Teknobaz Rotating Header Image

yer

Dünyanın Çeşitli Ülkelerinden İnternet Sitesinin Açılma Süresini Test Et

İnternet sitenizin dünyanın çeşitli ülkelerinden girildiğinde açılma süresini test etmek isterseniz dot-com monitor sitesini kullanabilirsiniz.

dot-com monitor sitesi dünyanın 20 farklı bölgesinden siteinizin açılma hızını test ediyor.

(daha&helliip;)

Map Puzzle-Bir Yerin Yüksek Çözünürlüklü Haritasını İndirme Programı

Bir yerin, bölgenin haritasını nasıl alabiliriz?

Google Maps‘e girip ekran görüntüsü almaya uğraşmayın.

Bir yerin haritasını Google Maps, Bing Maps veya diğer harita sağlayıcılardan indirmek isterseniz Map Puzzle programını kullanabilirsiniz.

Map Puzzle programı seçtiğiniz bir yerin haritasını yüksek kaliteli resim formatında indiriyor.

(daha&helliip;)

Referandum Oy Kullanma Yeri Öğrenme -16 Nisan 2017

16 Nisan 2017 tarihinde referandum yapılacak. Referandum ile Anayasa değişikliği için oy kullanacağız.

Seçim için oy kullanacağınız sandık bilgileri (oy kullanma yeri öğrenme) listesi yayınlandı.

(daha&helliip;)

WinDirStat – Hard Disk Analiz Programı [İndir]

Hard diskinizi (Hdd) nelerin doldurduğunu merak ediyorsanız, hard disk analiz programı kullanabilirsiniz. Hard disk analiz programları bilgisayarınızın hard diskini tarayıp yer kaplayan program, dosya ve belgeleri gösteriyor. Tekrarlayan dosyaları silerek hard diskinizi rahatlatabilirsiniz.

Hard disk analiz programı olarak kullanabileceğiniz programlardan biri; WinDirStat 

(daha&helliip;)

CCleaner-Hangi Dosya Tipi Bilgisayarınızda En Çok Yeri Kaplıyor, Öğren, Sil

[Teknobaz] CCleaner

CClenaer içerdiği Disk Analizci seçeneği ile hangi tür dosyaların bilgisayarınızda ne kadar yer kapladığını öğrenebilirsiniz.

(daha&helliip;)

Microsoft Word-Sayfada İstediğin Yerden Yazmaya Başla

[Teknobaz] Microsoft Word YazıMicrosoft Word boş bir sayfa karşınıza gelir. Satır satır yukarıdan aşağıya yazacaksınız diye bir kural yok. İstediğiniz yerden yazmaya başlayabilirsiniz. İhtiyacınıza göre sayfada değişik yazı formatı oluşturabilirsiniz.
(daha&helliip;)

30 Mart 2014 Seçimlerinde “Nerede Oy Kullanacağım” Öğren

[Teknobaz] Oy kullanma yeri30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimleri‘nde – Belediye seçimleri- Nerede Oy Kullanacağınızı, YSK (Yüksek Seçim Kurulu)’nun sitesinden öğrenebilirsiniz.

(daha&helliip;)

Banka Şubelerinin ve Bankamatiklerin Yerlerini Kolayca Bulun

Gece vakti bankamatike – ATM (Automated Teller Machine) – para çekmek için gidip, arızalı olduğunu görünce, en yakın bankamatik nerede acaba diye soranlardan mısınız? Ya da sınav harcı, fatura, havale için banka şubesine gidince upuzun bir sırayla karşılaşıp saatlerce bekleyenlerden misiniz?

En yakın banka şubesi ya da bankamatik nerede, adres ve telefonlarını öğrenmek isterseniz aşağıdaki linkler size yardımcı olacaktır.

(daha&helliip;)

MEB: OKS Sınav Yerinizi Öğrenin

Sevgili 8. sınıf öğrencileri, bu Pazar 10.Haziran.2007 tarihinde büyük bir sınav sizi bekliyor: OKS (Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme Sınavı). Hepiniz iyi bir liseye girmek için çok çalıştınız, şimdi sınav zamanı; iyi bir liseye gitmek bundan sonraki eğitim hayatınız için çok önemli. Eğer hala sınava gireceğiniz yeri bilmiyorsanız MEB sitesinden öğrenebilirsiniz: T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı, Sınav Yeri Bilgileri. Unutmayın sınav saati: 10:00

OKS ile ilgili daha çok bilgi edinmek için EğiTek (Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü) OKS sayfasına bakabilirsiniz.

Hepinize sınavda başarılar…

MEB: 2007 Yılı Genel Yer Değiştirme (Tayin) Sonuçlarını Öğrenin

Bugün yapılan MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) 2007 iller arası yer değiştirme atama sonuçlarını internetten öğrenebilirsiniz. T.C MEB Personel Genel Müdürlüğü 2007 Yılı Genel Yer Değiştirme Sonuçları.

Bu arada sizinle paylaşmak istedik e-devlet konusunda ilgililerin yaklaşımı ve son yıllarda görülen gelişmeler gerçekten çok güzel ve gelecek için umut verici. Bakın Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ne demiş:

(daha&helliip;)