Teknobaz Rotating Header Image

web

archive.is – İnternet (Web) Sitesini Saklama (Arşivleme) Sitesi

İnternet hergün değişiyor, gelişiyor. Beğendiğiniz bir sitenin içeriğini, görüntüsünü veya kendi sitenizi saklamak (arşivlemek) isterseniz archive.is sitesini kullanabilirsiniz.

archive.is sitesi linkini girdiğiniz internet sitesini saklıyor.

(daha&helliip;)

tabs2txt – Açık Bütün Sayfaların Linkleri Kopyala [Firefox Eklenti]

İnternette gezinirken linklerini saklamak veya paylaşmak istediğiniz sayfaların linklerini yazmak, kopyala yapıştır yapmak zor iş. Birden çok sayfa varsa daha zor. İnternet sayfa linklerini tek tıkla saklamak ve düzenlemek isterseniz tabs2txt Firefox eklentisini kullanabilirsiniz.

tabs2txt, Firefox‘ta açık olan bütün sayfaların linklerini kopyalama imkanı veren bir eklenti.

(daha&helliip;)

Web Kamerası Video Kayıt Programı [İndir]

[Teknobaz] Web kamerası kayıtWeb kameranızın görüntülerini video olarak kayıt etmek ister misiniz?

Bedava olarak indirebileceğiniz Kamerah programı; bilgisayarınıza bağlı web kameranızın görüntülerini video olarak kayıt ediyor.

(daha&helliip;)

Bedava Hosting Sağlayan 9 İnternet Sitesi

[Teknobaz] Hostingİnternet sitenizi oluştururken bedava hosting sağlayan şu 9 internet sitesinden faydalanabilirsiniz.

Herbirinin kendine ait özellikleri var…

(daha&helliip;)

Dünyada Kaç Tane İnternet Sitesi Var?

[Teknobaz] İnternet site

Dünyada kaç tane internet sitesi var? Üşenmedik, oturup saydık…:)

Netcraft sitesi düzenli olarak internet sitelerinin sayısını yayınlıyor. Grafikle yıllara göre gelişimi gösteriyor.

(daha&helliip;)

Google Web Geçmişi (History) Aramaları Nasıl Silinir, İptal Edilir?

[Teknobaz] Google web geçmişiBu yazıyı yazarken yaptığım iki arama anında Google Web Geçmişinde yer aldı…

(daha&helliip;)

SiteBilgi- Web Sitelerininin Popülerliklerini Karşılaştır

[Teknobaz] Sitebilgi siteleri karşılaştırErhan Burhan, SiteBilgi adında bir site açmıştı. SiteBilgi sitesi sayesinde web sitenizin otorite siteler tarafından tanırlılığını (Googlepagerank, Alexa, Technorati, Yahoo vb.) ölçebiliyorsunuz.

SiteBilgi‘ye sitenizin popülerliğini ölçmenin yanında bir özellik daha eklenmiş; sitenizin popülerliğini farklı diğer sitelerle karşılaştırabilmek.

(daha&helliip;)

En Hızlı ve Kullanışlı Mobil Web Tarayıcısı [indir]

[Teknobaz] Opera Mini 5Cep telefonları, PDA ve MID cihazlar için en hızlı ve en kullanışlı web tarayıcı Opera Mini‘yi sizde kullanabilirsiniz. Opera Mini desteklediği cihazlara her geçen gün bir yenisini eklemeye devam ediyor. En son uzun uğraşlar sonunda Iphone içinde desteğini sundu. Opera Mini internet sitelerini kendi sunucularında cihazınıza uygun görünümü getirdikten sonra sizin kullanımınıza sunuyor. Böylece internet için ödediğiniz ücretinde az olmasını ve de sitelerin yüklenme süresini kısaltmış oluyor. Aşağıdaki bağlantı ile Opera Mini indirme sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

(daha&helliip;)

[indir] Apple Safari 3.1 Dünyanın En İyi Web Gezgini

Safari[Windows] Apple Safari 3.1 tam sürüm hem Mac hem de Windows kullanıcıları için indirilebilir durumda. Üstelik bedava! Apple Safari’den yana çok iddialı. Başlıktaki söz bize ait değil Apple’a ait. Neymiş Safari’yi dünyanın en iyi web gezgini yapan özellikleri.

Apple şöyle diyor,

Safari; dünyadaki en hızlı, kullanımı kolay web gezginiymiş. Sade, zarif arayüz, kolay kısayollar, açılır pencere önleyici, tümleşik arama (Google, Yahoo), sekmeli gezgin, Snapback; gezdiğiniz sitenin anasayfasına dönme seçeneği dünyada ilk, otomatik boyutlanan formlar, tümleşik RSS okuyucu, boyutlanabilir yazı seçeneği, özelleştirebilir seçenekler, güvenlik ve birçok eklenti seçeneği.

(daha&helliip;)

SiteBilgi ile Web Sitelerinin Popülerliğini Ölçün

Türk blogküresinden Erhan Burhan yeni bir Web 2.0 projesine imza attı ve bloğunda duyurdu: Acaba bu web sitesi ne kadar popüler? Bu çok güzel sitenin ismi SiteBilgi. SiteBilgi ile herhangi bir web sitesinin popülerliğini ölçüyorsunuz.SiteBilgi

Web sitelerimizi açtıktan sonra hummalı bir tanıtım çalışmasına başlarız. Link değişimi yapmaya çalışır, banner hazırlatır, arama motorlarında üst sıralara çıkmak için seo taktiklerine başvururuz. Çünkü bu çalışmalar, web sitenize ziyaretçi çekmek ve web sitenizin popülerliğini arttırmak içindir. İşte SiteBilgi.net de, yaptığınız bu çalışmaların sonucunu hızlı ve pratik bir şekilde size raporlamak için hazırlandı.

(daha&helliip;)