Teknobaz Rotating Header Image

sayfa

tabs2txt – Açık Bütün Sayfaların Linkleri Kopyala [Firefox Eklenti]

İnternette gezinirken linklerini saklamak veya paylaşmak istediğiniz sayfaların linklerini yazmak, kopyala yapıştır yapmak zor iş. Birden çok sayfa varsa daha zor. İnternet sayfa linklerini tek tıkla saklamak ve düzenlemek isterseniz tabs2txt Firefox eklentisini kullanabilirsiniz.

tabs2txt, Firefox‘ta açık olan bütün sayfaların linklerini kopyalama imkanı veren bir eklenti.

(daha&helliip;)

MS Word 2016-Tek Sayfayı Yatay Yönlendirme Nasıl Yapılır?

 

Microsoft Word 2016 ‘da şablon olarak sayfalar dikey olarak ayarlanmıştır. Diğer sayfaya geçtiğinizde sayfa dikey olarak otomatik gösterilir.

Ama dikey sayfalardan sonra yatay sayfa kullanmak isterseniz, şu işlemleri yaparak sonuca ulaşabilirsiniz.

Tek sayfayı yatay yapmak…

(daha&helliip;)

Microsoft Excel 2016- Belli Bir Satırı, Sütunu En Üstte, Solda Dondurmak (Sabitlemek) Nasıl Yapılır?

Microsoft Excel 2016‘da satırları aşağı doğru kaydırdığınızda veya sütunları sağa kaydırdığınızda bilgiler yukarı doğru kayar. Excel‘de sayfa aşağı doğru gitse de üst satır, sütun veya belli bir bölge sürekli ekranda görünsün, donsun, sabit kalsın isterseniz şu işlemleri yapmanız yeterli olacaktır.

Örneğin üst satırı sabitlediniz diyelim, siz alt satırlara doğru sayfayı kaydırsanız da en üst satır sürekli olarak en üstte gösterilecektir…

(daha&helliip;)

Android 404 Hata Sayfası Oyunu Oyna

teknobaz-404-android-oyunu

Bir internet sitesinde bulunmayan bir sayfaya ulaşılmak istendiğinde kullanıcıya 404 kodu içeren bir sayfa gösterilir. Yani kısaca, “404 Burada böyle bir sayfa yok“, diyen sayfalar.

Bazı internet siteleri bu hata uyarısını gösterirken eğlenceli sayfalar tasarlarlar. Eğlenceli 404 hata sayfa bulunamadı sayfaları. En iyi 404 hata sayfaları

Android sitesi bu 404 hata sayfasını bir oyunla daha da renklendirmiş.

(daha&helliip;)

Gridzzly-Çizgili, Gridli, Desenli Sayfa Oluştur, Çıktısını Al

[Teknobaz] Gridzzly desen oluştur
Gridzzly sitesi, grid desenli, çift çizgili vb. desenli bir sayfa oluşturabilmenizi ve çıktısını alabilmenizi sağlıyor. İşiniz acele ise bir iki tuşla orjinal desenli bir sayfa oluşturup, çıktısını alabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Sayfaları Çevirirken Para Lastiği Kullan

[Teknobaz] Sayfa çevir

Gün içinde parmaklarımızla kaç sayfa çeviriyoruz? İş, okul gereği bu işi yüzlerce kez yapabiliyoruz.

Sayfaları çeviririz, bir süre sonra parmağımızın ucunu hissetmez dilimizle ıslatırız, kuruyana kadar devam. Mürekkep yalamış oluruz, eskilerin deyimiyle….

(daha&helliip;)

BlankSheetMusic: Müzik Notaları için Boş Sayfa Oluştur

blanksheetpaper.jpgMüzikle uğraşıyor ve ihtiyacınıza göre notaları yazmak için boş porte sayfası arıyorsanız, BlankSheetPaper sitesi ile online olarak boş müzik notalarını yazabileceğiniz bir sayfa oluşturabilirsiniz.

BlankSheetPaper sitesi oluşturacağınız boş müzik notaları sayfasına ayrıca belli ihtiyacınıza göre dik veya yatay (orientation), Porte çizgi aralıkları yüksekliği (scale), paragraf başı girdisi (intentation), renk ayarı (color) vb. özellikleri seçebilirsiniz. Sayfasınızı oluştururken Bas, Alto, Tenor, piano, gitar, mandolin gibi müzk işaretlerini de yerleştirebiliyorsunuz.

(daha&helliip;)

Microsoft Word: Belge İçinde Geçen Sayfa, Sözcük, Karakter, Paragraf, Satır Adetleri Nasıl Bulunur?

Microsoft Word - Sözcük SayımıEğer yazdığınız bir belge içinde geçen sayfa, karakter, sözcük, paragraf ve satır adet bilgilerini öğrenmek isterseniz şu kısacık işlemleri yapmanız yeterli olacaktır.
.
.
.
.
.
.

(daha&helliip;)

Internet Explorer: İstediğin Siteyi Kolayca Giriş Sayfası Yap ve Sık Kullanılanlara Ekle

İnternet dünyasına giriş yaparken sevdiğimiz ya da en çok kullandığımız sayfayı giriş sayfası olarak ayarlarız.IE‘de (Internet Explorer) istediğimiz siteyi giriş sayfası (Home Page) yapmanın uzun yolu:

Microsoft IE

  • Tools (Araçlar)
  • Internet Options (Internet Seçenekleri)
  • Home Page (Ana Sayfa) satırına sire adresini gir

Bir siteyi sık kullanılanlara eklemek için ise:

  • Favorites (Sık Kullanılanlar)
  • Add to Favorites… (Sık Kullanılanlara Ekle…)
  • Okey (Tamam)

Bu işlemleri daha da kolaylaştıralım;

(daha&helliip;)

Google: Her Sayfadaki Arama Sonuç Sayısını Artırın

Google klasik ayarları ile arama sonuçlarını bir sayfada 10 adet olarak listeler. Diğer arama sonuçları ise bir sonraki sayfada listelenir. Sayfa sayfa gezmektense her sayfadaki arama sonuç adetini artırarak hızlı ulaşım sağlayabiliriz.

Bunun için:

(daha&helliip;)