Teknobaz Rotating Header Image

kopyalamak

TeraCopy-Dosyaları Daha Hızlı Kopyalama Programı [İndir]

Windows’ta birden çok dosyayı bir yerden başka bir yere taşırken kopyalama işi yavaş olur. Kopyalama işlemlerini hızlı bir şekilde yapmak isterseniz  TeraCopy programını kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

tabs2txt – Açık Bütün Sayfaların Linkleri Kopyala [Firefox Eklenti]

İnternette gezinirken linklerini saklamak veya paylaşmak istediğiniz sayfaların linklerini yazmak, kopyala yapıştır yapmak zor iş. Birden çok sayfa varsa daha zor. İnternet sayfa linklerini tek tıkla saklamak ve düzenlemek isterseniz tabs2txt Firefox eklentisini kullanabilirsiniz.

tabs2txt, Firefox‘ta açık olan bütün sayfaların linklerini kopyalama imkanı veren bir eklenti.

(daha&helliip;)

Copyfish – Resim ve Videolardaki Yazıları Kopyala, Çevir

[Teknobaz] Copyfish

Bir resim, video, pdf, flash, Youtube video dosyalarında yer alan yazıları (text) dışarı almak, kopyalamak isterseniz Copyfish Chrome eklentisini kullanabilirsiniz.

Bir resim dosyası içindeki yazıları çıkartarak onları saklayabilir, Google’da aratabilir, eposta ile gönderebilir veya farklı bir dile çevirebilirsiniz.

(daha&helliip;)

Easy Copy-Kopyaladığın Yazıyı Diğer Cep Telefonu Uygulamalarına Gönder

[Teknobaz] Yazı kopyala

Akıllı cep telefonunda bir yazı kopyalamak çaba isteyen bir iş. Fakat bu yazıyı cep telefonundaki diğer uygulamalara göndermek, onlara kopyalamak daha zor bir iş.

Android işletim sistemli cep telefonunda kopyaladığınız bir yazıyı otomatik olarak diğer uygulamalara göndermek isterseniz Easy Copy android cep telefonu uygulamasını (App) kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

PDF, DOC, RTF, CHM, HTML Dosyalarında Yazıları Kopyalama Programı [İndir]

[Teknobaz]  Text Mining ToolÇoğu PDF uzantılı dokümanda yazıların üzerinde bir değişiklik yapmanıza izin verilmez. Dosyanın yazılarını alıp, üzerinde değişiklik yapamadığınız içinde uğraşır dururuz.

Text Mining Tool programı PDF, DOC, RTF, CHM, HTML uzantılı dokümanlardan yazıları ayrı bir TXT uzantılı dosya halinde kopyalayabilirsiniz.

Yani aslında Text Mining Tool programı dosyaları TXT uzantılı dosya haline çeviriyor.

(daha&helliip;)

Farklı Satırları Seçip Kopyala [Firefox 3]

[Teknobaz] firefox3 yazı kopyalaFirefox 3 kullanıyorsanız, bir internet sayfasında saklamak istediğiniz bir metni tümüyle seçip kaydetmenize gerek yok!

Kolay bir yöntemle bir yazıdaki farklı yerleri seçip kaydedebilirsiniz.

(daha&helliip;)

Yazı İçinde Herhangi Bir Kısım Nasıl Kopyalanır? [Microsoft Word]

msword-yazi-kopyala.jpgMicrosoft Word kullanırken yazı içinde bir yeri kopyalamak isteyip faremiz ile yazıları seçmeye başladığımızda, yazılar yatay olarak seçilir ve satır olarak aşağıya doğru gider. Ama size yandaki fotoğraf gibi yazının belli bir kısmı lazım ise, şu yöntemle metin içerisinde herhangi bir kısmı kolaylıkla kopyalayabilirsiniz.

(daha&helliip;)