Teknobaz Rotating Header Image

dilekçe

OHAL Komisyonuna İnternetten Dilekçe İle Başvuru Nasıl Yapılır?

OHAL Komisyonuna İnternetten Başvuru

OHAL Komisyonu (Açıklaması:Olağan Üstü Hal) kuruldu ve faaliyete geçti. Devlet memurluğundan KHK (Kanun Hükmünde Kararname) ile ihraç edilenler ve diğer kişiler (yazının en altında belirtilenler) OHAL komiyonuna internet üzerinden dilekçe ile başvuru yapabilirler.

OHAL Komisyonuna internet üzerinden dilekçe ile başvuru nasıl yapılır?

(daha&helliip;)

BİMER’e İnternetten Şikayet Başvurusu Nasıl Yapılır? [e-devlet]

Haksızlığa uğruyorsunuz, fakat nereye nasıl başvuracağınızı bilmiyorsunuz? Bimer (Başbakanlık İletişim Merkezi) hakkımızı arayabileceğimiz en etkili yöntemlerinden biri. Bimer’e başvurmak için dilekçe yazmanıza gerek yok. İnternet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. “BİMER’e İnternetten şikayet başvurusu nasıl yapılır?” anlatmak istiyorum.

Aslında başvurumuz ister şikayet ister bilgi edinme, öneri, ihbar gibi içeriği de olsa aynı şekilde başvuru yapılıyor. Yazımın alt kısmında farklı olan bölümü okuyacaksınız.

(daha&helliip;)

Banka Kredi Kart Aidatını Geri Almak İçin Dilekçe Örneği

[Teknobaz] Kredi Kartı DilekçeYargıtay 13.Hukuk mahkemesinin aldığı örnek karar ile bankaların kredi kartı aidatı olarak aldıları ücretler geri alınabilecek. Kredi kartı aidatı grçmiş 10 yıllık bir süreyi kapsıyor.

Kredi kartı aidatınızı almak için örnek bir dilekçe yazaralk ilgili bankaya başvurmalısınız.

(daha&helliip;)

Diyanet: 2010 Yılı Hac Müracaat Dilekçe Formu [indir]

Diyanet İşleri Başkanlığı 2010 yılında hacca gidecekler için Hac başvurularının başladığını duyurdu. Hacı adayları 08-22 Nisan 2010 tarihleri arasında il ve ilçe müftülüklerine giderek kayıtlarını yeniletme veya ilk defa kayıt yaptırma şeklinde müracaat edebilecekler.

Başvuru işlemleri için 2010 yılı Hac Müracaat Formu Dilekçesi doldurulması gerekiyor.

(daha&helliip;)

2009 Yılı Hac Müracaat Formu ve Dilekçesi [Diyanet]

Kâbe-i Muazzama 2009 yılı Hac başvuruları başladı. Hacı adayları 04-24 Nisan 2009 tarihleri arasında il ve ilçe müftülüklerine giderek kayıtlarını yeniletmeleri veya ön kayıt yaptırmaları gerekiyor. Başvuru işlemleri için 2009 yılı Hac Müracaat Formu ve Dilekçesi doldurulması gerekiyor.

2008 yılında Hac başvurusu yapan fakat, gidemeyenler il ve ilçe müftülüklerine giderek bir ücret ödemeden kayıtlarını yenileteceklerdir. Kayıtlarını yeniletmeyenler 2009 yılı hac kurasına giremeyeceklerdir.

(daha&helliip;)