Teknobaz Rotating Header Image

açmak

Bir Sekmede Birden Fazla Site Aç [Chrome Eklenti]

 

Chrome internet tarayıcısında bir pencerede birden çok site açmak için yeni sekmeler açarız. Fakat bir sekmede birden çok internet sitesi açmak istersek ne yapmalıyız?

Yani bir ekranda anı anda birden çok internet sitesi açık olsun. Siteler arası kolaylıkla hareket edip, diğer sitenin ekranını görebileyim.

Janus Workspace Chrome eklentisi bir sekmede birden çok site açmamıza imkan sağlıyor.

(daha&helliip;)

Windows Görev Yöneticisini Açmanın Kısayolları

[Teknobaz] Görev Yöneticisi Açma

Bilgisayarınız kilitlendi, Windows Görev Yöneticisi’ni (Task Manager) açmak isterseniz şu kısa yolları deneyebilirsiniz.

(daha&helliip;)

Windows Komut İstemi Ekranını Açmanın Kısa Yolu

[Teknobaz] Windows Komut SatırıWindows kullanırken, Windows komutları haricinde MS-DOS komutlarını kullanmak isterseniz “Komut İstemi” ekranını açmanız gerekir. Komut İstemi (Komut Satırı) ekranını kolaylıkla açmak isterseniz;

(daha&helliip;)

Yazı Şeklindeki Linkleri Kolaylıkla Aç [Firefox]

[Teknobaz] firefox linkÇeşitli dosya indirme sitelerinde indirme linki yazı şeklinde verilir. Linki kopyalayıp yeni bir sayfanın adres sayfasına yapıştırmanız gerekir. Eğer sıklıkla indirme yapıyorsanız bu işlem yorucudur.

Firefox kullanıyorsanız yazı şeklindeki linkleri açmak için şu yöntemi kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Bilgisayarı Hızlı Kapatma, Açma Programı [İndir]

[Teknobaz] hizli_kapatBilgisayarımızı kapatmak istediğimizde bazen bir sürü uyarı mesajı verir. “Bunu saklayayım mı, bunu kapatayım mı?” gibi.

Eğer bu tür sorular sorulmasını istemiyor ve bilgisayarınızı hızlı bir şekilde kapatmak  ve açmak istiyorsanız, Emrah Üstün‘ün yaptığı Hızlı Kapat programını kullanabilirsiniz.

(daha&helliip;)

Firefox: Yeni Sekme (Tab) Açmanın Değişik Yolları

bc-firefox-yeni-sekme.jpgFirefox kullanırken aynı pencere içinde bir çok sekme (tab) açabilmek en büyük kolaylık. Firefox’ta yeni sekme açabilmek için kullanabileceğiniz bir kaç yol var.

İşte bunlardan bazıları;

(daha&helliip;)

Firefox: Kolaylıkla Yeni Bir Sekme (Tab) Açmak ve Kapatmak

FirefoxFirefox’ta klasik yol ile yeni bir sekme (tab) açmak için link üzerinde sağ tuşa basıp, “Open link in a new tab” seçeneğini seçmek yeterli oluyor. Kapatmak içinse tab üzerindeki “x” işaretini kullanıyorduk.

(daha&helliip;)

Firefox İçinde Firefox Açın

Mozilla Firefox kullanımı, kullanıcıya yakınlığı ve kullanıcı ihtiyaçlarına yönelik yeni eklenti sürprizleri ile daha çok tercih edilir oldu. En büyük kolaylıklarından biri de sitelerin aynı pencere içinde ayrı sekmelerde (tab) gösterilmesi.

Peki Firefox ana penceresinin içinde yeni bir pencere açsak nasıl olur. Aşağıdaki kodu URL adres satırına girin ve Firefox penceresi içinde yeni bir Firefox penceresinin açılacağını göreceksiniz. 😯

(daha&helliip;)