Teknobaz Rotating Header Image

elektronik

Emojum-Türk Usulü Emojiler [İndir]

Elektronik mesajlaşmalarda kullandığımız emojiler duygularımızı kısa yoldan belirtmemizi sağlayan şekillerdir. Gülen yüz, ağlayan yüz, çiçek, araba resimleri vb.

Ama çay resmi, simit resmi, cami resmi göndermek istediniz. Klasik emoji listelerinde bulamayacağımız şekiller…

Sorun yok. Emojum ile tam Türk usulü duygularımızı gösterebileceğimiz emojiler gönderebilirsiniz.

(daha&helliip;)

Kalem Pili (AA) Orta Boy Pil (C) Olarak Kullan

[Teknobaz] Kalem pilPilsiz olmuyor, en ufak oyuncaktan, saatlere kadar bir çok yerde pil kullanıyoruz. Pillerinde çeşitli boy, ebatları mevcut. Birini diğerinin yerine kullamamıyoruz.

Zor ve acil durumlarda, elinizde kalem pil dediğimiz AA tipi pil var ise, bunu orta boy (küçük tombul) C tipi pil yerine kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

@facebook.com Elektronik Posta Adresi Nasıl Alınır?

facebook e-posta Facebook en popüler sosyal paylaşım sitesi. Bu zamana kadar site üzerindeki ufak değişikliklerle kullanımını en basit ve en kolay olma yolunda ilerliyordu. Büyük bir eksiklik gibi görünen açığınıda Facebook elektronik posta hizmetini başlatarak bizlere göstermiş oldu.  Zaten benim bir çok e-posta hizmetinde üyeliğim var. Çokta gerekli değil diye düşünebilirsiniz. Size tavsiyemiz zaten var olan Facebook üyeliğiniz ile aktif hale getirebileceğiniz e-posta hizmetiyle, Facebook’u daha etkin bir şekilde kullanabilirsiniz. @facebook.com e-posta adresi nasıl alabileceğinizi öğrenmek için aşağıdaki adresi ziyaret etmekle başlayabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Elektronik Hesap Makinası Kullanırken İşlem Sırasına Dikkat Edin

Hesap Makinası2+3×5 kaçtır ?

Bu işlemin sonucu için bazıları 25 diyebilir… Ancak bu işlemi doğru çözmeniz için işlem öncelik sırasını bilmeniz sizi doğru cevaba götürecektir… İşlem sırası parentezler, (x) çarpma ve (/) bölme, (+) toplama ve () çıkarma şeklindedir. Öyleyse 2+3×5 işleminin doğru sonucu da 17‘dir. Yani bu şekilde verilmemiş olsa bile 2+(3×5) işleminde çarpma işlemi önce yapılır.

(daha&helliip;)