Teknobaz Rotating Header Image

süre

Dünyanın Çeşitli Ülkelerinden İnternet Sitesinin Açılma Süresini Test Et

İnternet sitenizin dünyanın çeşitli ülkelerinden girildiğinde açılma süresini test etmek isterseniz dot-com monitor sitesini kullanabilirsiniz.

dot-com monitor sitesi dünyanın 20 farklı bölgesinden siteinizin açılma hızını test ediyor.

(daha&helliip;)

Play Timer – Çocukların İnternet Kullanım Süresini Kısıtlama Uygulaması

İnternet faydaları kadar zararları olan bir kolaylık.

Kontrolsüz internet kullanımı çocuğun ve gencin fiziksel, psikolojik, sosyal ve bilişsel gelişimini olumsuz yönde etkilemektedir. Bknz.Çocuklarda internet kullanımı

Çocukların internet kullanım süresine kısıtlama getirmek için sözlü uyarılar bir derece etkili olur. Çocukların internet kullanım süresini kısıtlamak isterseniz çeşitli uygulamalar kullanabilirsiniz.

İnternet kullanım süresini belli bir zaman süresi olara ayarlamak için Duckie Deck sitesinin yaptığı Play Timer uygulamasını kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

RapidShare Dosya İndirme Bekleme Süresini Azalt [Firefox Eklentisi]

[Teknobaz] rapidshare download helperRapidShare‘den ücretsiz bir dosya indirmek istediğinizde, belli bir süre beklemek zorundasınız.

Bir dosya indirmek istediğinizde Free User seçeneğinden sonra, 100’den geriye doğru bir sayaç işletiliyor, bu süre sonunda indirme linki gösteriliyor.

Bekle, bekleme süresini takip et, bittiyse tıkla vb. dertlerinden kurtulmak için RapidShare Download Helper, Firefox eklentisini kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Winamp Crossfading: İki Müzik Arasındaki Geçiş Süresini Ayarlamak “Çapraz Geçiş”

kk_winamp1.jpg Winamp Crossfading Türkçesi Çapraz geçiş İki müzik arasındaki bitiş ve başlangıcını istenilen sürede üst üste bindirme de diyebiliriz. Winamp Crossfading, Modern Skin seçiliyken Config tuşuna basıldığında Equalizer sekmesinde sağ-sol ses ayarı ile on tuşu arasındaki göstergeyle ayarlanabilir. yanındaki sayı değeri çapraz geçiş süresidir (saniye cinsinden). Örnek bu süre 2 sn ise biten parça 2 sn önce biter başlayacak parça 2 sn önce başlar ve 4 sn süre ile parçaların sesi aynı anda duyulur.

(daha&helliip;)

Pasaportunun Süresini Yılbaşından Önce Uzat

PasaportYılbaşında pasaport yenileme ücretlerine zam gelecek. Eğer varsa bir pasaportun ve süresi bitti ise yılbaşından önce yenile ve fiyat avantajından yararlan!

(daha&helliip;)

Web Sitelerinin Açılma Sürelerini Test Edin

Web siteniz var. Yavaş mı açılıyor, ya da sevdiğiniz sitelerin yavaş açıldığından mı dem vuruyorsunuz. WebWait ile web sitelerinin açılma zamanını ölçebilirsiniz.

WebWait Logo

Yapmanız gereken web sitesinin adresini girmek ve Time It düğmesine basmak. Biz teknobaz.com için denedik ve açılma süresi 2.63 sn. Ehh fena sayılmaz! Tabii ki bu değerler çok net bir fikir vermiyor, zira ölçüm (benchmark) testleri çok farklı kritere göre değişiklik gösterir. Bakalım Türkçe blogküresindeki diğer bazı bloglar bizim bilgisayarımızdan hangi sonuçları – 1 çalıştırma – verecekler.

(daha&helliip;)