Teknobaz Rotating Header Image

değiştirmek

Word Cetvel Ölçüm Birimi Milimetre veya İnç Olarak Nasıl Değiştirilir?

Ms Word’de sayfa üst ve solunda yer alan cetvelin ölçü birimi standart olarak santimetre olarak ayarlıdır. İhtiyacımıza göre cetvelin ölçü birimini santimetre, milimetre, inç, nokta, pika olarak değiştirebilirsiniz.

Neyimize lazım olur demeyin, oluyor valla… 🙂

(daha&helliip;)

Artpip – Masaüstü Resmini Otomatik Değiştiren Program [İndir]


Bilgisayarınızın masaüstü resmini ne kadar sıklıkla değiştiriyorsunuz? Bu değiştirme işlemine ne kadar zaman ayırıyorsunuz. Resmi bul, ekle vb. işlemlere…

Artpip, bilgisayarınızın masaüstü resmini (wallpaper) belirlediğiniz zamana göre otomatik olarak değiştiren bir program. Windows ve Mac için üretilmiş. Masaüstünü sanat galerisine çevirebilirsiniz.

Artpip masaüstü resmini sizin belirlediğiniz kriterlere göre bulup değiştiriyor. Resimler genellikle sanatsal resimler.

(daha&helliip;)

MS Word – Yazı İçindeki Resimleri Başka Bir Resimle Otomatik Değiştir

MS Word 2016 kullanırken yazı içindeki bir kelimeyi başka bir kelime ile değiştirmek, değiştirilecek kelime sayısı çok olsa bile kolay iş. Bul ve Değiştir komutu kullanarak bu işimizi halledebiliriz.

Ama belge içindeki resimleri bulma ve yeni bir resim ile değiştirmek istersek ne yapacağız. Değiştirilecek resim adedi çoksa tek tek bu işlemi yapmak ayrıca zor bir iş olur.

(daha&helliip;)

Excel 2016- Belli Bir Hücrenin Başkaları Tarafından Değiştirilmesini Engellemek

Microsoft Excel 2016‘da diğer hücrelere veri girişi olsun, ama sadece belli bir hücrenin başkaları tarafından değiştirilmesini engellemek isterseniz Hücre Koruma özelliğini kullanmanız gerekir.

Belli bir hücrenin değiştirilmesini engellemek için şu işlemeleri yapmalısınız;

(daha&helliip;)

Şok! Şok! Google Logosunda Değişiklik Yapmış

[Teknobaz] Google Logo

Şok! Şok! Google Logosunda değişiklik yapmış. Google‘a girdiğimizde mavili, kırmızılı, yeşilli Google yazısında değişiklik olmuş. Bilmem farkettiniz mi?

İşte yeni Goole Logosu

(daha&helliip;)

Windows Klasör Renklerini Değiştir [İndir]

[Teknobaz] Dosya Renk DeğiştirWindows klasör -dosya- renklerini değiştirmek isterseniz, Rainbow Folders programı ile renk renk klasörlere sahip olabilirsiniz. Renk gruplaması ile klasörlerinizi kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

(daha&helliip;)

TTNET Online İşlem Merkezi: Tarife Değişikliği, Fatura ve Diğer İşlemler

TTNET Online İşlem Merkezi açıldı.  TTNET online işlem merkezi sayesinde abonelik işlemlerine ait hizmetleri internet üzerinden yapabilirsiniz. Yani bir Telekom bayisine gitmenize gerek kalmadı.

(daha&helliip;)

Küçük Resimleri (Clip Art) Değiştir [Microsoft Power Point]

ms-power-point-resim-degistir.jpgMicrosoft PowerPoint sunumu hazırlarken sunulara eklediğimiz hazır küçük resimleri (clip art), Microsoft PowerPoint içerinde değiştirebilirsiniz. Bu sayede eklediğiniz küçük resimdeki slaytınıza uymayan fazlalıkları çıkartabilir veya iki ayrı küçük resme eklemeler yaparak slaytınızı zenginleştirebilirsiniz.

Örneğin yukarıdaki resimde yer alan, soldaki orjinal dünya şeklindeki küçük resmi değiştirerek-fazlalıkları silerek-, ihtiyacınıza uygun sade bir dünya resmi haline getirebilirsiniz.

(daha&helliip;)

Sekmelerin (Tab) İsimlerini Değiştir [Firefox Eklentisi]

bc-tabrenamizer-sekme-isim-degistir.jpgİş, okul vb. ortamlarda internet kullanıyor ve bazı meraklı gözlerin hangi sitelere girdiğinizi görmelerini istemiyorsanız ve Firefox kullanıyorsanız, sekmelerinizin isimlerini ve simgelerini değiştirebilirsiniz. Bu sayede gerçekte hangi siteye girdiğiniz belli olmaz.

(daha&helliip;)