Teknobaz Rotating Header Image

bulmak

Duplicate Cleaner – Aynı ve Çift Dosyaları Bulma ve Silme Programı [İndir]

 

Bilgisayarınızda, hafıza kartında, hardiskte çift ve benzer dosyalardan birden çok olabilir. Bunlar gereksiz yer işgal ederler ve düzenlemek zor olur.

Aynı dosyadan bir çok kopya olabilir. Dosyaları paylaşmak istediğinizde çift dosyaları tekrar tekrar göndermek istemezsiniz değil mi? Dosyaları süzmeniz gerekir.

Yüzlerce fotoğraf, görsel, pdf, müzik dosyalarını tek tek inceleyip benzer dosyaları aramak zor iş. Bu işi bırakın ücretsiz olarak indirebileceğiniz Duplicate Cleaner programı yapsın, silmek size kalsın.

(daha&helliip;)

CC Search – Ücretsiz Kullanılabilen Resim, Müzik, Video Bul

İnternet sitenizde, sosyal medyada, basılı, görsel medyada kullanmak için fotoğraf, resim, müzik, video lazım olduğunda yasal sorunlar ortaya çıkabiliyor. Kullandığınız resim telif hakkı ile korunuyor olabilir.

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz resim, müzik, video bulmak isterseniz Creative Commons sitesini arama motorunu kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

İki Metin (Word) Belgesini Online Karşılaştır, Farklılıkları Bul

Elinizde iki metin (Word) belgesi var. Bu yazılı dokümanı karşılaştırmak ve aralarındaki farklılıkları bulmak için satır satır belgeleri taramak çok zor bir iş.

İki word belgesi arasındaki farklı satırları bulmak isterseniz online olarak kullanabileceğini internet sitelerinden faydalanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Cur.to-Sosyal Medyada Belli Bir Konuyu (Topic) Bul, Oku

[Teknobaz] Sosyal medya aramaCur.to sitesi sosyal medyada belli bir konu hakkında ne konuşuluyor, bulmak, okumak, ulaşmak için kullanabileceğiniz etkili bir site.

(daha&helliip;)

Twitter Profil Sayfanız İçin Resim Bulabileceğiniz 3 İnternet Sitesi

[Teknobaz] Twitter Profil Resmi

Twitter profil sayfasının dizaynını değiştirdi. Başlık (Header) resmi daha büyüdü. Eğer Twitter’a kendi fotoğrafınızı koymak istemiyorsanız veya Twitter’ın size önerdiklerini beğenmediyseniz, Twitter profil sayfasına (Header)  uygun resimleri sunan siteleri kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Cep Telefonu ve Tablet İçin Kelimeye Dokunarak Anlamı Veren Sözlük

Akıllı cep telefonu ve tablette internet kullanırken, yabancı dilde bir kitap okurken bir yabancı kelimenin anlamını kelimeyi seçerek öğrenmek ister misiniz?

[Teknobaz] Popup Sözlük

Normal sözlük uygulamalarında bulunduğunuz uygulamadan çıkıp sözlük uygulamasını açmanız ve kelimeyi girmeniz gerekir. Özellikle İngilizce-Türkçe kelime anlamını öğrenmede işinizi kolaylaştıracaktır.

(daha&helliip;)

İngilizce Parçada Kelimelerin Anlamlarını Sözlüksüz Bul, Oku

[Teknobaz] Kolay ingilizce okuİngilizce öğrenmek isteyenler ve çeşitli sınavlara hazırlananlar (KPDS, ÜDS, YDS, TOEFL) için okumak, okuduğunu anlamak önemli bir aşama. İngilizce parçaları okurken bir elinde kitap, bir elinde sözlük okumak eziyet oluyor diyorsanız;

İngilizce bir okuma parçasında bilmediğiniz kelimelerin üzerine tıkladığınızda kelimenin anlamı size gösterilsin isterseniz Kolay İngilizce Oku sitesini kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

TDK SÖZBUL: Türkçe Söz Dağarcığını Geliştir

TDK sözbul-TeknobazTürkçeyi ne kadar doğru ve özenli kullanabiliyoruz? Kelime dağarcığımız zengin mi? Türkçe kelime yerine yabancı kelimeleri niye tercih ediyoruz?

Türkçe sözdağarcığını geliştirmek, her gün bir yeni kelime, dilbilgisi kuralı ve Türkçemize ait bir şeyler öğrenmek isteyenler için Türk Dil Kurumu (TDK) yeni bir uygulama başlattı.

TDK Sözbul, yani “Türk Dil Kurumu Sözcük-Bulmaca Bilgilendirme Uygulaması.

(daha&helliip;)

Karışık Bir Masaüstünde Aradığını Kolaylıkla Bul

bc_masaüstüBilgisayarımızın masaüstü (Desktop) veya herhangi bir dosyanın içi bazen öyle çok dosya, kısayol, resim ve programlarla dolar ki aradığınızı bulmamız uzun zaman alır.

Karışık ve düzensiz bir masaüstünde aradığınızı bulmak için küçük bir önerimiz var.

(daha&helliip;)

WeFi: Bedava Kablosuz İnternet Bul Bağlan [indir]

WeFi v3.7Artık internet heryerde. bilgisayarınızla veya mobil (cep telefonu, dizüstü bilgisayar) cihazınızla internete heryerden bağlanmak mümkün. İnternete aboneliğiniz yok veya çok acil internete girmeniz gerektiğinde şu an bir kablosuz bağlantı olsada girsem demişsinizdir. Bu gibi durumlarda mevcut cihazınızın kablosuz ağ programı tam işlevini yerine getirmediği olur, bağlantı bulursunuz fakat bir türlü internete erişemezsiniz. Kablosuz bağlantının zayıf olduğu durumlarda ise bağlantı bir gelir bir gider. Her seferindede bağlantı işlemini gerçekleştirmek için uğraşırsınız. WeFi programını kullanarak şifresiz kablosuz internet bağlantısına çabuk ve otomatik bir şekilde bağlanabilir ve de kablosuz bağlantı olan yeri işaretleyerek diğer Wefi kullanıcılarına haber verebilirsiniz.

(daha&helliip;)