Teknobaz Rotating Header Image

azaltmak

SBright – Ekran Parlaklığını Ayarlama Programı [İndir]

Bilgisayarınızın ekran parlaklığını ayarlamak isterseniz Windows 10’da masa üstünde iken farenin sağ tuşuna basıp, Görüntü Ayarları seçeneğinden Parlaklığı Ayarlayın seçeneği ile ekranınızın parlaklığını ayarlayabilirsiniz.

Ekran parlaklığını ayarlama ve daha fazla işlemi SBright programı ile daha kolay yapabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Gif Optimizer 2-Gif Dosyalarının Boyutunu Sıkıştır, Düşür

teknobaz-gif-sikistirmaHareketli resimler dediğimiz Gif dosyaları günümüz internet dünyasının, sosyal medyanın vazgeçilmezlerinden. Can alıcı, komik, ilgi çekici anları paylaşabilmezi sağlıyor.

Fakat Gif dosyalarının boyutu büyük olduğunda, yüklemek, seyretmek zaman alabiliyor.

Gif Optimizer 2 programı ile Gif dosyalarının boyutunu sıkıştırabilir, düşürebilrisiniz.

(daha&helliip;)

RapidShare Dosya İndirme Bekleme Süresini Azalt [Firefox Eklentisi]

[Teknobaz] rapidshare download helperRapidShare‘den ücretsiz bir dosya indirmek istediğinizde, belli bir süre beklemek zorundasınız.

Bir dosya indirmek istediğinizde Free User seçeneğinden sonra, 100’den geriye doğru bir sayaç işletiliyor, bu süre sonunda indirme linki gösteriliyor.

Bekle, bekleme süresini takip et, bittiyse tıkla vb. dertlerinden kurtulmak için RapidShare Download Helper, Firefox eklentisini kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Google Kişisel Aramaların Tarihçesini Azaltıyor

Google kişisel aramaların tarihçesini (personal history) tutma ile ilgili mahremiyet (privacy) endişelerinden sonra – özelikle Avrupa Birliği (EU) – tarihçe tutma süresini 24 aydan 18 aya indireceğini duyurdu. 18 ay sonra kişisel aramalar kullanıcı ismi ile tutulmayacak, anonim (anonymous) olacak. Google tarihçe bilgilerini aramalarla ilgili çeşitli analizler yapmak için kullandığını ve bu bilgileri paylaştığını ama kesinlikle kullanıcı isimlerini kullanmadığını söylüyor.

>>>
[The New York Times] Google to Reduce History of Personal Searches