Teknobaz Rotating Header Image

çizmek

Ms Word – Yazının Altını Çeşitli Çizgilerle Renkli Çiz

Microsoft Word kullanırken bir yazının altını klasik olarak düz çizgi ile siyah renkli olarak çizeriz. Düz çizgi ile çizmek içinde Metnin Altını Çiz tuşuna basarız.

Gözümüzden kaçan küçük bir menü seçeneği ile metnin altını değişik çizgi çeşitleri ile değişik renklerde çizmemiz mümkün.

(daha&helliip;)

Google AutoDraw – Yapay Zeka İle Otomatik Grafik Çiz

Google yeni bir çizim aracı türü AutoDraw‘ı tanıttı. Amatörler için profesyonel çizimler yapmak için çok güzel bir uygulama.

AutoDraw‘ı diğer grafik çizim araçlarından farkı, yapay zeka kullanarak çizdiğiniz şekle göre “Bunu mu çizmek istediniz?” diyerek şekil önerisinde bulunuyor.

(daha&helliip;)

Dünya Haritası Ülkelerin Nüfuslarına Göre Tekrar Çizilse, Nasıl Olurdu?

[Teknobaz] Dünya nüfus haritasıDünya haritası ülkelerin nüfuslarına göre çizilmemiştir. Tarihsel süreçte şekillenmiştir. Ama dünya haritası ülkelerin nüfus sayısına göre çizilmiş olsaydı, dünya haritası nasıl bir şeye benzerdi.

(daha&helliip;)

ASCIIFlow – Yazı Karakterleri Kullanarak Akış Diyagramı Çiz

[Teknobaz] ASCIIFlow diyagram cizBir işi oluşturma aşamasında kullandığımız akış diyagramı (flow chart) hazırlamak isterseniz, biraz değişik bir site olan ASCIIFlow sitesini kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Sadece Kelimelerin Altını Çiz [MS Word]

kelime-kelime-alti-cizili-satir.jpgMicrosoft Word kullanıyorsanız, satırların tamamının altını çizmek için  Altı Çizili tuşuna basarsınız ve seçili bütün satırın altı çizilir.  Siz sadece kelimelerin altı çizili olsun istiyor ve satırdaki boşlukların altı çizilmesin istiyorsanız, işte küçük bir ipucu.

(daha&helliip;)

Demo Helper: Bilgisayar Ekranına Açıklayıcı Çizgiler Çiz [indir]

demo-helper.jpgBilgisayar ekran görüntüleri üzerine çeşitli amaçlar için çizgiler çizmek istediğinizde, önce ekranı bir ekran saklayıcı program ile saklamanız ve bir resim editörü ile çizgiler çizmeniz gerekir.

DemoHelper programı ise, bilgisayar ekranındaki görüntüler üzerine başka bir program çalıştırmadan kolaylıkla çizgiler çizebilmenize imkan sağlıyor. Özellikle öğretim amaçlı ve anlık açıklayacı ekran görüntüleri oluştumak isteyenler için faydalı bir program.

(daha&helliip;)