Teknobaz Rotating Header Image

liste

En Eski Hala Güncellenen Kişisel Türkçe Bloglar

Blog…Kişisel internet günlüklerimiz. Resmi sitelerin, haber sitelerinin soğuk kelimelerinden ve soğuk yüzünden sıkılanlar için, daha özel konular arayanlar için internet şeysi…

Kişisel bloglar daha arkadaş, daha cana yakın, daha içten gelen bir sesle konuşuyorlar.

Peki Türkçe en eski ve hala yazmaya devam eden kişisel blogları görmek, okumak ister misiniz?

Evren Günlüğü bize en eski ve güncel Türkçe kişisel blogların listesini yapmış. Ve bu liste güncel tutuluyor.

(daha&helliip;)

Windows-Klasör İçindeki Dosyaların İsim Listesi Nasıl Alınır, Yazdırılır?

Windows‘ta bir klasör içindeki yüzlerce müzik, resim ve dosyanın isim listesini tek tek almak isterseniz işiniz zor… Ama bu işin de bir kolay yolu var…

Windows’ta bir klasör içinde yer alan bütün dosyaların isim listesini almak isterseniz şu işlemleri yapmanız yeterli olacaktır. Ayrıca listenizi bu yöntemle kolaylıkla yazıcıdan (print) yazdırabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Yapılacaklar Listesi Formu Kullan

[Teknobaz] Yapılacaklar Listesi

Günlük işlerimizi organize etmede “Yapılacaklar Listesi” (to-do list) oluşturmak büyük kolaylık sağlar. Yapılacaklar listesi için ajanda, rehber, boş bir beyaz kağıt, cep telefonu, bilgisayar programları, internet siteleri gibi çeşitli araçlar kullanıyoruz.

Yapılacaklar Listesi oluşturmada Task Boxes sitesinin yöntemini ve formunu örnek alabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Windows 7: Klavye Kısayol Tuşları Listesi

Windows 7

Microsoft Windows 7 işletim sistemini piyasaya sürdü. Windows 7 birden çok pencerenin düzenlenip yönetilmesini kolaylaştırırması, açık pencereler arasında kolayca geçiş yapılmasını sağlaması, dokunmatik ekran kullanma imkanı vb. bir çok özelliklerle dikkati çekiyor.

Windows 7 kullanırken kullanım kolaylığı ve zaman tasarrufu sağlayan belli başlı klavye kısayol tuşları şunlar;

(daha&helliip;)

YSK: 22.Temmuz.2007 Genel Seçimleri Kesin Listesi

YSK (Yüksek Seçim Kurulu) 22.Temmuz.2o07 Pazar günü yapılacak XXIII. Dönem Milletvekili Genel Seçimi Kesin Aday Listeleri‘ni internette yayınlamış. Listeler .doc (Microsoft Word) formatında her il için ayrı ayrı yayınlanmış. Kendi ilinizin listesine bir göz atın…

(daha&helliip;)

TÜİK: Seçmen Listeleri İnternete Asıldı, Kontrol Edin

TÜİKTürkiye gündemi şu sıralar çok yoğun. Türkiye 22.Temmuz.2007‘de yapılacak bir genel seçime hazırlanıyor. Seçim zamanı yaklaştığında haberlerde şöyle bir şeyler duyarız:

Seçmen listeleri muhtarlıklara asıldı.

Seçmenler muhtarlıklarda asılan seçmen listelerini kontrol etmeye başladılar, seçmen listeleri … tarihene kadar asılı kalacak.

Artık e-devlet bu konuya da el attı. İnternet çağın en büyük iletişim aracı. Mahellenizin muhtarlığına uğramadan adınızı seçmen listelerinizden kontrol edebilirsiniz. Bu hizmeti T.C Başbakanlık TÜİK (Türkiye İstatistık Kurumu) veriyor. Diyorlar ki:

(daha&helliip;)