Teknobaz Rotating Header Image

tarih

MS WORD – Otomatik Güncellenen Tarih ve Saat Bilgisi Nasıl Eklenir?

Ms Word kullanırken tarih ve saat bilgisini her gün, her saat değiştirme işlemini elle yapmanıza gerek yok.

Ms Word menülerini kullanarak dosyanızı her açtığınızda tarih ve saat bilgileri güncel bir şekilde otomatik olarak eklenmesini sağlayabilirsiniz. Böylece işinizi daha kolay ve hızlı yapabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Windows Not Defteri Her Açtığınızda Tarih ve Saat Bilgisini Otomatik Yazsın

Windows Not Defteri programını basit not alma (Yazı) işlemlerimiz için kullanırız. Ama bazı güzel özellikleride yok değil.

Mesela Not Defteri‘ni her açtığınızda otomatik olarak tarih ve saat bilgisi ekranda yer alabilir. Bizde yazımızı yazabiliriz.

Saat ve tarih bilgisi girmekle uğraşmamıza gerek yok. Yazınızı, günlüğünüzü yazmaya devam edin.

(daha&helliip;)

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Maç Saatleri, Sonuçları Google İle Öğren

[Teknobaz] Euro 2016 maçları

2016 yılı Avrupa Futbol Şampiyonası (Euro 2016) maç tarihlerini, maç sonuçlarını, puan durumunu öğrenmek için site sits gezmezine gerek yok.

Bir Google araması ile bütün bilgiler ekranınızda…Maçı ne zaman, saat kaçta, kaç kaç bitti sorularınıza kolay cevaplar…

(daha&helliip;)

İki Tarih Arasında Kaç Gün Var? Hesapla

[Teknonaz] Kaç gün kaldı

“İki tarih arasında kaç gün var. hesaplamak isterseniz Windows hesap makinesini kullanabilirsiniz. “Sınava kaç gün kaldı, kaç yıldır hayattayım, şafak kaç gün kaldı?”

Hesap makinası sizin için saysın…

(daha&helliip;)

2010 Yılı Resmî Tatil Günleri ve Dinî Günler

20102009 yılı bitti, 2010 yılı hoşgeldi. 2010 yılında hangi günlerde resmi tatil olacağını ve dini günlerin tarihlerini not edelim. Tatil, ziyaret ve diğer çalışmalarımız için gerekebilir.

Kurban, Ramazan bayramı ne zaman, bu yıl tatil var mı?” diye soranlar için, 2010 yılı resmi tatil, ve dini günlerin tarihleri şöyle;

(daha&helliip;)

İki Tarih Arasında Kaç Gün Var, Hesapla

bc-iki-tarih-kac-gun-var.JPGBelirli iki tarih arasında kaç yıl, kaç ay, kaç gün, kaç saat, dakika, saniye var hesaplamak ihtiyacınız olursa -yaşınız veya falanca sınava kaç gün kaldı vb bulmak için takvimi elinize alıp saymanıza gerek yok.

CalenderHome sitesi seçtiğiniz iki tarih arsındaki gün farkını bizlere gösteriyor.

(daha&helliip;)

[indir] Sonsuz Takvim Kullanın, Hangi Tarih Hangi Güne Denk Geliyor Öğrenin

Ben hangi gün doğdum?” diye merak ediyorsanız, sonraki yıllarda falanca tarih hangi güne denk gelecek öğrenmek istiyor veya plan yapmak için gelecek yılların takvimi lazım ise Tübitak Bilim Teknik Dergisi‘nin web sitesinde yayınladığı Sonsuz Takvimi kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Google 25 Mayıs 2007 Tarihinde Hangi Alan İsim Haklarını Aldı?

Google gerek aldığı şirketlerle, gerek hizmete soktuğu ürünlerle internet dünyasının vazgeçilmezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Peki yakında ne gibi bir hizmeti devreye sokabilir. Öğrendiğimiz kadarı ile Google şu aşagıdaki alan isimlerini (domainleri) kayıt ettirmiş. Yakın zamanda Google şu siteyi açtı, şu hizmeti devreye soktu türünde haberleri görebilirsiniz.

25.Mayıs.2007 tarihinde Googlegooglestreetview.com” isminin değişik tiplerini kayıt ettirmiş.

(daha&helliip;)

Microsoft Word: Yazılarınıza Tarih ve Saat Ekleyin

Microsoft Word’de yazdığımız yazıların altına bazen o günü ve saati eklemek ihtiyacı duyarız. En birinci yolu saate, takvime bakmak, ya da çevremizdekilere sorarak yazmaktır. Ama hayat hızlı ve hızı yakalamanın yolu teknolojiyi kullanarak hayatı kolaylaştırmak ve artan zamanda başka güzellikler için çalışmaktır.

Bunun için; Ekle menüsünden,

(daha&helliip;)

Windows XP: Saat, Tarih ve Günü Görev Çubuğunda Görün

Klasik görev çubuğunda sağ tarafta sadece saat gösterilir. Bugün ayın kaçıydı, günlerden neydi karmaşasına son vermek için şunları yapmanız yeterli.

(daha&helliip;)