Teknobaz Rotating Header Image

tema

WordPress Tema İsmini Kolayca Öğren

WordPress Tema İsmini Öğren

Tema İsmini Öğren

Bazı beğendiğim sitelerin WordPress temalarını (themes) ismini bilemediğim için arayıp bulamıyor ve indiremiyordum. Sonra yolunu öğrendim. Bir site veya blogun kullanıldığı tema ismini öğrenmek için daha önce bir yazı yazmıştım. Tema İsmini Öğrenmek.

Başka bir kolay yolu daha varmış. Tema ismini sitenin kodlarına bakarak ta bulmak mümkün.

(daha&helliip;)

WordPress Tema İsmini ve Kullanığı Eklentileri Öğren

İnternet sitesi veya bir blogun kullandığı WordPress tema ismini öğrenmek isterseniz tema öğrenme sitesini kullanabilirsiniz.

Wp Theme Detector sitesi ile bir sitenin tema ismini kolaylıkla bulabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Firefox Görünüm Değişiklikliği ile Kullanılabilirlik Artsın İster misiniz? [Firefox Eklenti]

Firefox Chrome Görünümü Firefox kullanıcı dostu İnternet tarayıcısı. Eklentileri sayesinde belli bir kullanıcı kitlesine sahip. Google’ın geliştirdiği Chrome ise gelişimi sürdürmekte ve şu an 4.0 beta versiyonuna sahip. Chrome hızlı olabilir fakat şu anda yeterli esnekliğe sahip değil. Firefox eklenti desteği ile kullancılara büyük esneklik ve kullanabilirlik sunmakta. Chrome görünümüdeki Google felsefesi sadeliği ile bir çok kullanıcadan övgüler alıyor. Gerçektende sade ve gök mavisi rengiyle bizlerinde büyük beğenisini kazandı. Ancak esneklik kazanmalı yani eklenti desteği ile bize birçok eklenti sunmalı ki Firefox’tan vazgeçebilelim. Bu yazımızda size Firefox ilk kurulumda karşımıza çıkan tema düzeni üzerinde bir kaç değişiklikle chrome sadeliği ve görünümüne nasıl sahip olacağımızı anlatacağız.

(daha&helliip;)

Windows 7’nin Yeni Özelliklerini Windows XP’de Kullan [indir]

Windows 7Windows 7 artık resmen piyasaya çıktı. 1 Ghz işlemci 1 Gb RAM’e sahip bir bilgisayarınız varsa satın alabilir ve kullanabilirsiniz. Ancak ben Windows XP ile mutluyum. Ama yine de yeni özellikleri XP’de kullanmak istiyorum derseniz. Aşağıda anlatacaklarımızı uygulayarak Windows 7’nin yeni özelliklerini XP’de kullanabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken aşağıda vereceğimiz bağlantıdaki 14.5 Mb boyutundaki dosyayı indirmek. Dosyayı indirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

(daha&helliip;)

Windows XP için Windows 7 Teması Kullan [indir]

kk_win71.jpeg

Windows 7′nin Yeni Özelliklerini Windows XP’de Kullan [indir]
Güncel içerik ile düzenlenmiş Windows XP’yi Windows 7 yapan yazımız.

Microsoft‘un son gözbebeği Windows 7. Çıkmasına bir yıldan az bir süre olan işletim sistemi internet aleminde dilden düşmüyor. Tabii hâlâ XP mi Vista mı diye tartışmalar sürmekte. Daha önce XP’nizin görünüşünü Vista’ya dönüştüren bir yazı yayınlamıştık, bknz Windows XP’nizi Vista Yapın. Neden XP’niz Windows 7 gibi görünmesin! Bunun için pek fazla çaba sarf etmiyeceksiniz. Size önerim sadece bir tema. Temayla birlikte Styler Toolbar‘ı kurarak kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

TEMA Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi, Bağbahçe Dergisi

İstanbul’da, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden Anadolu yakasına geçtiğinizde Kozyatağı’na gelmeden önce, sağda TEM otoyolunun ortasında kalmış küçük bir kulübe ve etrafında çok güzel bir bahçe görürsünüz. Ankara ya da İzmit seyahetlerimde otoyolun ortasında kalmış bu yeşillik alanda bu kulübenin ve bahçenin inşasını gözlemledim. İşte bu bahçe TEMA’nın Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi‘dir.

NGBB

(daha&helliip;)

Temalar Geldi, Şenlendik! [Gmail]

Google Gmail için tema seçeneklerini sundu. Artık birbirinden renkli temaları kullanarak Gmail’i renklendirebilirsiniz.

Seç beğen, hepsi bedava.

Gmail

(daha&helliip;)

[indir] Blogger için Bildirgeç Teması

Blogger Bildirgeç TemaDamacana‘dan Erdal Ertürk Türk blogküresinin en meşhur kolektif bloglarından Bildirgeç‘in temasını yapmış. Ama şimdilik yalnız Blogger için, aynısını WordPress kullanıcıları da bekler herhalde…

(daha&helliip;)