Teknobaz Rotating Header Image

programsız

rollMyFile – 500 Değişik Format Dosyayı Programsız Aç

Elinizde bir dosya var ve açmak istiyorsunuz. Bunun için uygun programı bulmanız ve indirmeniz gerekiyor. Bir dosyayı açmak için gereksiz bu zaman kaybı işlemler yerine bütün dosyaları açan bir program olsa iyi olurdu.

İşte rollMyFile sitesi tam bu işe göre. Bu site 500 değişik formattaki dosyayı internetten açabilmemizi sağlıyor. rollMyFile ile herhangi bir metin belgesi, elektronik tablo, sunum, e-kitap, illüstrasyon vb. dosyaları kolaylıkla açıp okuyabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Windows XP: Silinmeyen Dosyaları Silmek İçin Programsız Yöntem

DeleteHerkesin başına gelebilir, özellikle internetten indirdiğimiz bir çok dosya çeşidi içerisinde her şey mevcut. *.mp3, *.avi, *.exe, *.doc, vb… Bir çok çeşit karşımıza çıkabilir. Bunu çoğunlukla dosyayı silmek istediğimizde şöyle bir uyarı ile karşılaşırız.”Dosya şu anda başka bir program tarafından kullanılıyor.” Ama hangi program merakla Ctrl+Alt+Del yaparak Görev Yöneticisini açarız. İşlemler altında o kadar çok program var ki, çoğu da Windows sistem gereksinimlerini sağladığı için isimleri bir garip. Bazısını sonlandır dediğimizde Windows kendini 60 saniye içinde kapatma yoluna bile gidebiliyor.

Şimdi asıl sorunumuzu programsız bir şekilde nasıl çözeceğiz buna gelelim.

(daha&helliip;)