Teknobaz Rotating Header Image

durum

SSuite System Monitor – CPU ve RAM Kullanım Durumunu Gösteren Program [İndir]

Bilgisayarınızın CPU ve RAM kullanım durumunu gerçek zamanlı görmek için SSuite System Monitor programını kullanabilirsiniz.
SSuite System Monitor, ücretsiz bir program.

Yeni bir program ve uygulama başlattığınızda bilgisayarınızın CPU ve RAM‘ini ne kadar kullandığını, ne kadarlık bir fark oluşturduğunu anlık olarak görebilirsiniz.

(daha&helliip;)

Başar Trafik-Trafik Yoğunluğu, Yol Durumunu Öğren

[Teknobaz] Trafik YoğunluğuTrafiğe çıkmadan önce geçeçeceğiniz yolların trafik yoğunluğunu öğrenmek isterseniz Başarsoft‘un Başar Trafik sitesini kullanabilirsiniz.

Başar Trafik sitesi sadece İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerin değil, 81 ile ait trafik yoğunluğunu sizlere gösteriyor.

(daha&helliip;)

IBB TKM: İstanbul’daki Trafik Durumunu Öğrenin

IBB TMK LogoHaberler‘e göre; trafiğe çıkan araç sayısı 2006 Nisan ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 34.6 artışla 109 bin 874 adet olmuş ve yoğunluk sıralamasında İstanbul birinci sırada. Alternatif yolların azlığı, çıkan araç sayısının artması trafik çilesini her gün artırıyor.

Tabi bu çileli trafik hayatına elektronik çözümler de yok değil! Mesela İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Kontrol Merkezi bunlardan birisi. Bu site sayesinde İstanbul’un 110 ana noktasındaki trafik durumunu anlık görüntüler şeklinde görebiliyorsunuz. Bu sayede alternatif yollara yönelebilir, saatlerinizi trafikte beklemek ve sinir olmakla harcamazsınız.

(daha&helliip;)