etmekten vazgeçerse nasıl haberiniz olacak?

İşte bunun için iki internet sitesi, Twitterless ve Qwitter.

(daha&helliip;)