Teknobaz Rotating Header Image

oy

Oy Kullandığın Sandıktan Kaç Evet, Kaç Hayır, Kaç Geçersiz Oy Çıktı Öğren

16 Nisan 2017 tarihinde Referandum yapıldı. Türk Milleti anayasa değişikliği için sandıklara gidip, oyunu kullandı, tercihini yaptı.

Sandık sandık hangi oyların çıktığını görmek isterseniz CHP HALK OYLAMASI 2017 Sandık Takip Sistemi‘ni kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

16 Nisan 2017 Referandum Oy Kullanma Saatleri [YSK]

16 Nisan 2017 Anayasa değişikliği için halk oylaması yapılacak. Referandum’da oyların kullanma saatleri YSK (Yüksek Seçim Kurulu) tarafından yayımlandı.

Oy kullanma saatleri batı ve doğu illerene göre değişiklik gösteriyor.

(daha&helliip;)

Referandum Oy Kullanma Yeri Öğrenme -16 Nisan 2017

16 Nisan 2017 tarihinde referandum yapılacak. Referandum ile Anayasa değişikliği için oy kullanacağız.

Seçim için oy kullanacağınız sandık bilgileri (oy kullanma yeri öğrenme) listesi yayınlandı.

(daha&helliip;)

Oy Nasıl Kullanılır? Video İzle (1 Kasım 2015)

1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan milletvekili genel seçimlerinde oyunuzun geçerli olması için uygun bir şekilde kullanılması gerekiyor.

Oyunuzu kullanmadan önce “Oy nasıl kullanılır?” videosunu izleyelim.

Önemli not; Mührü parti amblemin altındaki yuvarlak kutucuğa basıyoruz. Dışarıya taşırmadan.

(daha&helliip;)

2015 Yılı Oy Kullandığın Sandık Seçim Sonuçlarını Öğren

[Teknobaz] Seçim sandık sonuç7 Haziran 2015 tarihinde genel milletvekili seçimleri sonuçlandı. Oylar kullanıldı, sandıklar açıldı, oylar sayıldı. Geçerli, geçersiz oylar tespit edildi. Millet vekillerini meclise gönderdi.

Oy kullandığınız sandıktan siyasi partilerin kaç adet oy kullandığını, hangi partinin daha çok oy aldığını vb. bilgileri öğrenmek isterseniz; Sandık Takip Sistemini kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

30 Mart 2014 Seçimlerinde “Nerede Oy Kullanacağım” Öğren

[Teknobaz] Oy kullanma yeri30 Mart 2014 Mahalli İdareler Genel Seçimleri‘nde – Belediye seçimleri- Nerede Oy Kullanacağınızı, YSK (Yüksek Seçim Kurulu)’nun sitesinden öğrenebilirsiniz.

(daha&helliip;)

12 Eylül 2010 Anayasa Değişikliği Referandumu Seçmen Sandık Bilgisi Sorgulama [YSK]

[Teknobaz] seçim sorgulama

 12 Eylül 2010 tarihinde yapılacak olan Anayasa Değişikliği Referandumu için nerede oy kullanacağınızı YSK (Yüksek Seçim Kurulu) seçmen sandık bilgisi sorgulama ekranından öğrenebilirsiniz.

(daha&helliip;)

29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde Nasıl Oy Kullanılır? [Video]

29 Mart 2009 günü yapılacak olan yerel seçimlerde (mahalli idareler seçimlerinde) -belediye seçimleri – “Nasıl oy kullanacağınızı biliyor musunuz?” YSK (Yüksek Seçim Kurulu) seçmenlerin yerel seçimlerde nasıl oy kullanacaklarının videosunu yayınladı.

(daha&helliip;)

Seçim 2007 – Oy Kullanma Kılavuzu

Zaman grafikerleri seçim ile ilgili çok güzel bir animasyon hazırlamışlar: Seçim 2007 Oy Kullanma Kılavuzu. Animasyonda numaralara tıklayarak adım adım ne yapmanız gerektiğini görüyorsunuz.

(daha&helliip;)

YSK: Seçim Videosunu İzleyin, Nasıl Oy Kullanılır Öğrenin

Bu Pazar 22.Temmuz.2007‘de genel seçimler var ve milyonlarda seçmen oy kullanacak. YSK (Yüksek Seçim Kurulu) “oyların nasıl kullanılacağına” dair vatandaşlı bilgilendirici bir film hazırlamış. Bu film TRT’de yayınlanacakmış.

Filmde, Necmi Yapıcı‘nın ”Ayrılsak da Beraberiz” dizisinde canlandırdığı ”Feridun Bitir” tiplemesi vatandaşlara nasıl oy kullanacaklarını anlatıyor. Filmde, evden çıkarken seçmenin hangi belgeleri yanında getireceği, oyunu nasıl kullanacağı, oy kullandıktan sonra mürekkebin istenmeyen başka yerlere dağılmaması için neler yapacağı gibi bilgilere yer veriliyor.

(daha&helliip;)