Teknobaz Rotating Header Image

korumak

Wise Folder Hider – Bilgisayarda Dosya ve Klasörleri Gizleme Programı [İndir]

 

Bilgisayarınızdaki kişisel dosya ve klasörlerin diğer kullanıcılar tarafından okunmasını ve içeriğinin görülmesini engellemek isterseniz, Wise Folder Hider programını kullanabilirsiniz.

Wise Folder Hider, seçtiğiniz dosya ve klasörleri görünmez yapıyor, gizliyor. Bilgisayarınızı kullanan başka bir kişi bu dosyaları görmüyor. Wise Folder Hider programını açarak ulaşmak istese bile, şifre sorduğu için ulaşamıyor.

Wise Folder Hider ücretsiz bir gizleme programı. Windows 10 ile kullanılabilir.

USB üzerindeki dosyaları da gizleme imkanı sağlıyor.

(daha&helliip;)

Encrypto – Dosya Ve Klasör Şifreleme Programı [İndir]

Bir dosya veya klasörü şifrelemek için Encrypto programını kullanabilirsiniz. Encrypto programı ücretsiz, kullanımı kolay.

Encrypto ne işe yarıyor?

Encrypto, bir dosya ve klasörü şifreliyor. Dosyayı bir başkası açmak istediğinde şifre soruyor. Şifreyi bilemeyince dosya açılmıyor. Sadece şifre koruması eklemiyor, dosyayı da şifreliyor.

(daha&helliip;)

AnonTab-İnternet Sitelerini Güvenli Bir Şekilde Aç [Firefox/Opera Eklenti]

 

İnternet kullanırken kişisel bilgilerinizin korunmasına önem veriyorsanız – ki verin -internet tarayıcınıza ekleyeceğiniz bir eklenti ile internet güvenliğinizi arttırabilirsiniz.

AnonTab, Firefox ve Opera tarayıcıları için bir eklenti. AnonTab internete güvenli olarak bağlanmanızı sağlıyor, Ip adresinizi maskeliyor (anonymous), scrip’leri önlüyor, gelen ve giden bütün bağlantıları şifreliyor.

Şüpheli internet sitelerini güvenli bir şekilde açabilirsiniz.

(daha&helliip;)

CLIQZ Kişisel Verilerini Koruyan İnternet Tarayıcısı İndir

İnternete açılan kapılarımız olan internet tarayıcıları için en bilinenleri Chrome, Firefox, Opera, Explorer vb.

Yeni bir internet tarayıcı denemek isterseniz CLIQZ programını kullanmanızı öneririm.

CLIQZ‘nin en önemli özelliği; kişisel verileri daha fazla koruyor olması ve arama yaptığınızda en akıllı sonuçları açılır pencerede sunurak direk internet sitesine gitmenizi sağlaması…

Ve şu sloganı kullanmış;

Verilerim bana aittir…

(daha&helliip;)

WhatsApp’a Şifre (Parola) Koruması Koy

[Teknobaz] WhatsApp kısayolCep telefonunuzu sizden habersiz başka birileri kullanabilir. Cep telefonunuzu kullanan kişi WhatsApp‘a girerek size ait özel mesajları okuyabilir.

WhatsApp‘a şifre koruması koyabilirsiniz. Aslında tanıttığımız uygulamalar tüm uygulamalara şifre koyabilmekte. Sadece şifre uygulaması koymak istediğiniz uygulamayı seçip, şifre belirlemeniz yeterli olacaktır.

(daha&helliip;)

PDF Dosyaların Şifrelerini Kaldırma, Kırma Programı Kullan

[Teknobaz] PDF Şifre Kaldır

PDF (Portable Document Format) dosyalarını korumak için konulan şifreleri kaldırmak, kırmak isterseniz BeCyPDFMetaEdit programını kullanabilirsiniz.

BeCyPDFMetaEdit programı ücretsiz.

(daha&helliip;)

Kış Mevsiminde Arabanın Ön Camının Buzlanmasını Önle

[Teknobaz] Ön cam donmasın
Kış mevsiminde arabalarımızın camları buzla kaplanır. Buzun çözülmesi için arabayı çalıştır, kaloriferin sıcaklığını camlara ver, buz kazıyıcı ile kazı dur. Eğer arabanızı hergün kullanıyorsanız, bu işleri yapmak sabahları işkenceye dönüşür.

(daha&helliip;)

Çocuklar İçin Kapı Çarpma Önleyici Yap

[Teknobaz] Kapı çarpma önleyici

Evimizin neşesi çocuklarımız meraklı halleri ile evdeki eşyaların tehlikelerine daha çok maruz kalırlar. Özellikle emekleme ve yürüme dönemlerinde ev içindeki eşyaların tehlikelerini azaltmak gerekiyor.

Evdeki kapı ve çekmecelerin ani kapanma ve çocuklara zarar vermesini önlemek için basit bir kapı çarpmasını, kapanmasını önleyici bir araç yapabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Araba Bebek Koltuğu Al, Çocuğunu Koru [Trafik]

Bebek Koltuğu - Teknobaz1 Haziran 2010 tarihinde yeni bir Trafik Yönetmeliği yürürlüğe girecek. Çocuklar için bebek/çocuk koltuğu kullanmak zorunlu hâle gelecek. Bebeğiniz varsa kullanmanız şart, aksi takdirde trafik polisleri ceza kesecekler.

(daha&helliip;)

LockImage: Fotoğraflarını Şifre Koruması ile Sakla [indir]

lockimage-fotogralari-sifre-ile-sakla.jpgÖzel bir fotoğraf veya çizdiğiniz bir resmin başkaları tarafın görülmesini istemiyorsunuz, bedava olarak indirebileceğiniz LockImage  programı ile şifre koruması ekleyerek saklayabilirsiniz.

(daha&helliip;)