Teknobaz Rotating Header Image

müzik

Duplicate Cleaner – Aynı ve Çift Dosyaları Bulma ve Silme Programı [İndir]

 

Bilgisayarınızda, hafıza kartında, hardiskte çift ve benzer dosyalardan birden çok olabilir. Bunlar gereksiz yer işgal ederler ve düzenlemek zor olur.

Aynı dosyadan bir çok kopya olabilir. Dosyaları paylaşmak istediğinizde çift dosyaları tekrar tekrar göndermek istemezsiniz değil mi? Dosyaları süzmeniz gerekir.

Yüzlerce fotoğraf, görsel, pdf, müzik dosyalarını tek tek inceleyip benzer dosyaları aramak zor iş. Bu işi bırakın ücretsiz olarak indirebileceğiniz Duplicate Cleaner programı yapsın, silmek size kalsın.

(daha&helliip;)

CC Search – Ücretsiz Kullanılabilen Resim, Müzik, Video Bul

İnternet sitenizde, sosyal medyada, basılı, görsel medyada kullanmak için fotoğraf, resim, müzik, video lazım olduğunda yasal sorunlar ortaya çıkabiliyor. Kullandığınız resim telif hakkı ile korunuyor olabilir.

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz resim, müzik, video bulmak isterseniz Creative Commons sitesini arama motorunu kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

SondCloud’dan Müzik İndirme Nasıl Yapılır?

teknobaz-soundcloud-muzik-indir
SoundCloud
, müzik ve ses dosyalarını (mp3) ücretsiz olarak dinleme ve yükleme ve  paylaşma yapmamızı sağlayan bir internet sitesi.

SoundCloud‘da direk bir indir (download) butonu yok. bu yüzden müzikleri direk indiremiyoruz. ama kolay bir yolla ses dosyalarını indirebilirsiniz.

(daha&helliip;)

FLAC Uzantılı Müzik Dosyalarını MP3’e Çevirme Sitesi

[Teknobaz] Flac to mp3 çevirFLAC (Free Lossless Audio Codec) Ücretsiz Kayıpsız Ses Kodlamasıdır.

FLAC uzantılı müzik dosylarınızı MP3’e çevirmek (convert) isterseniz Flac2mp3 sitesini kullanabilirsiniz.

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz site işimizi kolaylaştırıyor.

(daha&helliip;)

CutMP3-MP3 Müzikleri İstediğin Yerden Kes, Sakla

[Teknobaz] cut mp3MP3 uzantılı bir ses dosyasını istediğiniz yerden kesip yeni şekli ile saklayıp, kullanmak isterseniz CutMP3 sitesini kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Winamp Crossfading: İki Müzik Arasındaki Geçiş Süresini Ayarlamak “Çapraz Geçiş”

kk_winamp1.jpg Winamp Crossfading Türkçesi Çapraz geçiş İki müzik arasındaki bitiş ve başlangıcını istenilen sürede üst üste bindirme de diyebiliriz. Winamp Crossfading, Modern Skin seçiliyken Config tuşuna basıldığında Equalizer sekmesinde sağ-sol ses ayarı ile on tuşu arasındaki göstergeyle ayarlanabilir. yanındaki sayı değeri çapraz geçiş süresidir (saniye cinsinden). Örnek bu süre 2 sn ise biten parça 2 sn önce biter başlayacak parça 2 sn önce başlar ve 4 sn süre ile parçaların sesi aynı anda duyulur.

(daha&helliip;)

MuseScore: Bedava Müzik Nota Yazım Programı [indir]

bc-musescore-muzik-programi.jpgMüzikle uğraşıyorsanız ve bestelerinizi bilgisayarınızda yapmak isterseniz, bedava olarak indirebileceğiniz müzik nota yazım programı MuseScore kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

BlankSheetMusic: Müzik Notaları için Boş Sayfa Oluştur

blanksheetpaper.jpgMüzikle uğraşıyor ve ihtiyacınıza göre notaları yazmak için boş porte sayfası arıyorsanız, BlankSheetPaper sitesi ile online olarak boş müzik notalarını yazabileceğiniz bir sayfa oluşturabilirsiniz.

BlankSheetPaper sitesi oluşturacağınız boş müzik notaları sayfasına ayrıca belli ihtiyacınıza göre dik veya yatay (orientation), Porte çizgi aralıkları yüksekliği (scale), paragraf başı girdisi (intentation), renk ayarı (color) vb. özellikleri seçebilirsiniz. Sayfasınızı oluştururken Bas, Alto, Tenor, piano, gitar, mandolin gibi müzk işaretlerini de yerleştirebiliyorsunuz.

(daha&helliip;)

Şarkı İsimlerini Otomatik Bul [Winamp]

WinampWinamp medya oynatıcı birçok özelliği içerisinde barındırıyor. Daha önce size “Winamp ile Mono Ses Nasıl Dinlenir, Ne İşe Yarar?“, “Bukalemun Winamp” ve “Winamp:mp3’lerinizi mp4’e çevirin” yazılarımızda ilgi çekici özelliklerinden bahsetmiştik. Şimdi ise sizlerle paylaşmak istediğim Winamp’ın gizli kalmış özelliklerinde bir tanesini sizinle paylaşmak istiyorum. “Şarkı İsimlerini Otomatik Bul”.

(daha&helliip;)

[indir] Orbit Downloader: Müzik, Video ve Daha Fazlasını İndir

İnternet sadece yazılı medya olmaktan çıkmış bütün görselliğiyle fotoğraf ve video gösterim platformu olmuş durumda. Bu böyle oluncada izlediğimiz görüntüleri kaydetmek her insanın aklına gelen ilk şey. En popüler video gösterim sitesi Youtube‘daki videoları bilgisayarımıza kaydetmek kolay ve zahmatsiz olmalı. Tabiki sadece Youtube değil diğer bütün video sitelerinin içeriğini kaydetmek için size gerekli olan tek araç Orbit Downloader. Orbit Download programını indirmek için bu linke tıklayın…

(daha&helliip;)