Teknobaz Rotating Header Image

yasak

Yasaklı Wikipedia Sitesine Giriş Yapmanın En Basit Yolu (VPN’siz)

İnternetin bağımsız bilgi deposu, ansiklopedisi Wikipedia‘ya  (Vikipedi) Türkiye’den giriş yapmak geçtiğimiz günlerde (29 Nisan 2017) yasaklanmıştı. Yasaklanma sebebini haber sitelerinden okumuşsunuzdur.

Bizim derdimimiz Wikipedia‘ya girmek…Yasaklanmasına sebep olan bir iki yazıyı değil, geri kalan o milyon maddelik yazılara ulaşmak ve okumak için…Yasaklı Wikipedia‘ya giriş için daha önce bir yazı yazmıştık. bknz.Wikipedia Giriş.

Ama daha basir bir yolu varmış valla…Webrazzi sitesinden Fırat Demirel‘den öğrendik ki Wikipedia’ya girmenin daha basit bir yolu varmış.

(daha&helliip;)

Opera VPN Tarayıcı İle Yasaklı Sitelere Gir, Reklamları Engelle

teknobaz-opera-vpnOpera internet tarayıcısı, VPN hizmeti veriyor. Yani yasaklı sitelere girebiliyorsunuz, internette anonim olarak geziyorsunuz.

Ayrıca reklamları (Adblock) da engelliyor…

VPN hizmetini ücretsiz olarak alıyorsunuz…

(daha&helliip;)

Yasaklı Seslisözlük Sitesine Giriş Siteleri

[Teknobaz] seslisözlük

Yasaklı siteler kervanına Seslisözlük‘de katıldı. Çeşitli dillerde sözlük hizmeti veren sesliSÖZLÜK sitesine girmek isteyenler o meşhur kırmızı renkli uyarı ile karşılaşıyor.

Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir.

T.C. İstanbul 4 Nolu Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nin 28.10.2010 tarih ve 2010/146 E. sayılı kararı gereği erişime engellenmiştir.

(daha&helliip;)

Google Groups Yasak Gardaşım Yassak!

YouTube, WordPress, AliBaba, Netlog, vs derken ve işte Google’ın hizmetlerinden biri Google Groups mahkeme kararıyla kapatıldı.

Yasak

(daha&helliip;)