Teknobaz Rotating Header Image

tip

Ms Word – Yazının Altını Çeşitli Çizgilerle Renkli Çiz

Microsoft Word kullanırken bir yazının altını klasik olarak düz çizgi ile siyah renkli olarak çizeriz. Düz çizgi ile çizmek içinde Metnin Altını Çiz tuşuna basarız.

Gözümüzden kaçan küçük bir menü seçeneği ile metnin altını değişik çizgi çeşitleri ile değişik renklerde çizmemiz mümkün.

(daha&helliip;)

CCleaner-Hangi Dosya Tipi Bilgisayarınızda En Çok Yeri Kaplıyor, Öğren, Sil

[Teknobaz] CCleaner

CClenaer içerdiği Disk Analizci seçeneği ile hangi tür dosyaların bilgisayarınızda ne kadar yer kapladığını öğrenebilirsiniz.

(daha&helliip;)

Loop PDF: Farklı Dosya Tiplerini Tek Bir PDF Dosyasına Çevir

Loop PDFSahip olduğunuz farklı tiplerdeki dosya tiplerini, tek bir PDF dosyası altında toplamak isterseniz, Loop PDF sitesini kullanabilirsiniz. Örneğin elinizde bir JPEG resim var ve bir metin dosyası ile birleştirmek istiyorsunuz. Loop PDF sitesini, birleştirici ve PDF çevirici olarak kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Google: Aramalarınızı Dosya Tipine Göre Sınırlandırın

Google internet dünyasının vazgeçilmez kaynaklarından biri. Hatta o çoğumuzun açılış sayfası. Adını, şanını bilmediğimiz sitelere, hatta adını bildiğimiz sitelere bile ulaşmak için onu kullanıyoruz. Peki bize sadece belli tipteki dosyalar lazımsa, yani sadece “doc” uzantılı ya da sadece “html” tipi dosyaları aramasını nasıl sağlayabiliriz. İşte bunun için aramalarımızı şu şekilde yapmalıyız:

(daha&helliip;)