Teknobaz Rotating Header Image

usb

Wise Folder Hider – Bilgisayarda Dosya ve Klasörleri Gizleme Programı [İndir]

 

Bilgisayarınızdaki kişisel dosya ve klasörlerin diğer kullanıcılar tarafından okunmasını ve içeriğinin görülmesini engellemek isterseniz, Wise Folder Hider programını kullanabilirsiniz.

Wise Folder Hider, seçtiğiniz dosya ve klasörleri görünmez yapıyor, gizliyor. Bilgisayarınızı kullanan başka bir kişi bu dosyaları görmüyor. Wise Folder Hider programını açarak ulaşmak istese bile, şifre sorduğu için ulaşamıyor.

Wise Folder Hider ücretsiz bir gizleme programı. Windows 10 ile kullanılabilir.

USB üzerindeki dosyaları da gizleme imkanı sağlıyor.

(daha&helliip;)

Google Chrome OS Kullanmak İster misiniz?[indir]

Google Chrome OS Google Chrome OS işletim sistemi resmi olarak tanıtıldı. Fakat bir çok  bilgisayar kullanıcısının beklentilerini karşılamak yerine kendi düşünce ve fikirleri uygulamayı seçti. Google Chrome OS işletim sisteminin sadece yüklü şekilde satılan bilgisayar sistemlerinde olacağını açıklaması bir çok kullanıcının tepkisini çekti. Belkide ilk defa Google böyle büyük bir tepki ile karşılandı. Resmen bencillik gösterisi yapmış oldu. Başka bir konuda işletim sisteminin sadece SSD (Solid State Disk) Katı durum diskler ile çalışacak olması idi. Bu biçimde davranarak paylaşımcı ruhunu kaybetmeye başladığını göstermiş oldu. Bu güne kadar çıkardığı bir çok internet servisini Gmail, Youtube, Picasa vb… kullanıcılara bedava sundu ve bir güzel test edilmesini sağladı. Ancak herşey Google’da istediği gibi gitmedi. Kişisel kullanıcılarında Google Chrome OS işletim sistemini kullanmasını isteyen programcılar Chrome OS’un kaynak kodlarını diğer Linux sürümlerinin çalıştığı gibi USB bellekten çalışabilen bir versiyonunu derlediler ve birçok meraklı kullanıcının meraklarını gidermelerini sağladılar. Aşağıda verdiğimiz bağlantılar ile Google Chorme OS işletim sistemini indirebilir ve USB bellek ile çalışır hale getirebilirsiniz.

(daha&helliip;)

USB Flash Sürücüden Windows 7 Nasıl Kurulur?

kk_win7.jpg Windows 7 Microsoft’un 22 Ekim 2009 tarihinde piyasaya süreceği işletim sistemi. Windows 7 RC (Release Candidate) Sürüm Adayını 15 Ağustos tarihine kadar indirebilir ve 1 Haziran 2010 tarihine kadar kullanabilirsiniz. Windows 7 için açıklanan en düşük sistem gereksinimini (1 Ghz işlemci, 1 GB RAM, 16 GB HDD) günümüzde netbook diye adrandırılan küçük dizüstülerde karşılamaktadır. Fakat bu netbook sistemlerinde DVD sürücü olmaması Windows 7 kurulumu için bir engel teşkil ediyor. Size daha önce USB Flash Sürücüden Windows Vista Nasıl Kurulur? adlı bir yazı yayınlamış bu işlemin nasıl yapılacağından bahsetmiştik. Yapacaklarımız yine aynı fakat Windows 7’ye özgü bazı durumlarda mevcut.

(daha&helliip;)

USB Flash Sürücüden Windows Vista Nasıl Kurulur?

kk_vistausb.jpegVista DVD’si çizildi nasıl kurulum yapıcam? Böyle birşeyin başınıza gelmesini beklemeden tedbirinizi alabilirsiniz. Sadece çizik DVD değil daha hızlı bir kurulumuda sağlayan USB sürücüden Microsoft Windows Vista kurulumu çok pratik bir yöntem. Öncelikle sisteminizde Vista yüklü olması gerekiyor. İşlemleri Vista altında yapıcaz. Herhangi bir programa ihtiyacımızda yok. Aşağıdaki komutları uygulamak için…

(daha&helliip;)

USB Flash Bellek (Bootable) Başlatılabilir Sürücü ve Ghost ile Sistem Yedeği Nasıl Alınır?

kk_usbdisk01.jpgUSB Flash bellekler disketlerin yerini çoktan aldı. USB Flash bellekler çok amaçlı kullanabilmek için gerekli programlarla modifiye etmek gerekir. Sistemimizi USB sürücüden açarak sisteminizin yedeğini alabilirsiniz. İlk önce USB sürücüyü (Bootable) başlatılabilir hale getirmek gerekir. Bu linkten gerekli programı indirin.

(daha&helliip;)

USB Bellek Orucu Bozar mı?

Bunlar ne güzel USB bellekler böyle! Bunları kullananın orucu bozulur mu? Yanlışlıkla mideye indirmediğimiz sürece bozulmaz herhalde 😮

(daha&helliip;)

ReadyBoost Uyumlu Windows Vista için USB Bellekler

Daha önce Windows Vista‘da USB Belleği RAM Olarak Kullanmaktan bahsetmiştik. Akla şöyle bir soru gelebilir. Acaba hangi USB Bellekler ReadyBoost işlemi için uyumlu?

(daha&helliip;)

Windows Vista: USB Belleği RAM Olarak Kullanın

Windows Vista ile bellek yetersiz kaldığı durumlarda ek bellek kullanmaktansa U3 destekli bir USB bellek ile sisteminizin performansını arttırabilirsiniz. U3 destekli bir USB bellek kullandığınızda aşağıdaki gibi bir ekran görüntüsü ile karşılaşırsınız.

windows vista otomatik kullan.jpg

(daha&helliip;)