Teknobaz Rotating Header Image

excel

MS Excel – Bir Hücreye 12 ve Daha Fazla Basamaklı Sayı Nasıl Girilir?

MS Excel kullanırken bir hücreye 11 basamaklı sayı girdiğimizde sayı normal olarak gösterilir. Fakat hücreye girdiğimiz sayı 12 basamaklı ve daha fazla basamaklı olduğunda Excel bu sayısı otomatik olarak bilimsel modda gösterir. Örneğin; 1,11111111111111E+30 gibi…

MS Excel‘de bir hücreye 12 ve daha fazla basamaklı sayı girdiğimizde sayı normal basamaklı olarak gösterilmesi için ne yapmalıyız?

(daha&helliip;)

Excel 2016- Belli Bir Hücrenin Başkaları Tarafından Değiştirilmesini Engellemek

Microsoft Excel 2016‘da diğer hücrelere veri girişi olsun, ama sadece belli bir hücrenin başkaları tarafından değiştirilmesini engellemek isterseniz Hücre Koruma özelliğini kullanmanız gerekir.

Belli bir hücrenin değiştirilmesini engellemek için şu işlemeleri yapmalısınız;

(daha&helliip;)

MS Excel-Birden Fazla Hücreye Aynı Anda Aynı Veriyi Girmek

[Teknobaz] MS Excel veri girmekMS Excel kullanırken aynı anda birden fazla hücreye aynı veriyi girebilirsiniz. Örneğin; A1 hücresine, B5 hücresine ve D7 hücresine aynı rakam ve metni girmek istiyoruz, bu işin kolay yolu şu şekilde;

(daha&helliip;)

MergeFil.Es-Değişik Uzantılı Dosyaları Tek bir Dosyada Birleştir

[Teknobaz] Dosya birleştirMergeFil.es sitesi değişik formatlardaki -uzantılı- dosyalarınızı tek bir dosya altında birleştirmemizi sağlıyor.

(daha&helliip;)

Microsoft Excel:Bir İki Harf Yazınca Excel Otomatik Olarak Kelimeyi Tamamlasın

[Teknobaz] Excel otomatik tamamlaMicrosoft Excel 2007 kullanırken, alt alta, sütün halinde bir kelime yazarken, daha önce yazdığınız bir kelimenin bir iki kelimesini yazdıktan sonra Excel’in kelimeyi otomatik olarak tamamlamasını isterseniz, şu basit işlemleri yapmalısınız.

Excel Tablolarını HTML’ye Çevir

[Teknobaz] Excel HTML cevirMS Excel tablonuz var, internet sitenize koymak istiyorsunuz. Fakat HTML’ye çevirmeniz gerekir. Excel tablolarını HTML‘ye çevirmek için TABLEIZER sitesini kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

PDF Dosyalar Excel’e Bedava Nasıl Dönüştürülür?

kk_pdfexcel0709.jpgGerekli bilgi içerikli dosyalar çeşitli formatlarda karşımıza çıkmakta. Bunların en bilineni de PDF. PDF dosyalarda içeriği düzenlemek ve değiştirmek her zaman mümkün değildir. PDF düzenleyici programlar kısıtlı veya ücretli sürümleriyle karşımıza çıkarlar. Size tanıtacağım yöntem ile PDF dosyalarınızı internet üzerinden bedava, kolay ve hızlı bir yöntem ile Excel (xls) dosya formatına dönüştürebilirsiniz. İlk önce aşağıda verdiğim adresi ziyaret ediniz.

(daha&helliip;)

Hücre İçine Yazılan Yazıları Tekrar Yazmanın Kısayolu [Microsoft Excel]

Microsoft Excel size kelime yazmaya başladığınızda daha önce benzer yazdığınız bir kelime varsa eşleştirerek hücre içinde gösterir. Sizde enter ile yazıyı hücre içine eklersiniz. Fakat benzer bir çok kelime var ise Ms Excel herhangi bir seçenek sunmaz.

Microsoft Excel kullanıyorsanız ve sık sık hücre içine aynı türden kelimeler yazıyorsanız, kopyala yapıştır tekniğinden başka bir yol daha var.

(daha&helliip;)

Aynı Hücre İçine Alt Alta Satırlar Yaz [Microsoft Excel]

bc-excel-hucre-satir.jpg Microsoft Excel‘de bir hücre içine yazı yazarken hücre boyutunu aşan cümleleri okumak zordur ve aynı hücre içine diğer satırı yazmak isteyip enter tuşuna bastığımızda imlec diğer hücreye geçer.

(daha&helliip;)

Excel ve Word Dosyalarını Tek Bir Dosyada Birleştirin

İki ayrı Excel ve Word dosyasını nasıl birleştirip tek dosya haline getirebiliriz? Yani Excel dosyasını Word dosyasına ya da Word dosyasını Excel dosyasına nasıl katabiliriz, ekleyebiliriz? Tek dosya haline getirdikten sonra aynı sayfada işlem yapabilir miyiz?

Bunun için şu işlemleri yapmanız yeterli.

(daha&helliip;)