Teknobaz Rotating Header Image

oyun

Google Haritalar (Maps) Gerçek Caddelerde Pack-Man Oyna

Google Haritaları kullanarak (Maps) gerçek caddelerde Pac-Man oynayın. Google Haritalar yeni haliyle Pack-Man oynayabiliyorsunuz.

Ankara Kızılay meydanında veya İstanbul Taksim sokaklarında Pack-Man oynayabilirsiniz. Aynı şekilde cep telefonundan da oynayabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Android 404 Hata Sayfası Oyunu Oyna

teknobaz-404-android-oyunu

Bir internet sitesinde bulunmayan bir sayfaya ulaşılmak istendiğinde kullanıcıya 404 kodu içeren bir sayfa gösterilir. Yani kısaca, “404 Burada böyle bir sayfa yok“, diyen sayfalar.

Bazı internet siteleri bu hata uyarısını gösterirken eğlenceli sayfalar tasarlarlar. Eğlenceli 404 hata sayfa bulunamadı sayfaları. En iyi 404 hata sayfaları

Android sitesi bu 404 hata sayfasını bir oyunla daha da renklendirmiş.

(daha&helliip;)

Altıgen Tetris Oyunu Oyna

[Teknobaz] Tetris oynaTetris, tetris eskimeyen oyun…Tetris oyununu oynamayan yoktur herhalde. Yeni nesil Minecraft oynasa da…

Tetris oyununun bir çok çeşidi var. Bu tetris oyunu Altıgen Tetris oyunu

(daha&helliip;)

Çocuklara Bilgisayar Programı Kodu Yazmayı Oyunlarla Öğret

[Teknobaz] Bilgisayar program koduBilgisayar ve internet hayatımızın bir parçası…Onu sadece kullanan değil, programlayan ve üreten olmamız gerekiyor. Bu işe ne kadar erken başlarsak o kadar iyi…

Çocuklara bilgisayar programı kodu yazmayı öğretmek ister misiniz?

(daha&helliip;)

Google Görseller Aramasında Sürpriz Arama Sonucu

[Teknobaz] Atari Breakout

Google bazı arama sonu.larında sürprizler yapıp bizi şaşırtıyor. O ciddi ararım, bulurum görüntüsünün altında eülenmeyi seven bir ekip olduğunu insan anlıyor.

(daha&helliip;)

Süper Mario Oyununu Tam Ekran İnternet Tarayıcısından Oyna

[Teknobaz] Super Mario oynaWebrazzi‘den öğrendik ki yılların efsane oyunlarından Super Mario oyununu internet tarayıcı versiyonu ile tam ekran olarak oynayabilirsiniz.
(daha&helliip;)

Flash Oyunları Tam Ekran Oyna-Firefox Eklentisi

[Teknobaz] Flash oynun tam ekranFirefox eklentisi yardımı ile flash oyunları tam ekran oynayabilirsiniz.

Flash Game Maximizer eklentisini kurduğunuzda tarayıcınızın sağ alt kısmında yuvarlak bir ikon belirir. Bastığınıda flash oyun tam ekran olur. Bir şartı var, oyunun tam ekran oynamaya izin vermeli.

(daha&helliip;)

Google Adsense 10.Yılın Oyununu Gördünüz mü?

[Teknobaz] Google Adsense 10 yılGoogle Adsense bu yıl 10.yılını kutladı. Google Adsense hesabına giren üyeleri bir sürpsiz oyun karşıladı. Google, Atari’nin 1972 yılında geliştirdiği, basit bir tenis oyunu tarzı efsaneleşmiş bir oyun olan Pong oynamaya davet ediyor.

(daha&helliip;)

Geleneksel Çocuk Oyunları Öğren

[Teknobaz] Geleneksel çocuk oyunlarıKimilerimizin oynadığı oyunları günümüzün çocukları artık ne oynuyor, ne de biliyor. Halbuki o oyunlarla büyüdü bir nesil, arkadaşlığı öğrendi, paylaşmayı öğrendi, kavga etti…

Işık Okulları geleneksel çocuk oyunlarının öğrenilebilmesi için 125oyun adlı bir site yapmış…

(daha&helliip;)

Bilgisayarda Angry Birds Oyunu Oyna

[Teknobaz] Angry Birds oyunuAngry Birds oyunu internet ve mobil telefonlarda meşhur oldu. Bu Kızgın, sinirli kuşlar (Angry Birds) oyununu bilgisayarda tarayıcınız üzerinden oynayabilirsiniz.

(daha&helliip;)