Teknobaz Rotating Header Image

ulaşmak

Microsoft Word – Belgeyi Sabitle, Kolaylıkla Aç

 

Microsoft Word‘te bir belgeyi açmak için klasörler arasında veya dosya içi listelerde belgenizi aramakla boşa vakit harcamayın.

Belgenizi son kullanılan listesinde sabitleyerek (pin) kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sabitlediğiniz belgeniz son kullanılan belgeler listesinde en üstte gösterilecektir.

Belgenize tıklamak ve açmak size kalmış.

(daha&helliip;)

Dosya ve Program Özelliklerine Kısayol Tuşu İle Hızlı Ulaş [Windows]

[Teknobaz] Windows kısayol

Windows kullanıyorsunuz. Normal şartlarda bir program,  dosya veya klasör özelliklerini görmek için, ikon üzerine gelip, faremizin sağ tuşuna tıkladığımızda açılan menüden “Özellikler” seçeneğini seçeriz.

(daha&helliip;)

Komut Kısayol Tuşlarına Kısayoldan Ulaş [Microsoft Word 2007]

bc_ofis 2007 kısayolMicrosoft Ofis Word 2003 kullanırken bir komutun görevini yerine getirmek için kısayol tuşlarını kullanabilmek için tuşları bilmemiz gerekmekteydi.

Microsoft Office Word 2007 programında ise komutların kısa yol tuşlarına ulaşmak daha kolay.

(daha&helliip;)

Bilgisayar Programlarının Kısayol Tuşlarına Kısa Yoldan Ulaşın (Keyboard Shortcut)

KeyXLKullandığınız programlarda defalarca tekrarlamak zorunda kaldığınız bir çok işlemi, bir iki tuş vasıtasıyla kısa yoldan halledebileceğimiz kısayol tuşları mevcuttur ama biz bilmeyiz.

Peki programların kısayol tuşlarına nasıl ulaşabiliriz?

(daha&helliip;)

Gazete Makalelerine Daha Çabuk Ulaşın

medya kareGazeteler artık internet dünyasında anlık haber kanalı içerikleri ile okuyucularına ulaşıyorlar. Gazete bayilerinden gazete almak bir nostalji olacak gibi! Eğer gazeteleri internet üzerinden okumak istiyorsanız bir çok gazete linki veren site mevcut. Onlarla gazetelere çabucak ulaşabiliyorsunuz. Peki ihtiyacımız sadece makale okumaksa…

Gazetenin linkine tıklayıp, köşe yazarları kısmına girip, okumayı takip ettiğiniz yazarın sayfasına mı giriyorsunuz? Nerden baksanız herhangi bir gazetenin yazarına ulaşmak 3 tıklama, 5 gazete takip etseniz 15 tıklama ve sayfaların açılmasını bekleme ayrı bir zaman. Ayrıca yazı başlıklarına göre de yazı seçme şansı yok. Gidip bakacaksınız alakasız bir konuysa, geri dönüş…

(daha&helliip;)