Teknobaz Rotating Header Image

girmek

MS Excel – Bir Hücreye 12 ve Daha Fazla Basamaklı Sayı Nasıl Girilir?

MS Excel kullanırken bir hücreye 11 basamaklı sayı girdiğimizde sayı normal olarak gösterilir. Fakat hücreye girdiğimiz sayı 12 basamaklı ve daha fazla basamaklı olduğunda Excel bu sayısı otomatik olarak bilimsel modda gösterir. Örneğin; 1,11111111111111E+30 gibi…

MS Excel‘de bir hücreye 12 ve daha fazla basamaklı sayı girdiğimizde sayı normal basamaklı olarak gösterilmesi için ne yapmalıyız?

(daha&helliip;)

Opera VPN Tarayıcı İle Yasaklı Sitelere Gir, Reklamları Engelle

teknobaz-opera-vpnOpera internet tarayıcısı, VPN hizmeti veriyor. Yani yasaklı sitelere girebiliyorsunuz, internette anonim olarak geziyorsunuz.

Ayrıca reklamları (Adblock) da engelliyor…

VPN hizmetini ücretsiz olarak alıyorsunuz…

(daha&helliip;)

Firefox Geçmiş Bilgileri Otomatik Saklanmasın, Silinsin

teknobaz-firefox-gecmis-silİnternete girdiğimizde internet tarayıcımız (İnternet Explorer, Firefox vb.) girdiğimizi site bilgilerini saklarlar. Yani daha sonra hangi internet sitelerine girdiğimizi Ayarlar-Geçmiş menüsünden görebiliriz.

Firefox kullanırken girdiğimiz internet sitelerini “Yakın Geçmişi Temizle” seçeneği ile silebiliriz. Ama bu silme işlemini Firefox‘a otomatik olarak yaptırabilirsiniz.

(daha&helliip;)

MS Excel-Birden Fazla Hücreye Aynı Anda Aynı Veriyi Girmek

[Teknobaz] MS Excel veri girmekMS Excel kullanırken aynı anda birden fazla hücreye aynı veriyi girebilirsiniz. Örneğin; A1 hücresine, B5 hücresine ve D7 hücresine aynı rakam ve metni girmek istiyoruz, bu işin kolay yolu şu şekilde;

(daha&helliip;)

Facebook’a Hızlı Gir [Google Chrome Eklentisi]

Facebook günümüzün sosyal paylaşım sitesi. Facebook’a girmeyeni dövüyorlar 🙂

Facebook’a aynı bilgisayardan aile üyelerinin hepsi giriyor olabilir veya size ait bir kaç Facebook hesabı olabilir. Bu ve benzeri durumlar için Facebook’a girişte zaman kaybı yaşamamak için Google Chrome Facebook eklentisi fbQuickLogin‘i kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Yasaklı Seslisözlük Sitesine Giriş Siteleri

[Teknobaz] seslisözlük

Yasaklı siteler kervanına Seslisözlük‘de katıldı. Çeşitli dillerde sözlük hizmeti veren sesliSÖZLÜK sitesine girmek isteyenler o meşhur kırmızı renkli uyarı ile karşılaşıyor.

Bu siteye erişim mahkeme kararıyla engellenmiştir.

T.C. İstanbul 4 Nolu Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nin 28.10.2010 tarih ve 2010/146 E. sayılı kararı gereği erişime engellenmiştir.

(daha&helliip;)

Başbakan Erdoğan YouTube’a Giriyor, Siz Niye Duruyorsunuz?

ErdoğanBaşbakan Erdoğan bile yasaklı olmasına rağmen YouTube‘a giriyormuş. Gazeteciler sormuş YouTube girilmiyor diye, o da demiş ki “Ben giriyorum, siz de girin!

(daha&helliip;)

Blogger Yasaklandı, Blogger’a Nasıl Girilir?

BloggerOlan oldu yine! WordPress, YouTube, Netlog, AliBaba, vs derken şimdi de blogger.com ve blogspot.com erişimi engellendi, Türkçesi yasaklandı, sansür 🙁

Tamam internet dünyasında da bazı kurallar olsun ama, siz blogger.com alan adını yasakladığınız zaman masumâne yazı yazan yüzlerce blogcuyu ve onların okuyucusunu da yasaklıyorsunuz. Biraz insaf yok mu?

Bu sefer kapatma nedeni blogger üzerinden Lig TV yayını yapan bir blog.

(daha&helliip;)