Teknobaz Rotating Header Image

görüntü

Magic Actions for YouTube – YouTube Videolarını Bir de Böyle İzle [eklenti]

YouTube’da video izlenir…YouTube video izleme keyfini arttırmak için Magic Actions for YouTube (Chrome, Firefox, Opera) eklentisini kullanmaya başladım.

Denemeye değer diye düşünüyorum. Sadece ben demiyorum bir arkadaşın yorumu şu şekilde;

dün burada görüp chrome’uma yüklediğim, özellikle hız ve yüklenme açısından fark yaratan, ilave görsel seçenekler ve ön tanımlı ayarlar ile de gönlümü kazanan eklenti. 1

Bu eklentiyi indirip, kurduğunuzda YouTube videosunun altında simge olarak seçenekler beliriyor.

(daha&helliip;)

A Sharper Scaling – Görüntü Kalitesini Bozmadan Fotoğraf Boyutunu Büyüt

teknobaz-fotograf-buyut

Özellikle ödev için bulduğumuz fotoğrafları büyüttüğümüzde fotoğrafların kalitesi bozulur. Piksel piksel çirkin bir görüntü oluşur.

Boyutu küçük bir resim, fotoğrafınız var ve büyütmek istiyorsunuz. Ama fotoğraf ebatlarını büyüttüğümüz zaman kalitesi bozulmasın.

Fotoğrafın görüntü kalitesini bozmadan boyutlarını (en, boy) değiştirmek isterseniz, A Sharper Scaling programını kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Screen Recorder-Ekran Görüntüsü Videosu Çekme Programı [İndir]

teknobaz-ekran-kaydetBilgisayarınızın ekran görüntüsünü almak, saklamak veya video olarak kayıt etmek isterseniz; icecream Screen Recorder programını kullanabilirsiniz.

Üstelik ücretsiz, bedava, 49 Mb. boyutunda…

(daha&helliip;)

VLC Media Player-Video Görüntüsü Nasıl Büyütülür?

teknobaz-vlc-playerSeyrettiğiniz video görüntüsünü büyütmek isterseniz VLC Media Player oynatıcısı ile bu işi yapabilirsiniz.

Video görüntüsünü Zoom yapmak…

(daha&helliip;)

Web Kamerası Video Kayıt Programı [İndir]

[Teknobaz] Web kamerası kayıtWeb kameranızın görüntülerini video olarak kayıt etmek ister misiniz?

Bedava olarak indirebileceğiniz Kamerah programı; bilgisayarınıza bağlı web kameranızın görüntülerini video olarak kayıt ediyor.

(daha&helliip;)

oCam: Ücretsiz Ekran Görüntüsü Yakalama Programı [İndir]

[Teknobaz] oCam Ekran görüntüsü yakalaÜcretsiz ekran görüntüsü yakalama programı kullanmak isterseniz, Windows kullanıcıları için bilgisayarınızı fazla yormayan, oCam ekran görüntüsü yakalama programını kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

SPlayer: Yüksek Görüntü Kalitesi, Hafif Video Oynatıcı [indir]

SPlayerEğer yeni bir video oynatıcı program arıyorsanız, SPlayer‘i deneyebilirsiniz. Yüksek görüntü kalitesi, bilgisayarınızı yormayan bir program.

(daha&helliip;)

Snapper: Bilgisayar Ekran Görüntüsünü Sakla [Firefox Eklentisi]

Bilgisayarınızın ekran görüntüsünü çeşitli sebeplerden dolayı saklamak isteyebilirsiniz. En kaba yolu Prnt Scrn tuşlarına basıp, Paint programını açmak ve Ctrl+V tuşlarına basmaktır. Firefox kullanıyorsanız Snapper (Windows, Linux, Mac) eklentisi ile ekran görüntülerini daha kolay bir şekilde saklayabilirsiniz.

(daha&helliip;)