Teknobaz Rotating Header Image

sayfa

Çocuklar İçin Resimli Boyama Sayfaları Yazdır [İndir]

Çocukların boyama yapması için resimli boş boyama sayfaları arıyorsanız Coloring Book Pages sitesini öneririm.

Coloring Book Pages sitesi kategorilere ayrılmış bir çok boş resimli boyama sayfası var. Bu sayfaları seçtiğimizde açılan pdf belgeyi yazıcıdan yazdırabilirsiniz. Bu sayfaları renkli renkli boyamak küçük sanatçılarımıza kalıyor.

Çocukların boyama yapmaları onların hayal güçlerini geliştiriyor, el becerilerini arttırıyor, odaklanma becerilerini arttırıyor. bknz. Boyama ve faydaları

(daha&helliip;)

Disable HTML5 Autoplay – Otomatik Oynatılan Videoları Engelle [Eklenti]

İnternet sitesine girdiğinizde bazı video ve ses dosyaları otomatik oynatılmaya başlar. Size durdurmaya çalışmak kalır. Facebook’ta otomatik oynatılan videoları bol bol izlemişsinizdir.

Hem gereksiz internet kotasını yemesi, hem rahatsız etmesi, dikkat dağıtması nedeniyle, videoların kendiliğinden çalınması gerçekten sinir bozucu bir şey…

Disable HTML5 Autoplay, eklentisi kendiliğinden çalmaya başlayan videoları engelliyor. Chrome, Opera tarayıcıları için eklenti olarak kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

A-PDF Number – PDF Dosyalarına Sayfa Numarası Ekleme Programı [İndir]

Bir PDF dosyasına sayfa numarasını otomatik olarak ekleyebileceğiniz çeşitli programlar var.

PDF dosyalarının sayfalarını numaralandırmak isterseniz, kullanabilceğiniz programlardan biri de A-PDF Number programıdır.

A-PDF Number programını ücretsiz indirip, kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

tabs2txt – Açık Bütün Sayfaların Linkleri Kopyala [Firefox Eklenti]

İnternette gezinirken linklerini saklamak veya paylaşmak istediğiniz sayfaların linklerini yazmak, kopyala yapıştır yapmak zor iş. Birden çok sayfa varsa daha zor. İnternet sayfa linklerini tek tıkla saklamak ve düzenlemek isterseniz tabs2txt Firefox eklentisini kullanabilirsiniz.

tabs2txt, Firefox‘ta açık olan bütün sayfaların linklerini kopyalama imkanı veren bir eklenti.

(daha&helliip;)

MS Word 2016-Tek Sayfayı Yatay Yönlendirme Nasıl Yapılır?

 

Microsoft Word 2016 ‘da şablon olarak sayfalar dikey olarak ayarlanmıştır. Diğer sayfaya geçtiğinizde sayfa dikey olarak otomatik gösterilir.

Ama dikey sayfalardan sonra yatay sayfa kullanmak isterseniz, şu işlemleri yaparak sonuca ulaşabilirsiniz.

Tek sayfayı yatay yapmak…

(daha&helliip;)

Microsoft Excel 2016- Belli Bir Satırı, Sütunu En Üstte, Solda Dondurmak (Sabitlemek) Nasıl Yapılır?

Microsoft Excel 2016‘da satırları aşağı doğru kaydırdığınızda veya sütunları sağa kaydırdığınızda bilgiler yukarı doğru kayar. Excel‘de sayfa aşağı doğru gitse de üst satır, sütun veya belli bir bölge sürekli ekranda görünsün, donsun, sabit kalsın isterseniz şu işlemleri yapmanız yeterli olacaktır.

Örneğin üst satırı sabitlediniz diyelim, siz alt satırlara doğru sayfayı kaydırsanız da en üst satır sürekli olarak en üstte gösterilecektir…

(daha&helliip;)

Android 404 Hata Sayfası Oyunu Oyna

teknobaz-404-android-oyunu

Bir internet sitesinde bulunmayan bir sayfaya ulaşılmak istendiğinde kullanıcıya 404 kodu içeren bir sayfa gösterilir. Yani kısaca, “404 Burada böyle bir sayfa yok“, diyen sayfalar.

Bazı internet siteleri bu hata uyarısını gösterirken eğlenceli sayfalar tasarlarlar. Eğlenceli 404 hata sayfa bulunamadı sayfaları. En iyi 404 hata sayfaları

Android sitesi bu 404 hata sayfasını bir oyunla daha da renklendirmiş.

(daha&helliip;)

Gridzzly-Çizgili, Gridli, Desenli Sayfa Oluştur, Çıktısını Al

[Teknobaz] Gridzzly desen oluştur
Gridzzly sitesi, grid desenli, çift çizgili vb. desenli bir sayfa oluşturabilmenizi ve çıktısını alabilmenizi sağlıyor. İşiniz acele ise bir iki tuşla orjinal desenli bir sayfa oluşturup, çıktısını alabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Sayfaları Çevirirken Para Lastiği Kullan

[Teknobaz] Sayfa çevir

Gün içinde parmaklarımızla kaç sayfa çeviriyoruz? İş, okul gereği bu işi yüzlerce kez yapabiliyoruz.

Sayfaları çeviririz, bir süre sonra parmağımızın ucunu hissetmez dilimizle ıslatırız, kuruyana kadar devam. Mürekkep yalamış oluruz, eskilerin deyimiyle….

(daha&helliip;)

BlankSheetMusic: Müzik Notaları için Boş Sayfa Oluştur

blanksheetpaper.jpgMüzikle uğraşıyor ve ihtiyacınıza göre notaları yazmak için boş porte sayfası arıyorsanız, BlankSheetPaper sitesi ile online olarak boş müzik notalarını yazabileceğiniz bir sayfa oluşturabilirsiniz.

BlankSheetPaper sitesi oluşturacağınız boş müzik notaları sayfasına ayrıca belli ihtiyacınıza göre dik veya yatay (orientation), Porte çizgi aralıkları yüksekliği (scale), paragraf başı girdisi (intentation), renk ayarı (color) vb. özellikleri seçebilirsiniz. Sayfasınızı oluştururken Bas, Alto, Tenor, piano, gitar, mandolin gibi müzk işaretlerini de yerleştirebiliyorsunuz.

(daha&helliip;)