Teknobaz Rotating Header Image

Test

Dünyanın Çeşitli Ülkelerinden İnternet Sitesinin Açılma Süresini Test Et

İnternet sitenizin dünyanın çeşitli ülkelerinden girildiğinde açılma süresini test etmek isterseniz dot-com monitor sitesini kullanabilirsiniz.

dot-com monitor sitesi dünyanın 20 farklı bölgesinden siteinizin açılma hızını test ediyor.

(daha&helliip;)

Google İle Sitenizin Mobil Cihazlarla Uyumluluk Ve Hızını Test Edin

Google internet sitenizin mobil cihazlar için ne kadar uyumlu olduğunu gösteren bir araç yayınladı; Mobil Web Sitesi Hız Testi Aracı

Bu test sitesi sayesinde sitenizin mobil ve masaüstü cihazlarda ne kadar iyi çalıştığını görebilirsiniz.

Test sonucunu Google bir puanlama yaparak gösteriyor.

Google bu sitenin gerekliliğini şu şekilde açıklamış;

Bugün insanlar, İnternet’te arama yaparken cep telefonlarını bilgisayarlardan daha çok kullanıyor. Kullanıcıların mobil uyumlu olmayan bir mobil siteden ayrılma olasılıkları 5 kat daha fazladır.

(daha&helliip;)

Memtest86 V7.1-RAM Testi Yapan Program [İndir]

teknobaz-ram-testi-yapBilgisayarımızın RAM’lerinden kaynaklanan arızalar sebebiyle bilgisayarımızda çeşitli ekran donmaları, mavi ekran vb. sorunlarla karşılaşırız.

Bilgisayarınızın RAM’ini test etmek isterseniz ücretsiz olarak indirebileceğiniz; MemTest86 V.7.1 programını kullanabilirsiniz.
(daha&helliip;)

Verimli Ders Çalışma Yöntemleri- Tekrar Okuma Yapma

Birçok öğrenci etkili ve verimli ders çalışma yöntemlerini bilmiyor. Çalıştığımızı zannediyoruz, aslında kendimizi kandırıyoruz.

Okullarda verilecek ilk ders; etkin ders çalışma yöntemlerini öğretmek olmalı…

Çoğumuz sınavlara hazırlanırken sınav kıtabımızı, notlarımızı tekrar tekrar okuruz. Tekrar tekrar okumayın…

(daha&helliip;)

Bana Kısa Saç Modeli Yakışır mı? Öğren

[Teknobaz] Kısa saç modeli

Kısa saç modeli bana yakışır mı? Saçları kesip, sonra kısa saç (short hair) modelinin yakışmadığını görmek, insanı çok üzebilir. Saçlar büyüyene kadar aynalara bakasımız gelmez.

Saçları kesmeden kısa saç modelinin size yakışıp yakışmadığını öğrenmek isterseniz, şu testi uygulayabilirsiniz. Kısa saç modeli kimlere yakışır?

(daha&helliip;)

Beyninizin Hangi Tarafını Kullanıyorsun, Sağ Sol Testi

[Teknobaz] Beyin TestiBeyin sağ ve sol lobdenilen iki parçadan oluşuyor. Her iki bölümün kendine has özellikleri var. Beyninizin hangi tarafını kullanıyorsunuz, tespit etmek için küçük bir test yapmışlar. Sorulara cevap vererek beyninizn sağ tarafını mı yoksa sol tarafını mı kullanıyorsunuz tespit edebilirsiniz.

(daha&helliip;)

Microsoft Internet Explorer 9 – Test Sürümü [indir]

Microsoft Internet Explorer’ı geliştirmeye devam ediyor ve şimdi de karşınızda Internet Exloper 9.

(daha&helliip;)

İnternet Bağlantı Hızını Test Et

Türkiye’de internete girmek için bir çok yöntem mevcut. ADSL, Kablo Tv, 3G veya Uydu altyapısını kullanabiliniyor. Her geçen gün bağlantı hızları güncellenmekte. Şu sıralar yeni başlayan kampanyalarla ADSL kullanıcıları 8 Mbit’e kadar hızlara ulaşabiliyor. 3G’de ise teorikte 21 Mbit hıza ulaşabileceğiniz söylenmekte. Uygulamada ise ADSL’de 8 Mbit için mevcut şebekenizin revizyon edilmiş olması gerekiyor. 3G’de ise bulunduğunuz yerdeki mobil altyapının donanımı ve antene olan uzaklığınız hızın düşümüne neden olan etkenler arasında. Bağlantı hızınızı biliyorsunuz fakat bu belirtilen hızdan sağlıklı bir şekilde yararlanabiliyor musunuz? Öğrenmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

(daha&helliip;)

Web Sitelerinin Açılma Sürelerini Test Edin

Web siteniz var. Yavaş mı açılıyor, ya da sevdiğiniz sitelerin yavaş açıldığından mı dem vuruyorsunuz. WebWait ile web sitelerinin açılma zamanını ölçebilirsiniz.

WebWait Logo

Yapmanız gereken web sitesinin adresini girmek ve Time It düğmesine basmak. Biz teknobaz.com için denedik ve açılma süresi 2.63 sn. Ehh fena sayılmaz! Tabii ki bu değerler çok net bir fikir vermiyor, zira ölçüm (benchmark) testleri çok farklı kritere göre değişiklik gösterir. Bakalım Türkçe blogküresindeki diğer bazı bloglar bizim bilgisayarımızdan hangi sonuçları – 1 çalıştırma – verecekler.

(daha&helliip;)