Teknobaz Rotating Header Image

ekran

SBright – Ekran Parlaklığını Ayarlama Programı [İndir]

Bilgisayarınızın ekran parlaklığını ayarlamak isterseniz Windows 10’da masa üstünde iken farenin sağ tuşuna basıp, Görüntü Ayarları seçeneğinden Parlaklığı Ayarlayın seçeneği ile ekranınızın parlaklığını ayarlayabilirsiniz.

Ekran parlaklığını ayarlama ve daha fazla işlemi SBright programı ile daha kolay yapabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Screen Recorder-Ekran Görüntüsü Videosu Çekme Programı [İndir]

teknobaz-ekran-kaydetBilgisayarınızın ekran görüntüsünü almak, saklamak veya video olarak kayıt etmek isterseniz; icecream Screen Recorder programını kullanabilirsiniz.

Üstelik ücretsiz, bedava, 49 Mb. boyutunda…

(daha&helliip;)

Ekran Görüntüsü Nasıl Saklanır? [Firefox Uygulaması]

[Teknobaz] Ekran görüntüsü sakla
Bilgisayarınızda internette gezinirken, ekran görüntüsünü saklamak isterseniz; Firefox tarayıcı uygulaması Easy Screenshot uygulamasını kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Greenshot- Ekran Kaydetme Programı [İndir]

[Teknobaz] Ekran KaydetmekBilgisayar ekranınızı kayıt etmek için PrintScreen tuşuna basıp, Paint içine kopyalama yaparak ekranınızı saklayabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Word Lens Translator-Cep Telefonu İle Yazılı Metni Başka Bir Yabancı Dile Çevir

[Teknobaz] Word Lens Çevirici
Word Lens Translator, yazı metni başka bir yabancı dile çeviren cep telefonu uygulamasıdır. Bu işlemi cep telefonu kamerasını kullanarak yapıyor. Bir başka dile çevrilmesini istediğiniz yazıya cep telefonu kamerası ile baktığınızda anlık olarak yazı diğer dile çevriliyor.

(daha&helliip;)

Cep Telefonu Ekran Parlaklığını Azaltmak Gerçekte Batarya Ömrünü Ne Kadar Etkiler?

[Teknobaz] Ekran ParlaklıkHerkes bilir ki; akıllı cep telefonları, tablet bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarların ekran parlaklığını azaltmak batarya-pil- kullanım ömürlerini uzatır. Peki ekran parlaklığını azaltmak ile artırmak arasında ne kadar fark vardır?

Wired sitesi bu işlemi bilimsel bir şekilde araştırmış.

(daha&helliip;)

Süper Mario Oyununu Tam Ekran İnternet Tarayıcısından Oyna

[Teknobaz] Super Mario oynaWebrazzi‘den öğrendik ki yılların efsane oyunlarından Super Mario oyununu internet tarayıcı versiyonu ile tam ekran olarak oynayabilirsiniz.
(daha&helliip;)

Flash Oyunları Tam Ekran Oyna-Firefox Eklentisi

[Teknobaz] Flash oynun tam ekranFirefox eklentisi yardımı ile flash oyunları tam ekran oynayabilirsiniz.

Flash Game Maximizer eklentisini kurduğunuzda tarayıcınızın sağ alt kısmında yuvarlak bir ikon belirir. Bastığınıda flash oyun tam ekran olur. Bir şartı var, oyunun tam ekran oynamaya izin vermeli.

(daha&helliip;)

oCam: Ücretsiz Ekran Görüntüsü Yakalama Programı [İndir]

[Teknobaz] oCam Ekran görüntüsü yakalaÜcretsiz ekran görüntüsü yakalama programı kullanmak isterseniz, Windows kullanıcıları için bilgisayarınızı fazla yormayan, oCam ekran görüntüsü yakalama programını kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Windows:Ekranda İki Pencereyi Aynı Anda Yan Yana Göster

[Teknobaz] pencere yan yanaWindows kullanıyorsunuz. İki ayrı pencerede aynı anda işiniz var. Bir pencereden bakıp, diğerine yazmak, kontrol etmek vb. İşin amacı size kalmış. İki ayrı pencere aynı anda ekranda açık olsun diyenler için;

(daha&helliip;)