Teknobaz Rotating Header Image

benzer

Duplicate Cleaner – Aynı ve Çift Dosyaları Bulma ve Silme Programı [İndir]

 

Bilgisayarınızda, hafıza kartında, hardiskte çift ve benzer dosyalardan birden çok olabilir. Bunlar gereksiz yer işgal ederler ve düzenlemek zor olur.

Aynı dosyadan bir çok kopya olabilir. Dosyaları paylaşmak istediğinizde çift dosyaları tekrar tekrar göndermek istemezsiniz değil mi? Dosyaları süzmeniz gerekir.

Yüzlerce fotoğraf, görsel, pdf, müzik dosyalarını tek tek inceleyip benzer dosyaları aramak zor iş. Bu işi bırakın ücretsiz olarak indirebileceğiniz Duplicate Cleaner programı yapsın, silmek size kalsın.

(daha&helliip;)

Google Görseller Arama Motoru İle Benzer Fotoğraf Bul

[Teknobaz] Google GörsellerBilgisayarınızda yer alan bir fotoğrafın veya internetteki bir resmin benzerini internette bulmak istiyorsunuz. Veya Google arama satırına kelime ile değilde resim belirterek arama yapmak isterseniz.

Bunun için Google resim arama motoru Google Görseller‘i kullanabilirsiniz. Arama kutucuğuna Kırmızı araba benzeri bir kelime yazmak yerine bir kırmızı araba fotoğrafı yerleştirmek veya linkini koymak…

(daha&helliip;)

SimilarSites: Beğendiğin Sitelerin Benzerlerini Bul

bc_similarsites-benzer-siteler.jpgİçeriği ve büyüklüğü gittikçe artan şu internet denizinde, beğendiğiniz bir sitenin, “Acaba bir benzeri var mı?” Sevdiğiniz sitenin bir benzerini bulmak isterseniz, SimilarSites sitesini kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

TinEye: Benzer Resimleri Bul

tineye-benzer-resimleri-bul.jpgElinizde bir resim var ve bunun benzerini bulmak istiyorsunuz. Google ile arama yapabilmeniz için resminiz ile ilgili kelime yazmanız gerekir, sonuçlar ise alakasız olur. Çünkü sizin bulmak istediğiniz resim, kimbilir hangi isimle internette yer alıyordur. Kelime yerine resmin kendisine göre arama yapan, TinEye resim arama motoru ile benzer resimleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

(daha&helliip;)

similicio.us: Beğendiğiniz Sitelerin Benzerlerini Bulun

İnternet kocaman bir deniz. Onu gezmek ve keşfetmek, aradığını bulmak ise ayrı bir zorluk. Arama motoruna yazılan birkaç kelime ile isabetli aramalar yaparak sonuca ulaşmaya çalışıyoruz. Duyduğumuz linklerle ayrı dünyalara, oradan istediğimiz ya da istemediğimiz yerlere sörf tadında geziyoruz.

Beğendiğimiz bir site var, içeriği ile, yazılarıyla hayatımızın bir parçası olmuş. Ama zamanla insan bu kocaman internet denizinde sadece bu site olamaz, başka sitelerde olmalı diyor. Peki sevdiğimiz sitenin gerek yapı, gerekse içerik olarak bir benzeri var mı, varsa nasıl bulacağız?

(daha&helliip;)