Teknobaz Rotating Header Image

basit

Yasaklı Wikipedia Sitesine Giriş Yapmanın En Basit Yolu (VPN’siz)

İnternetin bağımsız bilgi deposu, ansiklopedisi Wikipedia‘ya  (Vikipedi) Türkiye’den giriş yapmak geçtiğimiz günlerde (29 Nisan 2017) yasaklanmıştı. Yasaklanma sebebini haber sitelerinden okumuşsunuzdur.

Bizim derdimimiz Wikipedia‘ya girmek…Yasaklanmasına sebep olan bir iki yazıyı değil, geri kalan o milyon maddelik yazılara ulaşmak ve okumak için…Yasaklı Wikipedia‘ya giriş için daha önce bir yazı yazmıştık. bknz.Wikipedia Giriş.

Ama daha basir bir yolu varmış valla…Webrazzi sitesinden Fırat Demirel‘den öğrendik ki Wikipedia’ya girmenin daha basit bir yolu varmış.

(daha&helliip;)

Wiser-Android Akıllı Cep Telefonunun Kullanımı Basit Olsun

[Teknobaz] Wiser AndroidAndroid mobil işletim sistemli telefonunuzu kullanımı zor geliyorsa, çeşitli android uygulamalar cep telefonumuzun kullanımını ve görünümünü daha basit hale getiriyor. Bu uygulamlardan biri; Wiser Simple Launcher.

(daha&helliip;)

Bedava, Basit ve Hızlı Fotoğraf Düzenleme Programı Kullanın [indir]

Paint.NET [teknobaz]Hala Windows XP işletim sistemiyle gelen paint programıyla mı imajlarınızı düzenliyorsunuz? Daha pratik ve daha esnek yöntemlerle birçok imaj formatını destekleyen Paint.NET‘i kullanarak imajlarınıza daha etkin bir şekilde hükmedebilirsiniz. Paint.NET programı ile aynen Adobe Photoshop’ta olduğu gibi katmanlar (layers) ile çalışarak, daha etkin sonuçlar elde edebilirsiniz. Paint.NET programını indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)