Teknobaz Rotating Header Image

kaldırmak

SmallPDF – PDF İle İlgili Herşey (Çevir, Küçült, Böl, Birleştir, Şifre Kaldır…)

PDF belgeleri hayatımızın bir parçası. PDF belgeler hayatımızı kolaylaştırıyor, fakat bir Word dokümanı kadar müdahale edilemiyor. Örneğin, PDF belgeyi başka bir belge formatına çevirmek, küçültmek, bölmek, üzerine yazmak, şifreyi kaldırmak vb. Bu işlemleri yapmak için çeşitli programlar içinde kaybolmayın…

Smallpdf ise PDF dosyanız ile ilgili ihtiyacınız olan her şeyi kolaylıkla yapabileceğiniz bir site. Türkçe kullanım sunuyor.

(daha&helliip;)

Chrome Yer İmlerindeki (Bookmark) Ölü Linkleri Bul, Kaldır, Düzenle [Eklenti]

Chrome internet tarayıcısı kullanırken, internet sitelerini daha sonra okumak veya daha kolay ulaşmak için yer imi (bookmark) olarak saklarız.

Zamanla yer imleri fazla fazla olur ve kontolden çıkar. Ölü (kırık) linkler, aynı olan linkler insanı yorar.

Chrome’da yer imlerinizi düzenlemek ve ölü linkleri görüp, yer imlerinizden kaldırmak, aynı yer imlerini kaldırmak, boş yer imi klasörlerini kaldırmak, başlıksız yer imlerini isimlendirmek isterseniz Chrome eklentisi Bookmark Checker‘ı kullanabilirsiniz.

Bookmark Checker ile yer imlerinizi düzenleyebilirsiniz.

(daha&helliip;)

Yer İmlerindeki (Bookmark) Ölü Linkleri Bul Kaldır [Firefox Eklenti]

Firefox internet tarayıcısını kullanırken bir çok internet sitesini daha sonra okumak, kolay ulaşmak için yer imi olarak (bookmarks) saklarız.

Fakat zamanla yer imleri çoğalır, bazılarına ulaşmak istediğimizde “the page does not exist” yazar . Yani sayfa yok.

Firefox’ta yer imlerini düzenlemek ve linki ölmüş imleri kaldırmak için Firefox 404 Bookmarks eklentisini kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

GeekUninstaller-Program Kaldır (Uninstall) Programı Kullan [İndir]

[Teknobaz] GeekUninstaller

Windows kullanırken programları kaldırmak (uninstall) yapmak için Denetim Masası içindeki Program Kaldır veya Değiştir (Uninstaller) programcığını kullanırız.

Windows program kaldır seçeneği kullanımı biraz zor ve yorucu. Daha etkin ve kolay bir Uninstaller program kullanabilirsiniz; GeekUninstaller

(daha&helliip;)

Clearly – İnternet Sitesini Sade Hale Getir, Kolay Oku [Eklenti]

İnternet sitelerindeki reklamlar, açılan yazılar, hareketli resimler ve videolar insanı bazen çileden çıkarır.

İnternet sitelerini daha sade hale getirip, sadece okumak isterseniz Evernote Clearly internet tarayıcı eklentisini kullanabilirsiniz.  (daha&helliip;)

PDF Dosyaların Şifrelerini Kaldırma, Kırma Programı Kullan

[Teknobaz] PDF Şifre Kaldır

PDF (Portable Document Format) dosyalarını korumak için konulan şifreleri kaldırmak, kırmak isterseniz BeCyPDFMetaEdit programını kullanabilirsiniz.

BeCyPDFMetaEdit programı ücretsiz.

(daha&helliip;)

Google Mezarlığına Çiçek Bırak

[Teknobaz] Google MezarlığıGoogle internet arama motoru olarak en önde, ama hizmete sunduğu bir çok hizmeti zamanla kapatıyor. En son Google Reader kapatılmıştı.

Şakacı arkadaşlar bir Google mezarlığı oluşturmuşlar. Kapatılan Google hizmetlerinin herbirine bir mezar taşı hazırlamışlar. Mezar taşının üzerine tıkladığınızda bir çiçek bırakabiliyorsunuz.

(daha&helliip;)

Kilitli PDF Dosyalarının Kilidini Kaldır?

[Teknobaz] Pdf kilit kaldırPDF (Portable Document Format) en çok kullanılan döküman formatlarından biridir. PDF dosyları bazen kilitli olur ve bir parçasını kopyalamamıza, yazdırabilmemize imkan vermezler.

Kilitli PDF dosyalarının kilidini kaldırmak için; online olarak kullanabileceğiniz PDF Crack derdimize çözüm olabilir.

(daha&helliip;)

Başlat Menüsündeki Son Kullanılan Öğeleri Kaldır [Windows Vista]

son-kullanilan-ogeler-kaldir.jpgWindows Vista kullanıyorsanız, son kullandığınız program ve dosyalar Başlat Menüsü Son Kullanılan Öğeler (Recent Items) seçeneği altında listelenir. Son kullandığınız dosyaların görünmesini, listelenmesini istemiyorsanız Son Kullanılan Öğeler listesini kaldırabilirsiniz.

(daha&helliip;)