Teknobaz Rotating Header Image

daha

TeraCopy-Dosyaları Daha Hızlı Kopyalama Programı [İndir]

Windows’ta birden çok dosyayı bir yerden başka bir yere taşırken kopyalama işi yavaş olur. Kopyalama işlemlerini hızlı bir şekilde yapmak isterseniz  TeraCopy programını kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

SmartVideo-YouTube Videolarını Daha Hızlı İzlemeye Başla [Firefox/Chrome]

[Teknobaz] YouTube videoİnternet bağlantınız yavaş ise YouTube‘da video izlemek eziyet olur. Yüklensin ki seyredelim. Ön yükleme bitmeden de hiçbir zaman video oynamaya başlamaz.

Firefox/Chrome eklentisi SmartVideo, YouTube videolarını izlerken kontrolü ele almanızı sağlıyor.

(daha&helliip;)

Reedy-İnternet Sitelerini Daha Hızlı Oku [Chrome Eklentisi]

[Teknobaz] Hızlı Oku Reedy

İnternette izlenecek ve okunacak o kadar çok bilgi var ki…Bize düşen internet sayfalarındaki yazıları daha hızlı okumak. Belli bir yazıyı daha hızlı okumamızı sağlayan bir çok uygulama ve program var.

İnternet sitelerini daha hızlı okumak için Google Chrome Eklentisi (uygulaması) Reedy‘i kullanabilirsiniz. Reedy diğer hızlı okuma program ve eklentilerinde ayıran özelliği gözün tek bir noktaya odaklanması…

(daha&helliip;)

Daha Az Araba Vergisi (Motorlu Taşıtlar Vergisi) Öde

[Teknobaz] MTV daha az ödeHürriyet Gazetesi yazarlarından Şükrü Kızılot daha az araba vergisi ödemenin bir yolunu okuyucuları ile paylaşmış. 2014 yılı arabanıza ait Motorlu Taşıtlar Vergisini daha az ödebileceğinizi belirtmiş.

Tabi bu işin de belli şartları var…
(daha&helliip;)

İnternet Sitelerini Daha Hızlı Oku

[Teknobaz] BeeLine Reader

BeeLine Reader; internet sitesi üzerinden, makale, araştırma vb. uzun yazılar okumak zorunda kalanların okuma hızını artırmasına yardımcı olan bir site. Bu işlemi yazıların  ayrı yazı fontu ve renkte okuyucuya sunarak yapıyor.

Bilgisayar ve cep telefonu için kullanabiliyorsunuz.

Düz sıkıcı bir fontta olan yazı, resimdeki gibi değiştiriliyor.

(daha&helliip;)

[indir] Orbit Downloader: Müzik, Video ve Daha Fazlasını İndir

İnternet sadece yazılı medya olmaktan çıkmış bütün görselliğiyle fotoğraf ve video gösterim platformu olmuş durumda. Bu böyle oluncada izlediğimiz görüntüleri kaydetmek her insanın aklına gelen ilk şey. En popüler video gösterim sitesi Youtube‘daki videoları bilgisayarımıza kaydetmek kolay ve zahmatsiz olmalı. Tabiki sadece Youtube değil diğer bütün video sitelerinin içeriğini kaydetmek için size gerekli olan tek araç Orbit Downloader. Orbit Download programını indirmek için bu linke tıklayın…

(daha&helliip;)