Teknobaz Rotating Header Image

ösym

ÖSYM Mobil İle Cep Telefonundan Sınav Sonuçlarını Öğren

Hayatımız sınav… LYS, YDS, KPSS, TUS, ALES say say bitmiyor. Sınavsız günümüz geçmiyor. Bu sınavların merkezi ÖSYM (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi).

“Falanca sınav sonucu ne zaman açıklanacak?” hep sorduğumuz sorulardan…sınav sonucunu öğrenmek, beklmek zor iş…

(daha&helliip;)

ÖSYM e-YDS İngilizce Deneme Sınavı Yap

[Teknobaz] e-yds denemeÖSYM; YDS (Yabancı Dil Sınavı) ‘larını elektronik sınav olarak yapacak. Yani YDS sınavları bilgisayar üzerinden yapılacak. Bu sınavlarla ilgili olarak ilk e-YDS sınavı 20 Eylül’de İngilizce sınavı için yapılacak.

ÖSYM ilk defa yapılacak ve daha sonra yaygınlaşacak bu sınav için bir deneme sınavı yayınladı.

(daha&helliip;)

ÖSYM Sınav Ücretini Kredi Kartı İle İnternetten Öde

[Teknobaz] ÖSYM Sınav Ücreti Yatır

ÖSYM (T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi) biryıl içerisinde 0nlarca sınav (YGS, LYS, TUS, ALS, KPSS, YDS vb.yapıyor.(Sınav Takvimi) Daha önceleri banka şubelerinden ve internet şubelerinden  nakit yapılan bu sınav ücretini kredi kartınız ile yapabilirsiniz.

ÖSYM‘nin internet sitesinden sınav ücretini güvenli bir şekilde kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz.

(daha&helliip;)

ÖSYM Şifresini Unuttum, Nasıl Alabilirim?

ÖSYM ŞifreSınavların ve şifrelerin çok oluşu nedeniyle bazen hangi siteye hangi şifreyi girdiğimizi unutuyoruz. Hele bir de ÖSYM gibi sık kullanılan bir şifre değilse, unutmak gayet normal.

ÖSYM şifremi unuttum, şifremi hatırlamıyorum. Şifrem neydi? Şifremi nasıl tekrar alabilirim? Ne yapabilirim?” diyenlerdenseniz;

ÖSYM sitesinde şifrenin tekrar nasıl alınacağını açıklamış. Bunun için;

(daha&helliip;)

ÖSYM: 2007 ÖSS Sonuçlarını Öğrenin

ÖSYM 2007 ÖSS sonuçlarını açıkladı. ÖSYM‘nin sitesinden T.C. Kimlik Numaranızı kullanarak sonuçları öğrenebilirsiniz: ÖSYM 2007 ÖSS Sonuçları.

(daha&helliip;)

ÖSYM: 2007 KPSS/1 Soru ve Cevapları

ÖSYM 30.Haziran.2007 ve 1.Temmuz.2007 tarihlerinde yapılan KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) soru ve cevaplarını yayınlamış: 2007 KPSS/1 Soruları ve Yanıtları. Her bir bölüm pdf dosyası olarak yayınlanmış.

(daha&helliip;)

ÖSYM: 2007 ÖSS Soru ve Cevapları

Bugün 1 milyon 640 bin 259 adayın katıldığı ÖSS (Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı) sınavı yapıldı. Soru ve cevapları ÖSYM’nin sitesinden öğrenebilirsiniz: 2007 ÖSS Soruları ve Yanıtları

ÖSYM: ÖSS Sınav Yerinizi Öğrenin

Sevgili ÖSS Adayları macrowins‘den öğrendik ki ÖSYM‘nin ÖSYM Aday Portal Sistemi‘ne giderek OSYM OSSnerede sınava gireceğinizi öğrenebilirsiniz. Yapmanız gereken Siteye Giriş bölümünde T.C Kimlik numaranızı veya Y.U Numaranızı ve şifrenizi girerek Bağlan düğmesine basıp Aday İşlemleri‘ne gitmeniz… Eğer T.C Kimlik Numaranızı bilmiyorsanız T.C Kimlik No Sorgulama‘dan öğrenebilirsiniz. macrowins diyor ki:

(daha&helliip;)